15.10.2023 Reportáž

B tým mužů porazil rezervu Kova až po nájezdech! Tříbodový zisk ztratil v posledních vteřinách!

Hostivařská rezerva mužů se utkala v nedělní podvečer na domácím hřišti s mužskou rezervou Pražského Kova. Hostivař měla dobrý vstup do utkání, dokázala se ujmout i vedení a navýšit ho o tři branky. Vedení ovšem ztratila brankou v závěrečných vteřinách. Dva body a výhru Hostivaři tak vystřelil až v nájezdech junior Jan Vrzák!

4., neděle 15.10.2023

4:3ss

2:0, 1:1, 0:2 - 0:0

KVB

Kovo Praha B

Branky a nahrávky: 10:34 Chramosta (Waltr, Jirsák), 14:41 Waltr (Chramosta, Jirsák), 25:17 Chramosta (Waltr), 50:00 Vrzák .
Rozhodčí: Havel, Mihálová . Vyloučení: 3:3 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 26 . Střely na branku: 27:32 . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3 .

Majerníček - Minarčík, Kerouš, Petrášek, Krupka, Do. Zámečník, Bakoš, Matějka - Paško, Vosátka, Brož, Chramosta, Grepl, Waltr, Jirsák, Vrzák, J.Němeček, Malysz

Pilch (Bendík) - Charbuský, Solar, Votýpka, Šteg - Barczi, Dubovský, Kolín, Lachman, Poulíček, Rabušic, Svoboda, Novák

Hostivařský B tým dokázal na svého soupeře rychle nastoupit a dostat ho pod tlak, na branku se ovšem muselo čekat až do 11. minuty. Čtyři minuty před koncem první třetiny hrála Hostivař přesilovku po faulu hostujícího hráče Lachmana. Po střele Davida Waltra na brankáře Kova Pilcha se míček odrazil k volnému Janu Chramostovi, pro kterého to byla už jednoduchá práce a Hostivař tak šla do vedení! Ta byla i nadále v 1. třetině lepším týmem. V posledních minutách dokázala Hostivař dostat svého soupeře pod tlak, branku ze svého snažení ale prozatím vstřelit nedokázala. V závěrečné minutě to vše na sebe vzal David Waltr, který si obešel obránce hostů, stáhl si míček z rohu na střed a přesnou svižnou ranou mezi nohy gólmana Pilcha poslal Hostivař do dvoubrankového vedení! To si mužská rezerva Hostivaře odnesla i do druhé periody.

Ve druhé třetině se hosté dokázali oklepat a tak na Hostivařském hřišti byl k vidění vyrovnaný hokejbal. V 26. minutě měla Hostivař opět výhodu přesilové hry, kterou také dokázali využít! David Waltr vybojoval míček na Jana Chramostu, který přesnou ranou k tyči zvýšil už na 3:0 pro Hostivař! Po pětadvaceti vteřinách dokázalo Kovo vstřelit kontaktní branku, kdy hostující útočník Lachman z úhlu prostřelil Hostivařského Majerníčka v brance. Po druhé třetině si Hostivař udržela svůj dvoubrankový stav.

Ve 3. třetině pokračoval velmi vyrovnaný zápas, hosté však postupně začali přebírat iniciativu a byli lepším celkem. V 36. minutě snížil na 3:2 Poulíček a drama bylo na světě. V závěrečných vteřinách Kovo zariskovalo a vše vsadilo na hru bez brankáře. A risk se vydařil. Přesně dvě vteřiny před koncem po dlouhém souboji v rohu obranného pásma Hostivaře Svoboda našel volného Lachmana, který svojí rychlou střelou vyrovnal na 3:3, a utkání muselo jít do prodloužení.

V něm oba týmy měli své šance, ale proměnit je nedokázalo. Kovo po oplácení Hostivařského Chramosty dokonce dostalo výhodu přesilové hry, využít ji však nedokázalo. Utkání tak došlo až do samostatných nájezdů. Jako první se ujmul nájezdu Hostivařský Lukáš Grepl, který ale svou bekhendovou kličkou nepřekonal brankáře Kova Pilcha. První nájezd za tým Kova jel Votýpka, jeho pokus ovšem gólman Hostivaře Majerníček svojí holí vypíchl. Jako druhý za Hostivař jel svůj nájezd Jakub Jirsák, který svou střelou pod vyrážečku neuspěl. Za Kovo se ke druhému nájezdu rozběhl Kolín, ten ale svojí bekhendovou kličkou minul branku Hostivaře. Na třetí pokus Hostivaře se postavil juniorský útočník Jan Vrzák, který překonal brankáře Pilcha krásným Forsbergovým blafákem! Třetí pokusu Kova a šance na vyrovnání se ujal Poulíček, který ovšem měl problém zkrotit skákavý míček a tak zvolil jednoduchou střelu, kterou Majerníček lapil! Hostivař tak po vítězství 4:3 po samostatných nájezdech bere dva body do tabulky a zůstává tak prozatím na 2. místě soutěže 2. Ligy – Střed!

Hostivařská rezerva má nyní před sebou týden volna. Hned po něm jí čeká v jednom týdnu hned tři soutěžní utkání! V prvním z nich se vypraví na půdu Pražských Rafanů. Utkání je naplánováno na středu 25. října se startem v 19:30 na Pražské Palmovce.

David Waltr (Útočník HBC Hostivař) - Do derby s Kovem jsme vstoupili určitě lépe než soupeř a až na maličkosti jsme první třetinu drželi pevně ve svých rukou. Po dobrém tlaku také přišlo zasloužené dvoubrankové vedení. Do druhé třetiny jsme nastoupili v podobném tempu a stále jsme byli na koni. Podařilo se nám suverénně využít další přesilovou hru a za stavu 3:0 jsme kráčeli za vítězstvím. Pak jsme si to ale začali zbytečně komplikovat a Kovo postupně snižovalo, když využívalo náš nedůraz a nechuť běhat. Vrchol přišel v úplném závěru, kdy soupeř obklíčil naší branku a my jsme nebyli schopní vyhodit balónek, zalehnout ho nebo cokoliv, a tak přišlo vyrovnání, které viselo ve vzduchu… Nakonec máme díky úspěchu v nájezdech 2 body, což beru, ale ta ztráta bodu byla bezpochyby naprosto zbytečná a do příště si z ní musíme vzít ponaučení!

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!