V rozpáleném sobotním odpoledni přivítali starší žáci HBC Hostivař svého odvěkého rivala, tým HBC Kladno. Čas přípravy skončil, hrálo se o důležité body do žákovské ligy.

6:7

2:2, 1:3, 3:2

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 10:11 Havlík (Němec), 14:08 Trajer (Vaniš), 19:33 Havlík, 30:29 Havlík (Martinec), 40:55 Bajkai (Coufal, Trajer), 42:49 Vaniš (Coufal) .
Rozhodčí: Synková, Černý . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 55 . Střely na branku: 29:25

Menzel (Slavík) - Janšta, Martinec, Němec, Vaniš - Bajkai, Coufal, Havlík, Jeřábek, Kocmánek, Kvasnička, Mellen, Trajer, Vysoký

Patera (Holubovský) - Jozífek, Kučera, Mašek, Petrášek, Podhorský, Říha, Tomášek, Drechsler, Hejkal, Holý, Lokvenc, Lovětínský, Mařík, Nývlt, Paták, Pulec, Schnaubelt, Vlasák

Podle toho vypadal i začátek utkání. Oba týmy natěšené, atmosféra vyhecovaná. Úvodní nápor domácích byl hostujícími Rysy rychle otupen a ti se dvojicí slepených gólů na konci páté minuty dostali do dvoubrankového vedení. Otřesení domácí komplikovaně hledali odpověď a když už se dostali do náznaku šance, jejich zakončení bylo nepřesné nebo si s ním poradil pozorný brankář hostů. Ujala se až parádní akce dua Němec, Havlík v desáté minutě. Němec krásným kolmým pasem našel naběhnutého Havlíka a ten se v úniku nemýlil. Branka vlila do žil Hostivaře potřebný optimismus a jejich tlak se stupňoval. Snaha o vyrovnání přinesla svoje ovoce krátce před koncem první třetiny. Vaniš udržel míček v pásmu, přistrčil ho Trajerovi, ten se od mantinelu natlačil před branku a přízemní stelou vyrovnal.

Druhou třetinu začínali domácí v oslabení. Když už se zdálo, že ho úspěšně přežijí, tečoval nenápadnou střelu téměř od červené čáry jeden z kladenských útočníků a rysové z Kladna se opět dostali do vedení. Domácí se vývojem zápasu nenechávali deprimovat a znovu a znovu se snažili ohrožovat kladenskou svatyni. Také Kladno bylo nebezpečné, především z rychlých protiútoků. Jeden z nich proměnil pravděpodobně nejlepší hráč hostů, útočník Schnaubelt, a kladenští opět odskočili na rozdíl dvou gólů. Na straně Hostivaře přispěchal s odpovědí kapitán Havlík, který po dobrém tlaku celé pětky vymetl pavučinu kladenské branky. Bohužel, domácí se opět nevyvarovali hrubé chyby, kterou Kladno nemilosrdně potrestalo a do šaten tak odcházeli spokojenější hráči hostujících Rysů.

Třetí třetina přinesla pokračování divácky atraktivní přestřelky. Hned v jejím úvodu dovršil svůj hattrick hostivařský Havlík, který využil dobrého napadání Martince a zasunul míček zpoza branky za kladenského brankáře. To hostivařský tým sice povzbudilo, ale po další trestuhodné chybě v jeho v obraně to bylo opět o dvě branky. Domácí se ne a ne dostat k vyrovnání, každá jiskřička naděje byla okamžitě uhašena. Stejně tak, jako když k poslednímu vzepětí domácích zavelel Bajkai, který se nejlépe orientoval na brankovišti po akci Coufala s Trajerem. Ani ne za minutu si ale domácí zcela nepochopitelně opět nechali dát branku a hostivařským trenérům volali záchranku. Hostivař se ještě dostala na dostřel zásluhou Vaniše, který pohotově zakončil po přiklepnutí Coufala, ale ani závěrečná power play na výsledku utkání nic nezměnila. Po přestřelce tak v úvodním kole žákovské ligy podlehli hráči HBC Hostivař mužstvu HBC Kladno 6-7.

Jakub Kotek (HBC Kladno): Na první zápas sezóny jsme se těšili, zvlášť když je to proti Hostivaři. Osobně mám zápasy proti hostíkům nejradši, protože mají velkou úroveň a oba týmy chtějí hrát jen hokejbal. Dnešní zápas to opět potvrdil. Od začátku jsme měli o něco více ze hry, ale soupeř se dokázal vždy dotáhnout. Nakonec to byl jako vždy obrovský boj, ale ten jeden gól navíc, jsme dokázali udržet. Děkuji soupeři za výborný zápas. Škoda, že takových soupeřů není více.

Ctibor Coufal (HBC Hostivař): Neodehráli jsme vůbec špatný zápas, který se musel všem přihlížejícím určitě líbit. Těsná prohra hodně mrzí, protože jsme určitě nebyli horším týmem a za žádného stavu jsme nepřestávali bojovat a hrát. Bohužel jsme se ale nevyvarovali několika hrubých chyb v obraně, které soupeř nemilosrdně ztrestal a tím překlonil zápas na svoji stranu.

Marek Hroch (HBC Hostivař): Hodně těžký zápas na úvod sezóny, ve kterém jsme rozhodně nepředvedli výkon, za který bychom se měli stydět. Bohužel jsme udělali pár chyb a dostali nějaké hloupé góly. Kluci ale ukázali velké odhodlání, neustále dotahovali výsledek a v průběhu utkání zdaleka nic nevzdávali. Je to škoda - když dáme Kladnu šest gólů, měli bychom ten zápas vyhrát.

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!