28.09.2023 Reportáž

B tým mužů postupuje do dalšího kola Českého poháru! Gólem v poslední minutě vyřadil Nové Strašecí!

Mužská rezerva Hostivaře se ve čtvrteční podvečer utkala v rámci 1. kola Českého poháru s prvoligovým týmem Nového Strašecí. Přesto, že Hostivař měla výhodu početní převahy, byl to soupeř, který se dostal v utkání do vedení a dlouho si ho dokázal držet. B tým ale v závěrečné třetině předvedl obrat a vybojoval si tak postup do dalšího kola českého poháru.

ČP1, čtvrtek 28.9.2023

4:3

1:2, 0:1, 3:0

NOV

Nové Strašecí

Branky a nahrávky: 13:45 Grepl (Waltr), 33:15 Vodehnal (Chramosta, Waltr), 42:05 Krejčí (Svoboda), 44:33 Grepl (Da.Zámečník, Vodehnal) .
Rozhodčí: Zbořil, Černý . Vyloučení: 5:5 . Využití: 3:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 30:35 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3 .

Majerníček - Přeslička, Vodehnal, Da.Zámečník, Svoboda, Do. Zámečník, Bakoš - Minarčík, Paško, Brož, Chramosta, Grepl, Waltr, Krejčí, Prager, J. Němeček, Michálek

J.Čadek - Douša, Kučera, Běloušek, Dvořák - P.Čadek, Kmeť, Samšuk, Slabý, Kučera, Falař

Úvodní minuty probíhali v klidu, hrálo se vyrovnané utkání. Později však soupeř začal ukatovat svojí kvalitu a dokázal se dostávat do více příležitostí. V 14. minutě otevřel skóre utkání hrač z Nového Strašecí Kučera a hosté tak vedli 0:1. Rychlou odpověď dokázal dát Hostivařský Lukáš Grepl, který po jednadvaceti vteřinách od první branky soupeře vyrovnal na 1:1! Hosté si těsné vedení dokázali vzít ještě na konci úvodní periody, když v 15. minutě prostřeli Hostivařského brankáře Majerníčka Kmeť. Po první třetině tak platil stav 1:2 pro Nové Strašecí.

Hostivař bohužel i nadále kupila chyby a bylo jen štěstí, že je soupeř nedokázal častěji potrestat. Hostivař si ovšem ve druhé třetině dokázala vytvořit množství šancí, které ovšem nedokázala přetavit ve vyrovnávající branku. Naopak v 23. minutě dokázal soupeř využít svou přesilovou hru a po brance Falaře odskočil do dvoubrankového vedení. Hosté tak odcházeli do kabin po druhé třetině spokojenější.

Ve třetí třetině Hostivař dokázala ožít a srovnat tempo hry se soupeřem. V 34. minutě vstřelil při přesilové hře kontaktní branku Hostivaře Adam Vodehnal, pro kterého to byla zároveň první branka v mužské rezervě! Soupeř pak dlouho dobu dokázal eliminovat snahu Hostivaře utkání vyrovnat, ale neodolal až do konce. V 43. minutě při další přesilové hře vyrovnala nová akvizice mužské rezervy Adam Krejčí, který tak při svém debutu zaznamenal i první branku! Už to vypadalo, že utkání dojde minimálně do prodloužení, v poslední minutě ovšem Nové Strašecí nabídlo Hostivaři v krátké době třetí přesilovou hru. Tu dokázal v čase 44:33 svojí druhou brankou v zápase využít Lukáš Grepl a otočka byla zkompletována! Při závěrečném náporu hostů ještě došlo k šarvátce mezi několik hráči obou týmů. Hostivařský Vodehnal a hostující hráč Samšuk vyfasovali tresty do konce utkání. To ale bylo vše, co se v utkání událo!

Hostivař porazila svého prvoligového soupeře 4:3 a postupuje tak do 2. kola Českého poháru. O losování dalšího soupeře Hostivařské rezervy vás budeme informovat. Další utkání čeká Hostivařský B tým už tuto neděli, kdy přivítá na svém hřišti mužskou rezervu Kladna.

Adam Vodehnal (Obránce HBC Hostivař) – V první třetině jsme chtěli využít naší početní převahy a na soupeře vlítnout. Bohužel jsme dělali dost chyb v rozehrávce, chyběl nám důraz před naší brankou a hráli jsme zbytečně složitě. Ve druhé třetině jsme si řekli, že musíme hodně věcí změnit, ale nedařilo se nám to plnit a soupeř nás za to potrestal. Ve třetí třetině jsme se ale dokázali probrat a nastartovat se k závěrečnému náporu. Dokázali jsme vyrovnat skóre utkání a po druhé a zároveň rozhodující brance Lukáše Grepla postoupit do dalšího kola Českého poháru.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!