26.05.2021 Reportáž

Druhá výhra pro mladší žáky B! Vítězný gól zapsal Jakub Novotný!

Ve druhém odpoledním klání narazili mladší žáci "B" na druhý Pardubický tým, tentokrát s označením "B". Euforie z předchozího vítězného utkání, poměrně silná přeprška a rychle vstřelené branky určily první část utkání...

Restar, neděle 23.5.2021

3:2

2:0, 0:1, 1:1

PCB

Pardubice B

Branky a nahrávky: 1:45 Coufal (Janšta, Kvasnička), 3:50 Havlík, 23:52 Novotný .
Rozhodčí: Prager, Drahoš . Vyloučení: 0:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 64 . Střely na branku: 21:21 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2 .

Menzel - Vaniš, Martinec, Němec, Janičko, Zářecký, Bajkai, Coufal, Havlík, Otras, Kvasnička, Janšta, Vysoký, Kašpar, Novotný

Voženílek - Burda, Bureš, Panocha, Hlaváčková, Mojžíš, Konstantin, Fiala, Pleskot, Lukášová, Tesařík, Bodlák, Jeník

Už ve druhé minutě se z gólu radoval Coufal, který zakončil povedené střídání celé druhé formace. Za další dvě minuty udeřilo z hostivařské hokejky podruhé. V rychlém protiútoku se nemýlil Havlík a velmi utěšenou střelou z levého kruhu nedal brankáři Pardubic šanci. To bylo ale ze strany domácích na delší dobu vše. Rychlé vedení totiž přiválo na jejich hokejky velkou míru bohorovnosti a pocitu, že se jim nemůže v zápase už nic stát. Soupeř z Pardubic získával čím dál tím více ze hry a byl i nebezpečný před hostivařskou brankou. V té stál ale opět velmi pozorný Menzel a když už to vypadalo, že je překonaný, pomohla mu branková konstrukce nebo pohotový spoluhráči, kteří minimálně dvakrát vytáhli míček z brankové čáry. Tlak Pardubic ale přeci jen jeden gól přinesl a tak byl stav před třetí třetinou 2-1 z pohledu hostivařského týmu.

Ten se ve třetí třetině ze svého menšího útlumu vyhrabal v pravý čas. Hra se vyrovnala a Novotnému se dokonce podařilo zvýšit vedení domácích, když v mezikruží na nic nečekal a odražený míček bez váhání poslal pod vyrážečku pardubického brankáře. Zdaleka ale ještě nebylo rozhodnuto. pardubičtí nechtěli odjet domů s prázdnou a naopak domácí chtěli svoje vítězství ještě zvýraznit. Zápas nabýval na dramatičnosti, zejména po snížení z hole pardubických. Ti zkoušeli alespoň vyrovnat při závěrečné power play, ale branka domácích zůstala zamčená a Hostivař se tak mohla radovat z druhé sobotní výhry v poměru 3:2!

Vyjádření trenéra (Jiří Vaniš): Z dnešních zápasů máme opravdu radost. Dařilo se nám jak herně, tak po předlouhé době i výsledkově. Někdy při nás v průběhu obou zápasů stáli všichni svatí, ale kluci šli svému štěstí od začátku naproti a tentokrát se to vyplatilo. Je pořád hodně na čem pracovat, ale dnes je pro náš tým historický den, proto na to nikdo nemyslí a všichni jen oslavují (smích).

Vyjádření trenéra (Borek Coufal): Za dnešek musím kluky jednoznačně pochválit. Že si tradičně silné Pardubice ze soubojů s námi neodvezou ani bod, to jsme opravdu nečekali. Kluci dnes zahráli výborně. Hlavně první zápas byl moc povedený. Od výborného a jistého gólmana, přes zodpovědnou obranu po nebezpečné útočníky. Navíc s výrazně zlepšeným důrazem v osobních soubojích, oproti předchozímu zápasu. Druhý zápas byl sice o něco vlažnější (ostatně jako téměř každý, který hrajeme po přestávce), ale nakonec také podařený a vítězný. Zkrátka fajn hokejbalové odpoledne.