04.03.2020 Reportáž

Junioři slaví úspěšný vstup do jarní části! Kladno porazili 3:1!

Po zimní pauze se naplno roztočila kola jarní části extraligy juniorů. Valná část hostivařských hráčů dorazila teprve v předvečer utkání z hor a v nevlídném sobotním dopoledni na ně na Palmovce čekal natěšený soupeř z Kladna.

15.kolo, sobota 29.2.2020

3:1

0:0, 2:1, 1:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 16:02 Čejka, 22:53 Kubeš (Čejka), 34:58 J.Vaniš (Kubeš) .
Rozhodčí: . Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 25:32 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1 .

Štoural (Paleček) - Vaniš D., Sedláček, Kučera, Macek, Fic, Kubeš, Svoboda - Mazura, Srp, Vaniš J., Bůžek, Čejka, Šťastný, Hroch, Mareš, Waltr

Pulec (Křemenák) - Kužel, Teinitzer, Kamenář, Paták, Drechsler - Rychlý, Malecha, Procházka, Zdrůbecký, Tor, Barták, Stříbrný, Říha, Beran, Svoboda

Obě mužstva nehleděla na hustý déšť a od prvních vteřin utkání se začal hrát zajímavý hokejbal, ve vysokém tempu, s množstvím osobních soubojů a několika dobrými příležitostmi na obou stranách, které ovšem pokryli dobře chytající gólmani. Na hřišti to vypadalo, že ani žádná zimní přestávka nebyla a i přes bezbrankové skóre se první třetina divákům musela líbit.

Druhá třetina začala kuriózní chybou domácí lavičky. Hostivař měla hrát hned od začátku dvouminutovou přesilovku, nicméně domácí se na ni tak dlouho v šatně připravovali, až vypršel čas pro nástup na hřiště a rozhodčí hostivařskému mužstvu udělil dvě minuty za zdržování hry. Tím pádem se síly na hřišti vyrovnaly. Soupeř se ale ze svého dílčího úspěchu neradoval dlouho. Při hře čtyři na čtyři využil zaváhání kladenského brankáře důsledný Čejka a domácí šli do vedení. Utkání nabízelo i nadále atraktivní a velmi vyrovnanou podívanou, ale ani jedno z mužstev se nedokázalo gólově prosadit. To se povedlo až obránci Hostivaře Ondřeji Kubešovi, který ukrytou střelou po vyhraném vhazování překvapil všechny, nejvíce pak Kladenského brankáře. Paradoxně se v té chvíli opět hrálo čtyři na čtyři. Kladenští se ale s podobným vývojem rozhodně nechtěli smířit. V pokračující hře o jednoho hráče méně na každé straně, se jejich elitní čtveřice hráčů zabydlela v obranném pásmu domácích a po pěkné kombinaci se jim podařilo snížit. Do konce druhé třetiny se skóre již neměnilo a tak na tabuli svítil stav 2-1 pro domácí Hostivař.

Třetí třetina nabídla velkou hokejbalovou bitvu. Ubylo krásy, hráči naopak přidali na nasazení a důrazu. Obě mužstva měla několik velmi dobrých příležitostí, ale brankáři byli vždy připraveni. Domácím se podařilo přežít i několik oslabení. Kladenští v posledních vteřinách ještě sáhli ke hře bez brankáře. Podařilo se jim hostivařské uzamknout v jejich obranném pásmu, ale Ti velmi obětavou hrou odolávali. Nakonec se několik vteřin před koncem dostal míček na hokejku Jiřího Vaniše. Ten zkušeně, "plouživou žabičkou", zamířil přes celé hřiště do prázdné kladenské branky. Dokonáno bylo, hostivařská juniorka si v prvním jarním utkání připsala důležité tři body za vítězství 3-1.

Jiří Vaniš (HBC Hostivař) - Obě mužstva podala kvalitní výkon a divákům se utkání zcela jistě líbilo. Průběh byl velmi vyrovnaný, o výsledku rozhodovaly maličkosti a nakonec jsme byly úspěšnější my.