HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.10.2017 Reportáž

Senzační obrat! Starší dorost uspěl na půdě Pardubic a slaví třetí výhru v řadě!

Po trojici domácích utkání zavítali starší dorostenci na půdu dosud neporažených Pardubic, které si v posledním víkendu poradili i s kvalitním soupeřem z Hradce Králové.

5.kolo, sobota 30.9.2017

PCE

Pardubice

2:5

2:0, 0:3, 0:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 16:12 O.Nocar (Zyta), 20:38 M.Nocar (Jachek), 28:07 Čejka (M.Nocar), 30:48 Zyta (Čejka), 43:07 Čejka .
Rozhodčí: Karous, Řezníček . Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 30:29 . Průběh utkání: 2:0, 2:5 .

Sestava domácích

Foršt (Habětínek) - Bucek, Habětínek, Holman, Kvapil, Mikulecký, Panchartek, Tajovský, Toman - Blažek, Kouba, Krištof, Moravec, Janeček, Novák, Richter, Šimek, Strouhal, Tichý, Zajíček, Deml

Sestava hostí

Dušák (Štoural) - Kubeš, D.Vaniš, Jindra, Kořínek, Novotný, Němec - Čejka, Jachek, M.Nocar, O.Nocar, Zyta, Pajas, Plohmer, Maťocha

Komentář k zápasu

Sestava Hostivaře se před přetěžkým utkáním bortila jak domeček z karet, ale až absence pacientů Brabce a Mazury zapříčinila změnu v systému hry. Čtrnáctka hostivařských si musela rychle zamilovat střední pásmo, kde trpělivě čekala na rozehrávku soupeře a vyrážela k protiútokům. Hra měla trhlinky, hrálo se ale relativně dlouho bez branek. Domácí se dostali do vedení v desáté minutě, kdy backhandovou střelou uspěl Zajíček. Za minutu a půl navíc dostal do dvoubrankového vedení pardubické Miroslav Blažek a mohlo se zdát, že je rozhodnuto. I Hostivař ale měla své šance, v nichž měl ve většině případů prsty neúnavný Čejka. Koncovka byla bohužel žalostná a soupeř tak šel do kabin o dva góly spokojenější.

Pražané nehodlali nic vzdávat a do druhé části vstoupili aktivně. Rychlý protiútok Marka Zyty po pravé straně a jeho následnou přihrávku, přetavil v kontaktní gól Ondřej Nocar. Hostivařských bylo rázem všude plno a brankáře Foršta v rychlém sledu prověřil i Plohmer a chvilku po něm i čtrnáctiletý obránce Daniel Vaniš, pro kterého to bylo teprve druhé utkání v dresu staršího dorostu. Tlak Hostivaře ustal až po vyloučení Čejky a právě v těchto momentech se lámal chleba. Pardubičtí byli blízko k přidání třetího gólu, skvělý Dušák ale s obětavou čtveřicí hráčů v oslabení odolával. Necelou minutu po skončení trestu navíc našel Jachek před brankou nepokrytého Martina Nocara a ten se nemýlil, 2:2! I Hostivař si posléze vyzkoušela hru v početní výhodě, ale bez úspěchu. Až v devětadvacáté minutě vyslal po další z chyb domácích Martin Nocar do úniku Čejku a ten efektivní kličkou nedal Forštovi šanci. Obrat byl dokonán, do konce zápasu ale stále chybělo téměř sedmnáct minut a o přestávce tak bylo nutné krotit euforii.

Soupeř se v úvodu třetí části snažil rozpohybovat naše hráče ve středním pásmu a brzy se mu to i povedlo. Zahřmělo ale opět na druhé straně, když si Čejka obhodil obránce a těsně před brankářem nasměroval míček na nepokrytého Zytu, pro kterého už nebyl problém přidat čtvrtý gól Hostivaře. Oba celky se poté mohly předvést v přesilových hrách, na žádné straně se ale střelec nenašel a utkání tak směřovalo k poslední pětiminutovce. Ta naštěstí utíkala pro Hostivař dostatečně rychle a domácí se chvilkami, až překvapivě, také nikam nehnali. Necelé dvě minuty před koncem navíc využil chyby pardubických opět Čejka a bylo rozhodnuto. Hostivař dokázala obrátit na horké půdě dosud stoprocentních Pardubic nepříznivý stav a zvítězila po týmovém výkonu 5:2.

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - „Chtěli jsme vyčkávat na soupeřovu rozehrávku ve středním pásmu a dlouho držet vyrovnaný stav, což se nám vedlo jen do desáté minuty. My jsme v první třetině na rozdíl od soupeře žádnou šanci nevyužili, ale pořád jsme věřili. Nakopl nás kontaktní gól v úvodu druhé části a také srdnatě odbojované oslabení, které se jevilo jako klíčové. Obratem jsme soupeře zaskočili a když jsme hned v úvodu třetí části přidali čtvrtý gól, věřil jsem, že už utkání dovedeme do vítězného konce."

Jiří Doležal (trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice) - „Zápas s Hostivaří jsme začali ve velkém stylu. Bezchybným výkonem jsme si vypracovali vedení 2:0 a vše se zdálo být na dobré cestě. Bohužel nástup do druhé třetiny jsme doslova zaspali a Hostivař skvělým výkonem šla do vedení 3:2. Rozhodující byl gól na 4:2 hned po začátku třetí třetiny. Z tohoto úderu jsme se již nedokázali zvednout a vítězství si po zásluze odváží soubor z Prahy. Pro nás trenéry je tento zápas velkým přínosem. To, na co jsem poukazoval v minulých zápasech, se tentokrát projevilo se všemi důsledky. Hra dopředu je v pořádku, ale obranná hra je nezodpovědná až tragická. Už s Hradcem jsme dostali velké varování, ze kterého jsme se nepoučili. Věřím, že tato prohra nám otevře oči a vrátí nás zpět na zem.“

Daniel Dušák (brankář HBC Hostivař) - „Velká výhra po skvělém týmovém výkonu. Ještě teď to nemůžu pobrat. Začátek nám sice nevyšel podle představ, ale věděli jsme, že s tím pořád můžeme něco udělat. Semkli jsme se a dotáhli jsme to k vítězství. Krásný zápas!"

Redakce

 
 

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Přípravka řádila na sportovním dnu v Pardubicích!

17.6.2018

Obsazení realizačních týmů mládeže pro sezónu 2018/2019 + tréninky!

16.6.2018

Partneři klubu