28.11.2023 Reportáž

B tým mužů zakončil podzimní část prohrou! Zápas proti Rakovníku rozhodly přesilovky!

Mužská rezerva Hostivaře nastoupila v nedělní podvečer ke svému poslednímu utkání v rámci podzimní části 2. Ligy – Střed. Na domácím hřišti v drsných podmínkách přivítala celek Rakovníku. Utkání rozhodla nedisciplinovanost Hostivaře, díky které si Rakovník v přesilovkách vystřílel všechny tři body, které si odvezl z Hostivařského hřiště. Rezerva Hostivaře tak přezimuje na 5. místě regionální soutěže.

9., neděle 26.11.2023

1:2

0:1, 1:0, 0:1

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 17:21 Vrzák .
Rozhodčí: Gráca, Hrubý . Vyloučení: 4:0 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 12 . Střely na branku: 22:28 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Majerníček - Bakoš, Přeslička, Do.Zámečník, Minarčík, Kerouš, Vodehnal - Chramosta, Jirsák, J.Němeček, Vosátka, Waltr, Vrzák, Prager, Grepl, Ferfecki

M.Nistor - Tlustý, Korf, Sunkovský, O.Tvarůžek - Prokop, M.Tvarůžek, Martínek, Pražák, Péc, Pospíšil, D.Nistor

Hostivařská rezerva nevstoupila do utkání ideálně. Hned od začátku se dostávala pod tlak od hostujícího Rakovníku. Bezbrankové skóre držel svými výkony především Hostivařský brankář Adam Majerníček. Hostivař i nadále působila v první třetině vlažně. V závěru první třetiny dostal Rakovník výhodu přesilové hry. V 14. minutě ji přesnou ranou nad rameno Hostivařského brankáře využil útočník Rakovníka Pražák. Skóre 0:1 pro hosty platil i během první přestávky.

Ve druhé třetině se Hostivař postupně dostávala do tempa. Rázem se dostávala do větších šancí a chvílemi i soupeře přehrávala. To se projevilo i na výsledku v utkání. V 18. minutě se odrazil míček k Hostivařskému útočníkovi Janu Vrzákovi, který ranou o horní tyč vyrovnal na 1:1 a potvrdil tak svůj status nejlepšího střelce Hostivařské rezervy. Hra se poté často přelévala z jedné strany na druhou. Oba útoky ale naráželi na připravené obrany obou týmů. Po druhé třetině tedy platil nerozhodný stav 1:1.

Ve třetí třetině se do velkých šancí dostávala Hostivař. Branku ovšem vstřelit nedokázala. Utkání stále mělo v rámci drsných zimních podmínek slušné tempo. V závěru Hostivař doplatila na svou nedisciplinovanost, když v krátké době šli na trestnou lavici dva hráči Hostivaře. Přesilovku 5 na 3 Hostivař ještě ubránila, tu následují při hře 5 na 4 již nikoliv. V 51. minutě využil Rakovník druhou přesilovou hru a šel zpět do vedení. V závěrečném náporu ještě Hostivař zatopila pod kotlem a obléhala branku soupeře. Branku ale vstřelit nedokázala a tak se v posledním podzimním utkání musí smířit s prohrou 1:2. Rakovník si odvezl z Hostivaře všechny tři body.

Nyní čeká Hostivařskou rezervu zimní přestávka. Na hřiště by se B tým měl vrátit koncem ledna v rámci přípravy na jarní část. Ta odstartuje koncem Února, kdy se Hostivař vypraví na Palmovku, kde sehraje utkání s rezervou Pražského Kova. Utkání 10. Kola 2. Ligy – Střed je naplánováno na pátek 23. února se startem v 19:00.

Adam Majerníček (Brankář HBC Hostivař) - Poslední zápas podzimu ala "Winter Classic" jsme odehráli dle mého dobře, kromě začátku utkání kdy nás zkušení hráči Rakovníku přehrávali. Od 2. Třetiny se hrálo nahoru dolu a hokejbal se i navzdory náročných podmínek musel divákům líbit. Zápas rozhodli naše zbytečné oslabení, které si proti soupeři s hráči z Extraligy musíme vyvarovat. Bodově je to pro nás neúspěch. Co se týče ale herního projevu, u něj bych to jako neúspěch nebral. Dokázali jsme držet se soupeřem až na výjimky krok a občas ho i značně přehrát. Přes zimu máme na čem stavět určitě chceme pokračovat v našem dobrém herním projevu i na jaře.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!

26.4.2024

“Bude jenom na nás, jak ke zbytku série přistoupíme“ říká obránce A týmu Jan Kočka!

25.4.2024

Junioři ztratili dobře rozehraný zápas s Plzní v samotném závěru!

25.4.2024

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!