29.04.2024 Reportáž

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

Dorostenci v posledním kole základní části přivítali na svém hřišti Piráty z Hradce Králové, kterým se též podařilo probojovat do první nadstavbové skupiny a soupeřem tak budou Hostivaři v květnu ještě jednou.

ZČ, neděle 28.4.2024

6:0

3:0, 2:0, 1:0

HKR

Hradec Králové

Branky a nahrávky: 5:44 Michek (Hradil, Městka), 6:14 Michek, 8:38 Hradil (Trajer), 17:00 Nestrojil (Krutský, Votava), 29:18 Martinec (Trajer, Votava), 44:13 Hradil .
Rozhodčí: Volkán, Zedníková . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 34:18 . Průběh utkání: 6:0 .

Soukup (Exner) - Martinec, Městka, Švec, Votava - Absolon, Bár, Hradil, Hrodek, Krutský, Michek, Němec, Nestrojil, Skála, Trajer

Novotný (od 24.Charvát) - Čtvrtečka, Jančárek, Kaďousek, Kovář, Kříž, Duchač, Falta, Kovaříček, Kupka, Machaň, Novák, Rouha, Tichý, Vaněk, Zahálka, Zamastil

Do zápasu měl v teplém nedělním odpoledni lepší vstup domácí tým a po dvou brankách Adama Michka a trefě Filipa Hradila vedl v deváté minutě už 3:0.

Ve druhém dějství přidal už po dvou minutách čtvrtý gól Nestrojil a zdálo se, že je rozhodnuto. Piráti poté nedokázali využít první početní výhodu, čas od času ale též zahrozili a Soukup v brance Hostivaře musel vytáhnout několik pohotových zákroků. V samotném závěru třetiny ale upravil na 5:0 Filip Martinec a o vítězství domácích už v areálu nikdo nepochyboval.

I ve třetí části pak bylo k vidění několik dobrých příležitostí na obou stranách, ani jeden z brankářů už ale neinkasoval. Posledního, technického gólu přesto dosáhl v poslední minutě Filip Hradil, který se tak ve statistikách dotáhl na nejlepší střelce soutěže a současně na vítěze kanadského bodování základní části.

Hostivař přehrála Hradec Králové 6:0 a už nyní vyhlíží start květnové nadstavby, do které vkročí v neděli 5. května, domácím utkáním proti Rebelům.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!