03.03.2024 Reportáž

B tým mužů utnul nepříznivou sérii porážek! První jarní výhru si připsal proti Rafanům Praha!

Hostivařský B tým mužů se v rámci 11. kola 2. Ligy – Střed utkal na domácím hřišti s jedním ze svých pražských rivalů a zároveň vítězem posledního ročníku regionální soutěže, s týmem Rafanů Praha. Ve vyrovnaném utkání, kde ze začátku nechtěl ani jeden tým chybovat si Hostivař vytvořila náskok, který soupeř dokázal pouze zmenšit. Hostivařská rezerva si tak připsala první jarní vítězství!

11., neděle 3.3.2024

4:2

2:0, 2:1, 0:1

RAF

Rafani Praha

Branky a nahrávky: 10:39 Krupka (Chramosta), 14:53 Hroch (Krejčí, Ilušák), 16:35 Jirsák (J.Němeček), 26:43 Hroch (Čejka) .
Rozhodčí: Synek, Liška . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 34:32 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2 .

Majerníček (Soukup) - Přeslička, P.Němeček, Svoboda, Ilušák, Krupka, Da.Zámečník - Chramosta, Hroch, Krejčí, Čejka, Waltr, Mareš, Jirsák, Do.Zámečník, J.Němeček

Opalecký - Horáček, Jelínek, Ruda, Švanda - Tóth, Pařízek, Hlister, Král, Mareš, Joch, Uher

V úvodní třetině se hrál velmi vyrovnaný hokejbal, přesto že Hostivařská rezerva vstoupila do utkání ve značné početní převaze. V průběhu se ovšem dostávala do svých prvních šancí. Jednu z nich využil po rychlém sólu obránce Hostivaře Lukáš Krupka a Hostivař tak vedla v 11. minutě 1:0! Hostivař pokračovala ve své snaze vstřelit další branku, ovšem ani hosté nezůstali pozadu a tvořili si slibné příležitosti, které ale všechny zažehnala Hostivařská obrana spolu s brankářem Adamem Majerníčkem. V závěrečných vteřinách si pro nahozený míček doběhl Hostivařský útočník Adam Krejčí, který zpoza brány našel volného Marka Hrocha, pro kterého to byla už jednoduchá práce! Hostivař tedy vedla sedm vteřin před první sirénou nad Rafany 2:0!

Tam kde Hostivař v první třetině skončila, tam ve druhé pokračovala. V 17. minutě zvýšil svým přesným pokusem na 3:0 útočník Hostivaře Jakub Jirsák! Na případné zápasové drama zadělal v 22. minutě útočník hostů Tóth, který snížil náskok Hostivaře zpět na dvě branky. Hosté později v 26. minutě dostali po faulu Krupky k dispozici přesilovou hru, s kterou si ovšem Hostivař poradila, a dokonce v ní i skórovala! V 27. minutě uprchla v rychlém protiútoku dvojice Jan Čejka s Markem Hrochem. Po krásné kombinaci, kterou zakončil střelou do prázdné branky Marek Hroch Hostivař vedla opět o tři branky, konkrétně 4:1! Toto skóre platilo i během druhé přestávky.

Ve třetí třetině si Hostivař relativně v klidných podmínkách hlídala své vedení v zápase. Soupeř sice v několika pokusech zahrozil, ale branku z toho vykřesal až v 44. minutě. Svojí druhou branku vstřelil útočník Rafanů Tóth, který sice branku netrefil, ale trefil Hostivařského obránce, od kterého se míček smolně odrazil do branky. Nic dalšího se ale v tomto utkání už nestalo. Hostivařská rezerva si tedy po třech porážkách v řadě připisuje první jarní vítězství a zisk tří bodů do ligové tabulky!

V dalším ligovém kole se Hostivařský B tým vypraví do Nového Strašecí, kde sehraje utkání s týmem Defektu Třebíz. Poslední rozlosovaný zápas základní části odehraje Hostivař v neděli 10. března se startem ve 16:30.

Jakub Jirsák (Útočník HBC Hostivař) - Vítězných utkání s Rafany jsme měli na kontě, co si pamatuji, jen pár. O to více jsme chtěli nedělní souboj zvrátit v náš prospěch. Pro nás hrálo do karet jak množství, tak kvalita hráčů, soupeři na druhé straně zase měli co do zkušeností více než my. Nicméně již od začátku jsme se snažili málopočetný tým napadat a “uběhat“, což se nám i dařilo. Bohužel nás zanedlouho oslabil první ze dvou faulů, i tak jsme ale nic nevypustili a celé utkání měli navrch. To se projevilo jak ve stejném počtu hráčů na ploše, tak i v početním oslabení či převaze. Problémy nám dělali zbytečné chyby ve středním pásmu a špatné napadání protivníka v našem obranném pásmu, z čehož proudilo i nejvíce střel na gólmana. Jsem rád, že jsme si po delší bodové odmlce na domácím hřišti připsali tři body a za týden, snad ve stejné síle, se vrhneme na podobně těžkého soupeře v Novém Strašecí!

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!