07.10.2023 Reportáž

B tým mužů zaznamenal druhou venkovní výhru! Po otočce v utkání porazil Rakovník!

Mužská rezerva Hostivař se v sobotu vypravila na svůj nejvzdálenější výjezd v rámci 2. Ligy – Střed do Rakovníku. Přesto, že Hostivař neměla dobrý vstup do utkání a brzy prohrávala, dokázala svůj výkon v zápase pomalu zlepšovat. To nakonec vygradovalo ve vyrovnání skóre a následně i v otočku v utkání, díky které si B tým Hostivaře připisuje cenné tři body do tabulky!

3., sobota 7.10.2023

RAK

Rakovník

2:4

2:0, 0:1, 0:3

Branky a nahrávky: 23:02 Jirsák (Brož, Vosátka), 32:44 Krupka (Waltr), 40:30 Vosátka (Brož, Jirsák), 41:11 Krejčí .
Rozhodčí: Tománek, Musil . Vyloučení: 1:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 32:17 . Průběh utkání: 2:0, 2:4 .

Polakovič (M.Nistor) - Tlustý, O.Tvarůžek, Korf, Sunkovský, Prokop - M.Tvarůžek, D.Nistor , Koláček, Kučaba, Péc, Veselý

Majerníček (Paleček) - Krupka, Petrášek, Kerouš, Do.Zámečník, Bakoš - Jirsák, Vosátka, Brož, Krejčí, Waltr, J. Němeček

Hostivař přicestovala do Rakovníku bez několika svých opor, které do utkání nepustila nemoc. B tým neměl dobrý vstup do utkání, soupeř byl aktivnější a v v 7. minutě otevřel skóre utkání domácí hráč Veselý. Soupeř pokračoval ve svém náporu a v 11. minutě po brance Koláčka odskočil Hostivaři o dvě branky. Po první třetině tedy Hostivař prohrávala 0:2 a měla co napravovat.

Ve 2. třetině se rezerva Hostivaře zvládla dostat lépe do utkání a vyprodukovala si své první šance. Tu po jednom z protiútoků v 24. minutě dokázal proměnit Hostivařský Jakub Jirsák, který přesnou ranou nad rameno domácího brankáře Polakoviče vstřelil kontaktní branku na 1:2! Šance dále byli na obou stranách, branku však ve druhé třetině nevstřelil nikdo. Během druhé přestávky ztrácela Hostivař na svého soupeře pouze jednu branku.

Ve 3. třetině se často střídali pasáže, kdy se oba týmy na delší dobu uzamkli svůj protějšek v obraném pásmu. V 33. minutě po jednom takovém tlaku dokázal svojí ranou vyrovnat skóre utkání Hostivařský Lukáš Krupka! I nadále se hra přelévala ze strany na stranu, Rakovník byl ale v zápase střelecky mnohem aktivnější. V 41. minutě se Hostivař dostala do akce dva na jednoho. Josef Vosátka uháněl ze strany, našel v lepší pozici Marka Brože a ten ještě na poslední chvíli vrátil míček Josefovi Vosátkovi, který svojí brankou dokonal obrat Hostivaře v zápase! Hostivař i nadále pokračovala ve své hře a neslo to své ovoce. V 42. minutě dokázal svojí střelou mezi nohy brankáře Rakovníku propašovat Adam Krejčí a Hostivař se v závěru dostala do dvoubrankového vedení! To si dokázala bez větších potíží pohlídat! Hostivař tak porazila Rakovník 2:4 a z venkovních zápasů si odváží i po druhé plný počet bodů do tabulky!

V dalším utkání čeká B tým Hostivaře rezerva Kova Praha! Pražské derby rezerv se odehraje již příští neděli na Hostivařském hřišti se startem v 17:00.

Adam Krejčí (Útočník HBC Hostivař) - Z dnešního utkání mám smíšené pocity. První třetina byla pro nás těžká. Hned na začátku zápasu jsme byli brzy vyloučeni. Odlabení jsme sice dokázali ubránit, ale poté Rakovník dal dva rychlé góly a byl na koni. Do druhé třetiny jsme vstoupili mnohem lépe, začali jsme více makat a díky brance Kuby Jirsáka jsme se dostali zpět do hry. To nás nabudilo především do třetí třetiny, kdy se nám podařilo vyrovnat a v zápětí i skóre otočit. Díky parádní týmové práci jsme dokázali přidat ještě jeden gól. Na začátku to s námi vypadlo bledě, ale jsem rád, že jsme se nevzdali, bojovali jsme a utkání dotáhli až do vítězného konce!

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!