HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
04.12.2017 Reportáž

Mladší dorost opět zvítězil nad Tygry a na jaře ho čeká boj o první postupové místo!

Na první adventní neděli měli mladší dorostenci Hostivaře naplánovaný výlet do Mladé Boleslavi. Zápasem s místními Tygry uzavírali podzimní část sezóny. A zápas sliboval tuhý boj o druhé místo v průběžné tabulce.

12.kolo, neděle 3.12.2017

MBL

Mladá Boleslav

2:5

1:1, 0:1, 1:3

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 9:47 Čejka, 22:14 Čejka, 33:29 Čejka, 35:52 Čejka (Sedláček), 40:15 Vosátka (Kucharčík) .
Rozhodčí: Kettner, Záhora . Vyloučení: 4:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 50 . Střely na branku: 22:22 . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5 .

Sestava domácích

Hradišský (Fukárek) - Cerha, Číhala, Erben, Klimo, Kostelecký, Lhota, Lhota, Litoborský, Müller, Vlk, Zejbrdlich, Kubica, Němeček, Krinwald, Šíma

Sestava hostí

Dostál (od 41.Skalický) - Vaniš, Sedláček, Kořínek, Jirsák, Srp, Hroch - Čejka, Vosátka, Mašek, Kucharčík, Kápička, Waltr, Bůžek, Mareš, Trávníček

Komentář k zápasu

I přes mrazivé počasí se oba týmy velice rychle dostali do tempa. Zajímavé situace se hned začátku objevily na obou stranách hřiště, ale do vedení šli poměrně brzy domácí, kteří při rychlém protiútoku využili chyby hostivařské obrany. Hosté z Prahy byly po obdržené brance lehce otřesení, ale záhy se vzpamatovali a začali se tlačit za vyrovnáním. Brankář domácích však odolával a jeho spoluhráči z útoku naopak hrozili zejména z rychlých brejků. Vyrovnání však přeci jen přišlo, když se ujala střela Jana Čejky, při které měl brankář zakrytý výhled. Hra v tempu s množstvím osobních soubojů pokračoval a do šaten se po první třetině šlo za stavu 1-1.

Druhá třetina nabídla podobný obraz hry jako ta první, přičemž hostivařští ještě přidali a daleko více se tlačili do zakončení. Odměna se dostavila hned zkraje třetiny, kdy Hostivaři dal vedení v přesilové hře Čejka. V tomto momentu byli hosté na koni a získávali znatelnou převahu, kterou však po hříchu nedokázali přetavit v další branku. Soupeř byl tím pádem stále na dostřel a rozhodně neskládal zbraně.

Třetí třetina nabídla stejně dobrý hokejbal jako první dvě. Oba týmy předváděly, proč se drží v popředí tabulky a že chtějí podzim zakončit vítězně. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba gólmani se museli činit. Rozhodující okamžiky utkání přišly v rozmezí 33. - 36. minuty. Hostivařský útočník Čejka nejprve povedenou individuální akcí ve vlastním oslabení završil hattrick a následně zakončil nekompromisně pěknou kombinaci celé první pětky. Soupeř sice ještě snížil, ale klid na hokejky hostů vrátil pěknou střelou Vosátka, který využil přihrávku Kucharčíka. Svůj náskok už si hostivařští pohlídali a po podzimu tak přezimují na druhém místě.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Výborný zápas dvou vyrovnaných soupeřů, při kterém byl pomyslným jazýčkem na vahách Honza Čejka. Musím ale pochválit celé mužstvo. Podali jsme hodně bojovný a i herně slušný výkon. Nyní nás čeká do konce roku volnější program a od ledna zimní příprava.

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu