11.06.2024 Reportáž

B tým mužů ve finále nezvítězil ani na potřetí! V regionální soutěži tak opět bere stříbro!

Mužská rezerva Hostivaře se v nedělní podvečer utkala ve čtvrtém finálovém utkání 2. Ligy – Střed s Pražskými Rafany. Hostivař v tomto utkání rychle prohrávala a ztrácela. Když už dokázala výsledek utkání alespoň srovnat, soupeř si během krátké chvíle vzal náskok zpět. Na podruhé se Hostivaři už srovnat nepodařilo a po prohře 1:3 v sérii bere potřetí za sebou stříbrné medaile za 2. místo.

FN4, neděle 9.6.2024

3:4

0:2, 2:2, 1:0

RAF

Rafani Praha

Branky a nahrávky: 17:00 Mareš (Čejka), 28:49 Dušák (Ilušák, Grepl), 39:52 Jirsák (Čejka, Dušák) .
Rozhodčí: Honzík, Jonák . Vyloučení: 4:6 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 78 . Střely na branku: 29:21 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4 .

Majerníček (Soukup) - Dušák, Ilušák, Munk, P.Němeček, Přeslička, Vodehnal, Do.Zámečník - Čejka, Chramosta, Grepl, Hroch, Jirsák, Krejčí, Mareš, Paško, Prager, Trajer, Vosátka, Vrzák, Waltr

Opalecký - Plecitý, Průcha, Ruda, Švanda, Tichý, Vostracký - Benda, Drahoš, Hlister, Kovář, Kukačka, Nemček, Pařízek, Strejček, Tobiáš, Tóth, Walter

Hostivař v úvodu utkání zaspala a po šesti vteřinách inkasovala po brance Strejčka. Během celé třetiny se hrál poměrně vyrovnaný hokejbal, produktivní byli ovšem jen hosté. V 15. minutě zvýšil na 0:2 pro Pražské Rafany obránce Tichý. Po první třetině tedy platil stav 0:2 v neprospěch Hostivaře.

Ve druhé třetině se dokázala prosadit už i Hostivař! Přesně v 17. minutě snížil na 1:2 útočník Hostivaře Jáchym Mareš! Vyrovnání přišlo v 29. minutě, když se prosadil obránce Daniel Dušák! Hostivař se ale s vyrovnání neradovala dlouho. O deset vteřin později vrátil Rafanům vedení útočník Tóth. V 30. minutě si hosté vzali zpět i dvoubrankové vedení po zásluze Kukačky. Po druhé třetině tedy svítilo na světelné tabuli skóre 2:4 pro Rafany.

Hostivař se v závěrečné třetině pokoušela opět dohnat nepříznivý výsledek. To se podařilo až v 40. minutě, kdy snížil skóre na rozdíl jedné branky útočník Hostivaře Jakub Jirsák! To ale co se týče branek bylo bohužel vše. Hostivař svoji ztrátu už nestáhla a Rafani se tak po třetím vítězství v řadě mohli radovat z celkového vítězství Regionální soutěže. Hostivař po třetí v řadě tak bere stříbrné medaile za 2. Místo, Gratulujeme!

Petr Němeček (Obránce HBC Hostivař) - I přes to, že se nám ani na potřetí nepodařilo vyhrát Regionální finál, jsem na tým pyšný. Oproti výsledkům z podzimu šla naše hra nahoru, zapojili jsme hned několik mladších klůků z mládeže a týmovým výkonem jsme si došli pro další medail. Myslím si že do dalších let má Hostivařské “béčko” dobré základy pro to, aby bylo v budoucnu úspěšné!

Minipřípravka uzavřela sezónu turnajem v Novém Strašecí! Odjela s vyrovnanou bilancí!