21.03.2016 Reportáž

Dorostenci na Palmovce překvapení nepřipustili! Brabec vstřelil další hattrick!

V patnáctém ligovém utkání této sezóny se po třech dnech vrátili mladší dorostenci na Palmovku, kde je tentokrát hostil poslední tým tabulky, SK Ďáblové Praha.

15.kolo, neděle 20.3.2016

DAB

Ďáblové Praha

1:11

0:5, 0:3, 1:3

Branky a nahrávky: 7:20 Petřvalský (Zyta), 8:39 Brabec (Jirec), 8:51 Brabec (Šť.Kořínek), 9:19 Čejka (Zyta), 10:57 O.Nocar (Vaniš), 17:39 Čejka, 27:59 Brabec (Jirec, Mazura), 29:27 Zyta (Čejka), 38:40 Maťocha (Čejka, Petřvalský), 39:35 Jirec (Brabec, Mazura), 40:54 Bianchi Ferrer .
Rozhodčí: Volkán, Vaňourek . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 45 . Střely na branku: 18:47 . Průběh utkání: 0:11, 1:11 .

Vacek - Hála, Hejma, Nenadálová - Večeřa, Barták, Školud, Rezková

Dostál (od 37.Štoural) - Kubeš, Bianchi Ferrer, Ši.Kořínek, Macek, Šť.Kořínek, M.Nocar, Polesný - Jirec, Brabec, Mazura, Petřvalský, Čejka, Zyta, O.Nocar, Vaniš, Zámečník, Maťocha

Hosté z Hostivaře vstoupili do utkání s chutí, s nerovným povrchem se ale tradičně nějakou tu dobu srovnávali. Trpělivost přinesla první gól v osmé minutě, kdy důraz před brankou prokázal Kristián Petřvalský a svým prvním gólem v hokejbalové kariéře otevřel skóre. V deváté minutě zvýšil během pouhých dvanácti vteřin dvěma góly na 3:0 kanonýr Lukáš Brabec, kterého posléze doplnil i Čejka. Na rozdíl pěti branek zvýšil ještě v jedenácté minutě po pohledné individuální akci Ondřej Nocar a s domácími, jenž nastoupili do utkání pouze v sedmi hráčích do pole, to nevypadalo dobře.

Asfaltový povrch bohužel nedovolil hostivařským tolik. Zvláště obránci měli obrovský problém se střelbou z větší vzdálenosti, útočníci zase se zpracováním skákajících míčků. Nepřesnost měnila hokejbal spíše ve vybíjenou, když hostivařští několikrát nepříjemně nastřelili obětavou obránkyni Ďáblů Nenadálovou a posléze i muže v pruhovaném. Na 6:0 zvýšil ve druhé části Čejka, po více jak deseti dlouhých minutách a dvojici neúspěšných přesilovkách završil po pěkné přihrávce Jirce hattrick ranař Lukáš Brabec a v závěru se po delší době radoval z gólu i Marek Zyta, který našel volné místo u levé tyčky Vackovi branky.

Už druhou gólovou premiéru mohli diváci vidět ve třetí části hry, kdy se po přihrávce Petřvalského a Čejky prosadil Karel Maťocha, po jehož trefě proběhla Palmovkou dokonce mexická vlna... bohužel s dvacítkou diváků snadno přehlédnutelná. Očekávaná "desítka" na sebe nenechala dlouho čekat. Jonáš Jirec se s ničím nepáral a coby pravák posadil nechytatelně míček přímo do rohu Vackovi klece. Na 11:0 zvýšil šťastným nahozením ze středního pásma obránce David Bianchi Ferrer, gólový účet hry přesto v závěru korigoval domácí Večeřa, který využil chyby při hostivařské powerplay, pláchl celé šestici hráčů a dopravil míček do opuštěné klece.

Mladší dorost si v poklidném nedělním utkání došel k povinné výhře. Své první branky se dočkala hned dvojice hráčů, Kristián Petřvalský a Karel Maťocha. Zapomenout ale nesmíme ani na žákovského brankáře Jana Dostála, který si odbyl úspěšnou premiéru v dorosteneckém dresu a zlikvidoval šestnáct střeleckých pokusů domácích.

Ondřej Novák - "Klidný zápas ve kterém nám chyběl snad jen větší klid v zakončení a komfort plastového povrchu."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!