29.08.2023 Reportáž

B tým mužů v přípravě dlouho vzdoroval prvoligovému Kovu! Nakonec těsně padl!

Hostivařský B tým se v rámci přípravy na novou sezónu, kdy bude opět nastupovat ve 2. Lize – Střed utkal v přípravném utkání s prvoligovým týmem TJ Kovo Praha! Přesto že soupeř byl po většinu zápasu aktivnější, rezerva Hostivaře sehrála vyrovnané utkání, ve kterém nakonec těsně svému soupeři podlehla.

Příp., úterý 29.8.2023

KOV

Kovo Praha

4:3

0:1, 1:0, 3:2

Branky a nahrávky: 9:23 Minarčík (Brož, Zámečník), 37:15 Krupka, 42:47 Brož (Krupka, Vrzák) .
Rozhodčí: Sládek . Vyloučení: 1:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 18 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2 ,4:2, 4:3 .

Majerníček - Krupka, Přeslička, Vodehnal, Kerouš, Do.Zámečník - Brož, Minarčík, Paško, Mareš, Waltr, Vrzák, Chramosta, J.Němeček, Prager

Utkání od začátku začalo ve velkém tempu, lepším celkem byl po většinu zápasu tým z Palmovky, přesto se Hostivař týmu z první ligy nezalekla! V 11. minutě utkání otevřel svojí střelou Michael Minarčík! V závěru 1. třetiny došlo k nepříjemnému střetu mezi hráčem Kova a Jáchymem Marešem, který v zápase nedohrál a z důvodu zranění ramene byl převezen do nemocnice. Oslabená Hostivař přesto udržela po 1. třetině vedení 0:1!

Ve druhé třetině se hra z větší části odehrávala v Hostivařském obraném pásmu. Hostivař ale i přes to dokázala podnikat nebezpečné protiútoky, branku však ve 2. třetině nedala. To naopak soupeř v závěru druhé periody vyrovnal skóre utkání a do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu.

Třetí třetina byla z pohledu celého utkání nejvíce gólová. Nejprve Kovo v úvodu třetiny otočilo zápas ve svůj prospěch a vedlo 2:1, ale v 38. minutě svojí přesnou ranou od modré propálil brankáře domácích Hostivařský Lukáš Krupka a skóre bylo opět vyrovnané! Tým z Palmovky ovšem pak v krátké době potrestal dvě chyby v obraně Hostivaře a dostal se do vedení 4:2. Kontaktní branku a šanci na zvrat vstřelil v 43. minutě Marek Brož! Hostivař v závěrečném náporu už vyrovnat nedokázala, Kovo Praha tak zvítězilo 4:3.

Adam Majerníček (Brankář HBC Hostivař) - Většinu zápasu jsme hráli perfektně obrannou hru. Spoluhráči plnili pokyny jak trenérů ze střídačky tak moje z brány a drželi si natěsno šikovné hráče Kova. Ikdyž jsme se nevzdali a bojovali až do konce zápasu tak na útočné hře musíme ještě hodně zapracovat.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!