09.06.2023 Reportáž

B tým mužů obhájil stříbro z minulé sezóny! Proti Rafanům prohrál i třetí utkání!

Hostivařská rezerva přivítala v pátek na svém hřišti v rámci 3. finále 2. Ligy – Střed tým Rafanů Praha. Hosté dorazili do Hostivaře s vítězným mečbolem, který dokázali svým trpělivým výkonem využít. I přes veškerý vzdor nedokázala Hostivař odvrátit třetí porážku v řadě a tak po roce opět končí na druhém místě!

FN3, pátek 9.6.2023

3:5

1:1, 1:3, 1:1

RAF

Rafani Praha

Branky a nahrávky: 3:27 Paško (Minarčík), 24:06 Čejka (Da. Zámečník), 40:37 Vosátka (Mareš, Přeslička) .
Rozhodčí: Fingerhut, Živný . Vyloučení: 3:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 55 . Střely na branku: 27:41 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5 .

Majerníček (Od 30. Drahoš) - Vodehnal, Krupka, Minarčík, Da.Zámečník, Preslička, Do. Zámečník, Bakoš - Brož, Vosátka, Paško, Waltr, Mareš, Čejka, Jirsák, Vrzák, Chramosta, J. Němeček, Michálek

Opalecký - Švanda, Průcha, Tichý, Voráček, Uher - Strejček, Jelínek, Tóth, Pařízek, Marušinec, Kovář

Hostivař vstoupila do třetího finále nejlépe, jak mohla. Ve 4. minutě v brejkové akci, kdy se Hostivař rozhodla střídat, zkusil své štěstí Josef Paško, který prudkou ranou z půlky hřiště prostřelil brankáře hostů a poslal tak Hostivař do vedení! Rafani ovšem dokázali v 9. minutě odpovědět, když Hostivařského Majerníčka v brance dokázal překonat Jelínek. Ve vyrovnané první třetině tak platil i vyrovnaný stav 1:1.

2. Třetina pokračovala v podobném duchu, i když Hostivař chvílema působila, že má oproti soupeři fyzicky navíc. Přesto to byli právě hosté, kteří se po zásluze Strejčka v 19. minutě dostali do vedení. V 24. minutě Rafani odskočili do dvoubrankového vedení a vypadalo to na velký problém pro Hostivař. O minutu později však unikl do samostatné akce Jan Čejka, který vstřelil kontaktní branku a vrátil tak Hostivař zpět do hry! Hosté pak i díky přesilovým hrám dlouho obléhat branku Hostivaře, ovšem bez úspěchu. Ten nakonec ale přišel v úplném závěru druhé periody, kdy po nekoncentrovanosti Hostivaře vymíchal Majerníčka v rychlém přečíslení Kovář. Hostivař tak před třetí třetinou prohrávala opět o dvě branky. Po této třetině odstoupil ze hry Majerníček, kterého v brance nahradil Juniorský brankář Marek Drahoš.

Ve 3. třetině Hostivař nesložila zbraně a snažila se s nepříznivou situací něco udělat. To se jí podařilo až v 41. minutě, kdy snížil na 3:4 Josef Vosátka. Strhující finiš se ale nekonal. V závěrečné minutě zkusila Hostivař zariskovat hrou bez brankáře. Soupeř ovšem tento risk potrestal, když se přesně mířenou střelou přes celé hřiště prosadil Pařízek a mohl tím nastartovat oslavy hostů. Ty propukli o pár vteřin později. Hostivař podlehla svému soupeři po třetí v řadě a po roce obhajuje stříbrné druhé místo v 2. Lize – Střed!

Josef Vosátka (Útočník HBC Hostivař) - Poslední zápas byl velmi náročný stejně jako ty předchozí ve finálové sérii, soupeř nás bohužel dokázal přehrát zkušenostmi a v některých důležitých momentech bylo i štěstí na jejich straně. Myslím si, že se nemáme za co stydět a celý tým bojoval až do konce. Věřím, že příští rok dokážeme na letošní sezónu navázat a opět zabojovat o zlaté medaile.