17.09.2023 Reportáž

B tým mužů si v úvodním kole otevřel střelnici! Hrdlořezům nastřílel deset branek!

Hostivařská rezerva se v nedělní odpoledne vypravila do Mladoboleslavských Hrdlořez, se kterými je čekalo úvodní první kolo 2. Ligy – Střed. Hostivař byla ve většině zápasu lepším týmem a díky trpělivému výkonu si v závěrečných periodách otevřela na půdě soupeře střelnici. Hrdlořezům nastřílela celkem deset branek a připsala si tak první body v sezóně!

1., neděle 17.9.2023

RMB

Red Wings Hrdlořezy

1:10

0:1, 0:4, 1:5

Branky a nahrávky: 10:13 Ferfecki (Kerouš), 15:58 J.Vaniš (Brož), 21:47 Do. Zámečník (Ferfecki, Chramosta), 22:52 Chramosta (Majerníček), 24:23 Do. Zámečník (Ferfecki, Brož), 31:58 J.Vaniš (Minarčík), 37:29 Bakoš (Do.Zámečník, Chramosta), 41:37 Brož (J.Vaniš, Kerouš), 42:44 Do.Zámečník, 44:02 Ferfecki (J.Němeček) .
Rozhodčí: Kettner, Nykiel . Vyloučení: 5:2 . Využití: 0:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 13 . Střely na branku: 14:31 . Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:10 .

M.Folprecht - J.Folprecht, Hochman, Hruška, Málek - Moucha, Šípek, V.Šimon, Zeithaml, F.Šimon

Majerníček - Bakoš, Kerouš, Přeslička, Do.Zámečník - Brož, Chramosta, Ferfecki, Minarčík, J.Němeček, J.Vaniš

Úvod utkání se odehrával v poměrně vyrovnaném tempu, avšak v průběhu času začala být nebezpečnější Hostivařská rezerva. V 11. minutě poslal obr8nce Hostivaře David Kerouš do samostatného úniku Štěpána Ferfeckiho a ten přesnou střelou pod vyrážečku brankáře domácích poslal Hostivařskou rezervu do vedení! Hostivař dostala v závěru první třetiny k dispozici přesilovou hru, kterou si přenesla až do druhé periody. Během první přestávky platil stav 0:1!

Na začátku druhé třetiny pokračovala přesilová hra Hostivaře. Marek Brož nahrál Jiřímu Vanišovi a ten prudkou ranou pod horní tyč zvýšil skóre utkání na 0:2! V 21. minutě došlo ke konfliktu hráče Hostivaře Jiřího Vaniše s hráčem Hrdlořez Málkem, který pak za krosček do obličeje obdržel dvojnásobný trest. Tu o minutu později využil Dominik Zámečník a Hostivař tak vedla už o tři góly! Hostivař poté přidávala góly jak na běžícím pásu. V 23. minutě se trefil Jan Chramosta. V 25 minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Štěpán Ferfecki. Po druhé třetině vedla Hostivař nad Hrdlořezy 0:5!

Ve 3. třetině Hostivař pokračovala tam, kde skončila. V 32. minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Jiří Vaniš, kterého zpoza branky našel Michael Minarčík! V 38. minutě hrála Hostivař přesilovou hru. Střelu Dominika Zámečníka tečoval před brankou Lubomír Bakoš a svojí první brankou v Hostivařské rezervě zvýšil už na 0:7! Domácí pak v 41. minutě zkorigovali skóre utkání, kdy hráč Hrdlořez Filip Šimon vzal čisté konto brankáři Hostivaře Adamu Majerníčkovi. Hostivař si v 42. minutě po brance Marka Brože vzala sedmibrankové vedení zpět a i nadále ho navyšovala. V 43. minutě zkompletoval svůj Hattrick Dominik Zámečník. V závěrečné 45. minutě našel Jakub Němeček před brankou volného Štěpána Ferfeckiho a ten zvýšil na konečných 1:10! Pro Jakuba Němečka to byl zároveň první bod v Hostivařské rezervě.

Hostivař tedy v úvodním kole zaznamenala vysoké vítězství, po zásluze veze z Hrdlořez všechny tři body a přečká díky skóre do dalšího kola na 1. místě ligové tabulky. Další utkání čeká Hostivařskou rezervu 28. září, kdy v rámci 1. kola Českého poháru vyzve na svém hřišti prvoligový tým Nového Strašecí!

Jakub Němeček (Útočník HBC Hostivař) - Navzdory všem podmínkám, za kterých jsme do Hrdlořez jeli, jsme jako tým velmi dobře zahájili začátek sezóny. Dokázali jsme se rychle sžít s asfaltový povrchem, byli jsme disciplinovaní a také produktivní. Soupeře jsme prakticky k ničemu velkému nepustili. Víme ovšem, že nás v průběhu podzimu čekají těžší soupeři, na které se budeme muset dobře připravit.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!