05.03.2024 Reportáž

Starší žáci v divoké přestřelce přetlačili Kelty A! Havlík se šesti body!

Sobotní dopoledne ukončilo čekání starších žáků HBC Hostivař na start jarní části žákovské ligy. Jejich prvním soupeřem bylo mužstvo SK Kelti 2008 A, kteří na ně čekali ve své domácí aréně v Berouně.

12.kolo, sobota 2.3.2024

KEL

Kelti 2008

8:12

2:3, 3:4, 3:5

Branky a nahrávky: 02:25 Da.Zimarev (Vysoký), 06:49 Němec (Havlík), 09:59 Bajkai (Havlík), 20:30 Coufal (Trajer, Jeřábek), 23:27 Havlík (Otras), 27:57 Havlík (Bajkai), 28:40 Jeřábek (Coufal), 31:02 Coufal (Trajer), 37:30 Martinec (Havlík), 37:47 Trajer, 39:26 Havlík (Otras), 43:53 Da.Zimarev .
Rozhodčí: Zaťko, Škodák . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 49 . Střely na branku: 29:48 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:8, 6:8, 6:10, 7:10, 7:11, 8:11, 8:12 .

Kufa (T.Kajer) - Bilasová, Biskup, Fučík, Pachner, Hasal, Kačaba, M.Kajer, Lhotka, Musil, Tatíček, Vondrák

Slavík - Martinec, Němec, Vaniš, Dvořáková, Janšta, Janičko - Bajkai, Havlík, Otras, Jeřábek, Coufal, Trajer, Da.Zimarev, De.Zimarev, Vysoký, Kocmánek

Odhodlaní hráči, lehce nervózní trenéři, natěšeni diváci, vše bylo v Berouně připraveno na první jarní hokejbalovou show. Když se po závěrečném hvizdu všichni rozcházeli, navzájem se ujišťovali, že skutečně byli přítomni na hokejbalovém, nikoli házenkářském, utkání. Ale pojďme popořádku.

Hostivařští se zakousli do svého soupeře hned od prvních vteřin a již ve třetí minutě se, po pěkné individuální akci Daniila Zimareva, radovali z první branky. Kelti vzápětí vyrovnali a v podobném duchu se začal odehrávat celý zápas. Hostivařští ze svého tlaku a množství šancí vytěžili dvě branky, soupeř během několika minut opět srovnal.

Ve druhé třetině šli domácí dokonce do vedení a mizérie hostivařské hry dosahovala vrcholu. Díky třem slepených brankám se ale hostům z Prahy podařilo odskočit a jak se později ukázalo, tyto minuty v závěru druhé třetiny rozhodly o výsledku utkání.

Třetí třetina nevybočila ničím z řady. Zápas měl stále stejný scénář. Hostivařský tlak, množství zahozených šancí a z těch méně vyložených vstřelená branka. Podobně tomu bylo i na straně domácích Keltů, nicméně branky v jejich prospěch přeci jen naskakovaly pomaleji, nežli na straně hostů. Nakonec se divoké skóre zastavilo na číslicích 8 (domácí) a 12 (hosté). A trenéři, kteří nestačili kroutit hlavami, byli zralí na odevzdání svých licencí.

Další kolo ligy starších žáků čeká na hostivařské mužstvo již v pátek, 8.3.2024, kdy opět zajíždí do Berouna. Tentokráte na utkání s druhým týmem Keltů, SK Kelti 2008 B.

Ctibor Coufal (asistent trenéra): Dobré tři body na začátek jarní části ligové sezóny. Další pozitiva se na naší hře však hledají velmi těžko. Musíme se výrazně zlepšit ve všech aspektech hry, pokud chceme uspět i proti silnějším soupeřům.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!