06.04.2024 Reportáž

B tým mužů pokračuje na vítězné vlně! Páté vítězství v řadě zaznamenal proti Rakovníku!

Hostivařská rezerva se v sobotu vypravila ke svému třetímu utkání v rámci nadstavbové části 2. Ligy – Střed. V něm se utkala proti Rakovníku. Přesto, že Hostivař čelila lehké početní nevýhodě, dokázala se v utkání dostat do vedení, o které ovšem přišla. Nakonec si ho ale dokázala v závěrečných minutách vybojovat zpět a zaznamenat tak páté vítězství v řadě!

NAD4, sobota 6.4.2024

RAK

Rakovník

5:6

1:3, 4:1, 0:2

Branky a nahrávky: 6:46 Minarčík (P.Němeček), 9:56 Jirsák (Paško, Minarčík), 14:24 Přeslička(Minarčík, Paško), 16:05 Jirsák (Krupka), 40:57 Minarčík (Jirsák, Paško), 44:32 Minarčík, Krupka, Mareš .
Rozhodčí: Živný, Procházka . Vyloučení: 2:4 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 26:33 . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4, 5:6 .

Polakovič (Pšenička) - Tlustý, Kofr, Sunkovský, Cafourek, Martínek, Černý - Prokop, M.Tvarůžek, Péc, Koláček, Kučaba, Hluštík Pospíšil

Majerníček - Krupka, Přeslička, Dušák, P.Němeček, Bakoš - Paško, Minarčík, Jirsák, Mareš, Waltr, Srp

Páté vítězství Mužské rezervy Hostivaře se nerodilo úplně lehce. Hned ve 2. Minutě překonal brankářskou jedničku v brance Hostivařského béčka, Adama Majerníčka, útočník Rakovníku Koláček. Hned po té mohl Rakovník díky své první přesilové hře odskočit do většího vedení, ale svojí šanci využít nedokázal. Hostivař stejnou možnost dostala v 7. minutě utkání. Vyraženou ránu vybojoval obránce Petr Němeček a přistrčil volnému Michaelovi Minarčíkovi, který tvrdou ranou mezi nohy vyrovnal stav utkání! V 10. Minutě Hostivař poprvé v utkání otočila výsledek zápasu ve svůj prospěch. Druhou branku do sítě Rakovníku přidal útočník Jakub Jirsák! Hostivař v závěru první třetiny dokázala své vedení ještě navýšit. Třetí trefu Hostivaře zaznamenal obránce Martin Přeslička! Hostivař tedy po úvodní periodě vedla 1:3!

V úvodu prostřední třetiny Hostivař dokázala rychle vstřelit další branku! V 17. Minutě navýšil už na 1:4 svojí druhou brankou v utkání útočník Jakub Jirsák! Hostivaři po té jakoby došla pára a do utkání se začal vracet domácí Rakovník. Nejprve v 19. Minutě snížil na rozdíl dvou branek útočník Prokop. Stejný hráč v 21. Minutě snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se domácím podařilo v 24. Minutě, když se prosadil útočník Tvarůžek. Obrat ve skóre dokonal v 26. Minutě svým Hattrickem útočník Rakovníka Prokop. Hostivař tedy v prostřední třetině přišla o své vysoké vedení a před třetí třetinou prohrávala 5:4.

Třetí třetina byla z hlediska branek nejklidnější ze všech. Rakovník až do závěrečných minut dokázal i přes tlak Hostivařských držet svůj těsný náskok. Přesto Hostivař dokázala skóre vyrovnat. V 41. Minutě vstřelil vyrovnávající trefu svým druhým zásahem v utkání Michael Minarčík! Hostivař poté v závěrečné minutě a půl dostala výhodu přesilové hry, kterou dokázala využít a k finálnímu obratu. Hattrick v závěrečné minutě a šestou branku Hostivaře vstřelil Michael Minarčík! Rezerva Hostivaře si už v závěrečných vteřinách své vedení pohlídala! Páté vítězství zaznamenala proti Rakovníku a konečné skóre zní 5:6 pro B tým mužů!

Nyní čeká Hostivařskou rezervu týdenní volno. Hned poté ji čeká domácí zápas s rezervou Pražského Kova. Čtvrté utkání nadstavbové části se odehraje na Hostivařském hřišti v neděli 21. dubna se startem v 17:00.

Michael Minarčík (Útočník HBC Hostivař) - Myslím, že do zápasu jsme všichni nastupovali s respektem. Jednou věcí byl kvalitní protihráč, druhou počet hráčů, ve kterém jsme se sešli. Úvod jsme zvládli perfektně. Bohužel jsme ale takzvaně usnuli na vavřínech a nechali soupeři hodně volného prostoru, který to využili na jedničku. Nakonec jsme však i přes ztracené vedení dokázali zápas úspěšně dotáhnout k vítězném konci. Jako velké pozitivum vidím, že jsme hráli až do závěrečné sirény a dokazali zápas otočit, což nám minulou sezónu dělalo velké problémy.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!