26.11.2023 Reportáž

Starší žáci přehráli v posledním utkání podzimu vysoko Tygry a jdou do čela!

Starší žáci HBC Hostivař v sobotu zakončili podzimní část žákovské ligy. Díky obětavosti místních činovníků, mohli odehrát zápas s domácími Tygry Mladá Boleslav i přes fakt, že ještě hodinu před zápasem pokrývala hřiště několikacentimetrová vrstva sněhu.

11.kolo, sobota 25.11.2023

MBL

Mladá Boleslav

3:11

0:4, 0:6, 3:1

Branky a nahrávky: 4:48 Havlík, 4:54 Trajer, 10:24 Kvasnička (Trajer), 14:53 Coufal (Trajer, Kvasnička), 16:04 Kvasnička (Trajer, Coufal), 21:13 Coufal (De.Zimarev, Kvasnička), 22:53 Otras (Němec), 23:42 Němec (Havlík), 23:53 Coufal (Trajer, Kvasnička), 29:51 Coufal (Kvasnička, Trajer), 42:38 Jeřábek (Coufal) .
Rozhodčí: Langer, Nykiel . Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 79 . Střely na branku: 23:40 . Průběh utkání: 0:10, 3:10, 3:11 .

Kupec (Leinerová) - Karabec, Kout, Štěpánek, Vacek, Vlk - Cimpl, Halamíček, Nykiel, Pernica, Podrábský, Šťástková, Tyrychtr

Slavík - Dvořáková, Janičko, Janšta, Martinec, Němec, De.Zimarev - Coufal, Havlík, Jeřábek, Kocmánek, Kvasnička, Otras, Poláček, Trajer, Zimarev Da.

Rychlý a kluzký povrch dělal zprvu oběma týmům značné problémy, ve hře se objevovalo spousty nepřesností. Hostivařští se snažili převzít otěže zápasu, hrát kombinačně a aktivně. I když tyto snahy brzdily již výše zmiňované nepřesnosti, postupně získávali Pražané herní převahu. A když se slepenými góly prosadili Havlík s Trajerem, osud celého utkání se začal poměrně jednoznačně naplňovat. Do konce třetiny se trefili ještě Kvasnička s Coufalem, přičemž domácí se dostávali pouze ke sporadickým akcím.

Prakticky definitivní tečku za utkáním napsal vývoj druhé třetiny. Hostivařští v ní konto domácích Tygrů zatížili rovnou šesticí branek a hostivařští trenéři připravovali změny v sestavě, s cílem pošetřit síly hráčů, kteří nastupují v zápasech dorostu a naopak, dát více herního prostoru dalším hráčům ze širokého kádru. Abychom dodrželi zpravodajskou povinnost musíme uvést, že střelci branek byli postupně Kvasnička, Coufal, Otras, Němec a ještě dvakrát Coufal. Ten v zápase zaznamenal celkem čtyři branky.

Třetí třetina se už jen dohrávala. Domácí sympaticky snížili, přičemž upravená hostivařská sestava marně hledala rytmus a motivaci do závěru utkání. I přes to se nakonec ještě prosadil exkluzivní ranou do šibenice Jeřábek a stanovil konečné skóre na 11-3 z pohledu Pražanů.

Marek Hroch (asist. trenéra) - Jsme rádi, že se nám podařilo zakončit podzimní část vítězně. Museli jsme samozřejmě naši hru přizpůsobit povrchu, i tak ale byl výkon po dvě třetiny utkání slušný. V závěrečné části už to bylo takové bez energie a kolikrát z našeho projevu bolely oči, což je škoda v takovém utkání. Výhra je každopádně výhra a tu bereme.

Borek Coufal (asist. trenéra) - Dobrá výhra, která nás posunula na první místo tabulky po podzimní části soutěže. První dvě třetiny kluci velmi dobře plnili pokyny, které dostali a předvedli divákům několik velmi vydařených kombinačních akcí. Třetí třetina už, po pošetření největších opor pro nedělní zápas dorostu, tak pohledná nebyla, ale výhra se každopádně počítá.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!