27.11.2023 Reportáž

A tým postupuje do dalšího kola Českého poháru! Premiéru v mužích má za sebou brankář Soukup!

Hostivařský A tým zajížděl v neděli k dalšímu utkání, tentokrát k 3. kolu Českého poháru! V Ústí nad Labem zvítězil nad druholigovými Berany 5:3. Vítěznou premiéru v dresu prvního týmu zaznamenal i dorostenecký brankář Vojtěch Soukup!

ČP3, neděle 26.11.2023

BRÚ

Berani Ústí n. Labem

3:5

1:1, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 4:32 Čejka (Kočka), 16:20 Urbanec (J.Vaniš, Čejka), 32:01 Lehner (Kucharčík, Soukup), 39:35 Čejka (Kucharčík), 41:59 Pátek (Urbanec, Zámečník) .
Rozhodčí: Synek, Volkán . Vyloučení: 5:4 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 30:46 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5 .

Kostovič - Adámek, Arnold, Ašenbrener, Druxa, Dvořák, Lečbych, Novotný, Patzelt, Pavlíček, Šilínek, Štoček, Tuček, Uhlíř

Soukup (Štoural) - Čápek, Kočka, Kucharčík, Pírek, D.Vaniš, Zámečník - Čejka, Dostál, Ferfecki, Lehner, Mikšovský, Pátek, Smola, J.Vaniš, Urbanec

Do hostivařské branky se postavil teprve šestnáctiletý brankář Vojtěch Soukup, který dosud v mužském hokejbale byl pouze v roli dvojky na střídačce Hostivařského béčka. Hostivař vstupovala do utkání proti Beranům jako favorit. To potvrdila hned v úvodu utkání, když v 5. minutě utkání otevřel svou brankou skóre Jan Čejka! Ústecký tým ovšem nedal Hostivaři nic zadarmo. V 14 minutě vyrovnal skóre utkání hráč Beranů Arnold. Po první třetině tedy platil nerozhodný stav 1:1.

V úvodu třetiny si Hostivař vzala své vedení zpět. V 16. minutě se prosadil útočník Otto Urbanec! Berani ovšem i po této brance nepřestali hrát a dlouho vzdorovali Hostivařskému týmu. Další branka v prostřední periodě nepadla a tak Hostivař vedla nad Berany 2:1.

Třetí třetina byla, co se týče branek nejbohatší. V 32. minutě Hostivař odskočila do dvoubrankového vedení, když se prosadil útočník Petr Lehner! V 37. minutě ale přišlo velké překvapení v podobě srovnání skóre ze strany Beranů. V čase 36:00 nejprve snížil Patzelt a o dvacet osm vteřin později vyrovnal Štoček. Utkání tedy směřovalo k dramatickému konci základní části. V 40. minutě vrátil Hostivaři vedení svojí druhou brankou útočník Jan Čejka! Finální tečku za postupem do dalšího kola Českého poháru dal útočník Jaroslav Pátek! Hostivař tedy porazila houževnatý celek Beranů Ústí nad Labem 5:3!

Los 4. kola Českého poháru proběhne začátkem prosince. Odehraje se však až začátkem jarní části v příštím roce. A tým zakončí podzimní část domácím zápasem s Ústeckou Elbou. Utkání je naplánováno na sobotu 2. prosince se startem v klasických 11:00.

Vojtěch Soukup (Brankář HBC Hostivař) - Na zápas jsem se snažil připravit hlavně v hlavě. Nechtěl jsem nic podcenit. Věděl jsem, že to bude těžký zápas a pro mě velký skok do mužského hokejbalu. V začátku utkání mi pomohlo, že jsem pochytal prvních pár střel a to mi dodalo vetší sebevědomí. Myslím si, že jsme v zápase byli lepším týmem, přesto se soupeř hned několikrát dostal do nebezpečných šancí, které jsme díky týmové spolupráci zvládli ubránit. Škoda, že jsme nedokázali naopak proměnit víc našich šancí. Jsem rád, že jsme nakonec utkání zvládli a po zásluze postoupili do dalšího kola Českého poháru.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!