Sobotní dopoledne nabídlo ideální hokejbalové počasí a starší žáci se mohli těšit na své další vystoupení. Z Ústí nad Labem za nimi dorazila tamní ELBA DDM.

5:3

1:1, 3:1, 1:1

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 11:58 Havlík (Ostras, Němec), 20:00 Otras (Havlík), 21:45 Režnárek (Hradil), 28:06 Michek (Režnárek), 42:42 Votava
Rozhodčí: Honzík Vyloučení: 4:3 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 51 Střely na branku: 46:19

Exner (Kotík) - Baikaj, Havlík, Hradil, Hrodek, Michek, Otras, Skála, Vaniš, Vysoký - Klein, Martinec, Němec, Režnárek, Votava

Vykouk (Kudr) - Dobrodinský, Doubrava, Frodl, Janda, Kalenda, Kapusta, Kodeš, Kokeš, Krinert, Kuziv, Malimánek, Plachý, Primus, Růžička, Šesták, Šimic, Trenkvic

Prakticky celý zápas se nesl v podobném duchu. Domácí dobývali branku Elby, která se usilovně bránila a hrozila z rychlých protiútoků a zejména těžila z lehkomyslné hry hostivařského mužstva. Průběh první třetiny byl jasnou ukázkou. Spousta šancí na straně Hostivaře, pobyt hráčů z Ústí za červenou čarou by se dal počítat na vteřiny, ale stačila jedna ledabylost a míček se třepotal v hostivařské síti. Odpověď na sebe nedala dlouho čekat a po střele Otrase se v přesilovce na brankovišti prosadil Havlík. To bylo z první třetiny vše, nicméně ani druhá nenabídla žádnou větší změnu.

Domácí se stále snažili vyvíjet tlak a tlačit se do šancí, ale soupeř velmi pozorně bránil a nebál se rychle zaútočit. Neubránil se však několika chybám v obraně a ty Hostivař nemilosrdně potrestala. V rozmezí dvou minut nejprve skóroval Otras po dobré práci Bajkaie a Havlíka, přičemž na rozdíl dvou gólů zvyšoval přesnou ranou Režnárek. V té chvíli to vypadalo, že by se zápas přeci jen mohl začít ubírat jednoznačnějším směrem z pohledu domácích, ale Elba byla proti. Dalšího nepřesvědčivého momentu v obranné práci hostivařských využila ke snížení a i když se ke konci druhé třetiny stihl ještě trefit hostivařský Michek, po pěkném samostatném úniku, nebylo o osudu utkání vůbec rozhodnuto.

A to se také ve třetí třetině potvrdilo. Domácí sice stále měli opticky více ze hry, ale jejich snaha byla dost jalová a soupeř se čím dál více osměloval. Dokázal dokonce snížit na rozdíl jediné branky a Exner v brance domácích musel několikrát zasahovat proti dalším šancím ústeckých hráčů. Zápas vrcholil závěrečnou powerplay Elby, kterou domácí úspěšně bránili a naopak do jejich odkryté svatyně zamířil utěšeným backhandovým pokusem přes celé hřiště Votava. Po výsledku 5-3 z pohledu Hostivaře si všichni domácí fanoušci zhluboka oddechli.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - K vítězství jsme se dnes spíše protrápili, i když na druhou stranu, Elba vůbec neodehrála špatné utkání. Potýkali jsme zejména se žalostným důrazem v koncovce. Tři důležité body jsme ale získali, snad k nim v příštích zápasech přidáme i zlepšený herní projev, aby se na zápas dalo také trochu koukat.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!