29.04.2024 Reportáž

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

Mužská rezerva Hostivaře se v nedělní odpoledne vypravila ke svému poslednímu utkání v rámci základní části 2. Ligy – Střed. V něm se utkala na půdě Kladna. Ve vyrovnaném utkání, ve kterém už výsledkově o nic nešlo Hostivař rychle vedla, poté ovšem soupeř vstřelil tři branky, které B tým už nedokázal dorovnat. Před nadcházejícím play-off tak Hostivař přichází o sedmizápasovou sérii vítězství.

NAD2, neděle 28.4.2024

KLB

Kladno B

3:2

1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 5:22 Grepl (Paško), 42:42 Paško (Dušák) .
Rozhodčí:Záhora, Mihálová . Vyloučení: 4:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 15 . Střely na branku: 26:19 . Průběh utkání: 0:1, 1:3, 2:3 .

Pulec - Lacina, Artl, Janský, Ma.Drechsler - Patera, Mi.Drechsler, Zdrůbecký, Koželský, Schönherr, Rychlý, Šmíd, Barták, Slavík

Majerníček - P.Němeček, Do.Zámečník, Krupka, Dušák, Dvořák, Munk - Chramosta, Jirsák, Mareš, Paško, Waltr, Krejčí, Vrzák, Hroch, Vosátka, Grepl

V posledním utkání obou týmům již o nic nešlo. Hostivař měla jistý postup do semifinále z 2. místa, Kladno mělo jisté čtvrtfinále z 5. místa. Od začátku se hrál poměrně rychlý a vyrovnaný hokejbal. Hostivař měla dobrý vstup do utkání díky rychlé brance v 6. minutě. Tu vstřelil juniorský útočník Lukáš Grepl! Po této brance následovala i nadále velmi vyrovnaná pasáž. Vyrovnání skóre dosáhlo Kladno ve 14. minutě, kdy se prosadil útočník Středočechů Šmíd. Po první třetině tedy platil vyrovnaný výsledek 1:1.

Druhá třetina měla podobný průběh jako ta první. S drobnou výjimkou a herní převahou domácího Kladna. Hostivař dlouho náporu domácích vzdorovala. Bohužel v 28. minutě Kladno tohoto náporu využilo a po brance Schönherra vedlo 2:1. Stejný náskok si Kladno odneslo do kabin před třetí třetinou.

Třetí třetina byla opět poměrně vyrovnaná, přesto se Hostivař dopustila více chyb než soupeř. Jednu z nic využil útočník Kladna Rychlý. V 37. minutě tak Kladno vedlo 3:1. Hostivař v závěru třetiny dokázala snížil na rozdíl jedné branky. V 43. minutě dorazil míček za Kladenského brankáře útočník Josef Paško! To ale bylo vše, co se v utkání stalo. Hostivař tedy v posledním utkání základní části padlo rezervě Kladna 2:3.

Nyní ma Hostivařská rezerva před sebou dva týdny volna, během kterého se bude připravovat na svého semifinálového soupeře, kterým bude nejlépe postavený tým s čtveřice týmu Kovo Praha B, Rakovník, Kladno B či Defekt Třebíz. První domácí utkání odehraje B tým v sobotu 18. května, druhé utkání o den později, 19. května. Časy budou včas oznámeny.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!