06.11.2023 Reportáž

Starší žáci i přes střeleckou převahu podlehli po samostatných nájezdech Ústí!

Hostivařští starší žáci se v dalším kole žákovské ligy vydali do Ústí nad Labem. Zde na ně, ve svém svatostánku, čekali natěšení domácí, Elba DDM Ústí nad Labem. Hráči, trenéři i fanoušci očekávali vyrovnanou bitvu a utkání ji skutečně přineslo až do posledních vteřin.

9.kolo, sobota 4.11.2023

UNL

Ústí n. Labem

4:3ss

1:0, 1:1, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 15:43 Havlík, 37:54 Martinec (Havlík, Němec), 38:12 Havlík (Martinec, Trajer) .
Rozhodčí: Melichar, Reisenauer . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 90 . Střely na branku: 21:36 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3 .

Vykouk (Petr) - Bischoffiová, Frodl, Kalenda, Kotyza, Malý, Trnka - Chochel, Kapusta, Krinert, Kuziv, Malimánek, Morvay, Plachý, Růžička, Šimic, Werner

Menzel (Slavík) - Martinec, Němec, Vaniš, Janšta, Janičko, De.Zimarev - Jeřábek, Havlík, Otras, Bajkai, Coufal, Trajer, Kocmánek, Poláček, Vysoký, Da.Zimarev

Od začátku až do konce se hrálo podle podobného scénáře. Hostivař se tlačila do útoku, vytvářela si zajímavé střelecké příležitosti a šance, ale narážela na vlastní nedůraz v zakončení a výborného brankáře domácí Elby. Domácí naopak velmi obětavě bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Jeden takový skončil po nešťastném odrazu od tyče za zády hostivařského strážce svatyně Menzela a pražané museli dotahovat. Jejich soustavný tlak ale ovoce do konce první třetiny nepřinesl.

Co se nepovedlo ve třetině první, podařilo se hned na začátku té druhé. První pětka Hostivaře se hned po buly nastěhovala do útočné třetiny a její tlak přetavil ve vyrovnání Havlík, který se vymotal zpoza branky a šikovnou střelou backhandem poprvé překonal domácího brankáře. Kdo by si myslel, že vývoj zápasu se v tomto momentu otočí, ten se mýlil. Hostivařští sice stále měli více ze hry, ale jejich šance zůstávaly nevyužité a domácí neopomínali vždy zahrozit ve chvíli, kdy se jim k tomu naskytla sebemenší příležitost. Přesně taková, která nastala těsně před koncem druhé třetiny. Hosté z Prahy v situaci dva na jednoho velmi nedůrazně zakončili, domácí Elba na nic nečekala, vyslala do rychlého protiútoku svého útočníka, a ten se tváří v tvář Menzelovi nemýlil. Druhá přestávka a hostivařští opět o gól prohrávali, jako v té první.

Závěrečná třetina byla skutečným vyvrcholením celého utkání. Plynulost hry sice narušovala častější vyloučení, ale jinak zápas gradoval. Nervy trenérů byly na pochodu, fanoušci obou táborů vytvářeli výbornou atmosféru a na obou týmech bylo vidět, jak moc chtějí uspět. Hostivař byla stále aktivnější a brankář domácích se překonával. Krátký byl až na dorážku Martince na konci osmatřicáté minuty a za pár vteřin na to, ho po krásné přihrávce Trajera, podruhé v zápase, překonal Havlík. Radost hostů v té chvíli neznala mezí. Jejich euforii ale domácí po pár minutách opět zchladili. Několik nešťastných odrazů, rána od modré a míček se zastavil až v síti hostivařské branky. Hosté se sice ještě několikrát dostali do blízkosti domácí branky, ta už pro ně ale byla zavřená.

Při stavu 3-3 tak došlo na trestná střílení. V nich byla úspěšnější domácí Elba, když za pražany skóroval pouze osvědčený exekutor Trajer, a získala tak bod navíc za výhru 4-3.

Marek Hroch (asistent trenéra): Odehráli jsme krásný zápas, který musel mít v oku diváka úplně všechno. Samozřejmě nás mrzí, že jsme úzké vedení neudrželi až do konce třetí třetiny a že odjíždíme s prohrou. Na předvedený výkon našich kluků si ale nemůžeme stěžovat, byli jsme houževnatí, hráli jsme aktivně a ve velmi vysokém tempu. Takhle si to představujeme.

Borek Coufal (asistent trenéra): Krásný zápas, který se musel líbit. Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, ale gólman v brance Elby vytahoval proti našim šancím jeden skvělý zákrok za druhým a to nás stálo 2 body. Kromě trochu lepší produktivity ale nemáme klukům absolutně co vyčíst a doufám, že minimálně stejně dobrý výkon předvedeme i za týden na Kladně.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!