14.10.2015 Reportáž

Lukáš Brabec rozmetal šesti góly naděje Ďáblů!

Pátým soupeřem byl mladšímu dorostu tým Ďáblů, který nás přivítal na Palmovce v úterním podvečeru.

3.kolo, úterý 13.10.2015

DAB

Ďáblové Praha

2:13

0:5, 0:4, 2:4

Branky a nahrávky: 10:15 Brabec (Bianchi Ferrer), 11:09 O.Nocar (Čejka, Ši.Kořínek), 13:21 Zyta (Jirec, Čejka), 14:31 Brabec (Jirec), 14:53 Brabec (Jirec, Ši.Kořínek), 20:55 Čejka (Bianchi Ferrer), 23:06 Brabec (Kubeš), 27:28 Brabec (Jirec, Jachek), 27:45 O.Nocar (Čejka), 32:11 Vosátka (Maťocha, Čejka), 43:02 Čejka (O.Nocar), 43:24 Zámečník (Ježdík, Bianchi Ferrer), 44:50 Brabec (Vosátka, Maťocha) .
Rozhodčí: Volkán, Vaňourek . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 16:47 . Průběh utkání: 0:10, 2:10, 2:13 .

Školud (od 16. do 38. Vacek) - Hála, Witowki, Passer - Ročeň, Barták, Hejma, Faltová, Rezková, Večeřa, Dědek, Ulman

Štoural (Dušák) - Bianchi Ferrer, Kubeš, Ši.Kořínek, Němec, Šť.Kořínek, M.Nocar - Jirec, Brabec, Jachek, O.Nocar, Čejka, Zyta, Ježdík, Maťocha, Mazura, Vosátka, Zámečník

Zápas začal bídou, kterou jsme s návratem na asfaltový plac i očekávali. Spousty nepřesností, skákající míčky a nepovedené zakončení. Tým se z povrchem pár minut srovnával a během prvních sedmi minut zaujala snad jen šance staršího žáka Vosátky, který se ve svém prvním střídání v dorostenecké kategorii dostal efektivně do zakončení, branku ale přestřelil. Skóre tak otevřel až v jedenácté minutě Lukáš Brabec, který se rychle zorientoval a krásnou střelou přes hráče překonal Školuda poprvé. Už za necelou minutu načapal nahozením od mantinelu brankáře domácích i Ondřej Nocar, pro kterého to byla první trefa v nové sezóně a další přesné zásahy na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve čtrnácté minutě se dostal míček k Zytovi a zvýšil na 3:0. Ještě v poslední minutě první třetiny završil hattrick Lukáš Brabec, který dvakrát v krátkém sledu využil nabídky Jirce a dal Hostivaři už pětibrankové vedení.

Úvod druhé periody žádný gól nepřinesl. Domácí vystřídali brankáře, kterému se dařilo o poznání lépe než jeho předchůdci a první míček propustil až v jednadvacáté minutě, když nestačil na prudkou střelu Čejky. Za další tři minuty zvýšil na 7:0 střelecky aktivní Brabec, který vyhnal z branky vlastního, ve druhé třetině mrznoucího brankáře Štourala. Jeho místo zaujal Dušák a brzy musel poprvé zasahovat. Gólově nadržený Lukáš Brabec posléze přidal svůj pátý gól, a když svou druhou trefu v utkání přidal i Ondřej Nocar, začal se vypisovat kurz na střelce desáté branky.

Zcela po zásluze si ji na svůj účet připsal v zápase aktivní Josef Vosátka, který byl včas u vyraženého míčku a rozradostnil nejen hostující střídačku, ale i dvacetičlenný kotel hostivařských příznivců. Ve třetí části si vybral slabší chvilku brankář Dušák, který nejdříve propustil nahozený míček a za pár minut nestačil ani na přesnou střelu Večeři. Soupeř snížil z ojedinělých příležitostí na rozdíl osmi branek, závěr ale patřil gólově opět Hostivaři. Čejka nejdříve zakončil dlouhé střídání druhého útoku střelou k tyči a posléze se prosadil svou první trefou i Dominik Zámečník, který těsně před tím orazítkoval břevno Školudovi branky. Poslední přesný zásah si připsal deset vteřin před koncem duelu střelec dne, Lukáš Brabec, který využil tečovanou přihrávku Maťochy a svým šestým gólem ukončil úterní trápení týmu z Palmovky.

Hostivař zvítězila na půdě dosud nejslabšího soupeře vysoko, 13:2, a to i přesto, že se především v prvních deseti minutách střelecky trápila. Nakonec ale bylo k vidění několik povedených kombinací, střeleckých premiér a také málovídané střelecké galapředstavení Lukáše Brabce, autora šesti branek! V příštím utkání přivítá mladší dorost Hostivaře na svém hřišti pražský Kert Park.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Jsme rádi, že si kluci zastříleli a gólově se prosadili i hráči ze třetího a čtvrtého útoku. Nyní se už ale musíme soustředit na dalšího soupeře, kterým bude v neděli Kert Park."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!