01.04.2024 Reportáž

Junioři nestačili na Kladno, kterému těsně podlehli!

V dalším domácím utkání přivítali junioři Hostivaře na svém hřišti dalšího silného soupeře, Kladno.

Elite, sobota 30.3.2024

4:5

1:2, 2:1, 1:2

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 12:04 Ferfecki, 15:41 Mikšovský (Grepl), 16:24 Prager (Ferfecki, Vodehnal), 39:27 Ferfecki (Grepl) .
Rozhodčí: Tománek, Synek . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 62 . Střely na branku: 23:43 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5, 4:5 .

Drahoš (Soukup) - Dvořák, Höfner, Ilušák, Matějka, Městka, Munk, Švec, Vodehnal - Bár, Ferfecki, Grepl, Houška, Maali, Malysz, Mikšovský, Prager, Trajer, Vrzák

Jakoubek (Štěpánek) - Doubrava, Drechsler, Kučera, Petrášek, Špalek - Čacký, Jedelský, Jelínek, Karanský, Patera, Rod, Schönherr, Schönherr, Šimůnek

Hosté byli v úvodu aktivnější a Marek Drahoš v brance Hostivaře musel řešit několik nebezpečných situací. Do vedení se Rysové dostali v přesilové hře až ve dvanácté minutě, kdy byl úspěšný Drechsler! Na jeho gól ale rychle zareagoval bombou Štěpán Ferfecki a bylo vyrovnáno. Ne ale na dlouho! Padesát vteřin před koncem první třetiny využil své příležitosti Schönherr a vrátil Kladnu vedení.

Do druhé části naopak vstoupili mnohem lépe hostivařští a už v první minutě vyrovnal po další dělovce Michal Mikšovský. Neuběhla pak ani minuta a domácí šli dokonce poprvé do vedení! Úspěšným střelcem byl tentokrát Jonáš Prager. Po vyloučení stejného hráče ale sehráli v sedmadvacáté minutě hosté skvěle přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci byl opět Drechsler, 3:3!

Do části závěrečné tak šly oba týmy za nerozhodného stavu. Už po čtyřiceti vteřinách ale opět převážil misky vah na stranu kladenských Filip Jedelský. Domácí poté dostali možnost přesilové hry, s tou si ale neporadili ideálně a stav se neměnil! Naopak, v čase 38:20 se hosté dostali šťastně do dvoubrankového trháku a Hostivař čekal náročný závěr bojovného utkání. Jiskřičku naděje vykřesal za podpory domácích fanoušků Ferfecki, poslední minuty si ale hosté zkušeně pohlídali a i přes několik šancí už k vyrovnání nedošlo. Kladno si v Hostivaři připsalo tříbodové vítězství, 5:4.

Marek Drahoš (brankář HBC Hostivař) - Kladno na nás bylo dnes dobře připraveno a vstoupilo od začátku lépe do utkání. I přesto jsme se dokázali rychle vzchopit a srovnat krok, k čemuž nám dost pomohla druhá třetina. Soupeř byl bohužel pro nás dotěrnější a v poslední třetině si i s trochou štěstí vybojoval výhru.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!