29.10.2023 Reportáž

B tým mužů napravil hrůznou ligovou porážku! Doma porazil aktuálního lídra soutěže z Třebíze!

Hostivařská rezerva přivítala v rámci svého nabitého víkendu na svém hřišti aktuálního lídra soutěže 2. Liga – Střed, tým Defektu Třebíz! Po hrozivé porážce od Rafanů předvedl B tým diametrálně lepší výkon a zaslouženě si došel jak pro skalp dosud neporažené Třebíze, tak pro cenné tři body do ligové tabulky!

6., neděle 29.10.2023

6:2

2:0, 2:2, 2:0

DEF

Defekt Třebíz

Branky a nahrávky: 4:12 Paško (Čejka, Přeslička), 8:06 Paško (Čejka, Krupka), 17:52 Krupka (Čejka, Grepl), 25:00 Paško (Čejka), 43:56 Krupka (Čejka, Grepl), 44:31 Svoboda (Waltr, Chramosta) .
Rozhodčí: Rezek, Honzík . Vyloučení: 7:3 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku:27:16 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2 .

Majerníček - Krupka, Svoboda, Kerouš, Kočka, Přeslička, Bakoš - Vrzák, Prager, Paško, Chramosta, Waltr, Čejka, Malysz J.Němeček, Grepl

Linc - Bušek, Hulcr, Bednár, Melounek Pavlík - Seidl, J.Novák, Podpěra, Bajza, P.Novák, Kolařík

Po sobotní porážce v rámci Českého poháru od extraligového týmu Ústí nad Labem chtěla mužská rezerva Hostivaře navázat na svůj dobrý výkon z posledního utkání. To se Hostivaři podařilo hned v začátku utkání, kdy dokázali na svého soupeře rychle nastoupit. Po dobrém vstupu do utkání přišla také první branka! Při přesilové hře Hostivaře v 5. minutě prostřelil Josef Paško přesnou ranou z úhlu brankáře Třebíze Lince a B tým tak brzy vedl 1:0! Hostivařská rezerva pokračovala v dobrém tempu a to neslo své ovoce. V 9. minutě po nádherné kombinaci mezi Lukášem Krupkou, Janem Čejkou a Josefem Paškem poslední jmenovaný vstřelil svojí druhou branku v utkání a zvýšil tak na rozdíl dvou branek pro Hostivařskou rezervu! Další branku ovšem Hostivař přidat nedokázala, svého soupeře rovněž k ničemu velkému nepustila a tak po první třetině platil stav 2:0 pro domácí!

V druhé třetině Hostivař pokračovala tam, kde skončila. V 18. minutě po jednom z útoku Hostivaře prostřelil Třebízského brankáře tvrdou ranou Lukáš Krupka a Hostivař tak vedla už 3:0! V 23. minutě se dokázal poprvé prosadit i soupeř. Při přesilové hře obránce Hostivaře David Kerouš nechal balónek u Hostivařského brankáře Adama Majerníčka, ten ho včas nepokryl a toho využil hostující Hulcr, který snížil skóre utkání na 3:1. Hostivař si ovšem tříbrankové vedení vzala rychle zpět, když se přesně v 25. minutě trefil potřetí útočník Josef Paško a zaznamenal tak Hattrick! Později v utkání dostala Třebíz možnost další přesilové hry, kterou dokázal v 29. minutě využít Bednár a skóre tak bylo 4:2 ve prospěch Hostivaře. Tento stav platil během přestávky mezi druhou a třetí třetinou.

Ve třetí třetině to chvílema vypadlo, jako kdyby Hostivaři docházela pára. Třebíz se dostávala do větších šancí než doposud, branku ovšem vstřelit nedokázala. Třetí třetina tak byla především o několika vyloučeních na obou stranách. Třebíz v závěru utkání zariskovala hrou bez brankáře, ve snaze vyrovnat nepříznivý stav. Hostivař tohoto risku využila, když svojí druhou brankou v utkání zvýšil na 5:2 obránce Lukáš Krupka! Soupeř po té rezignoval ze svého náporu a výsledkem tak byla ještě šestá branka do sítě Třebíze. Brankáře hostů prostřelil v závěrečné minutě obránce Hostivaře Kryštof Svoboda! Hostivař tak porazila aktuálního lídra soutěže, napravila svojí hrůzostrašnou prohru s Rafany a i nadále zůstává v bodovém kontaktu s vrchními týmy soutěže!

V dalším zápase v rámci 2. Ligy – Střed vyzve Hostivařská rezerva na svém hřišti tým Red Wings Hrdlořezy. Utkání je náplánováno na něděli 5. listopadu se startem v 17:00!

Josef Paško (Útočník HBC Hostivař) – Z dnešního zápasu mám dobrý pocit. Zafungovalo nám vše, co jsme si ať už před zápasem nebo během zápasu řekli. Utkání mělo dobré tempo, což nám vyhovovalo více než soupeři a díky tomu jsme zaslouženě brali všechny tři body. Pokud budeme v podobných výkonech pokračovat i nadále, máme šanci bojovat o vrchní příčky v ligové tabulce.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!