04.04.2024 Reportáž

B tým mužů bere čtvrtou výhru v řadě! V domácí přestřelce porazil Pražské Rafany!

Mužská rezerva Hostivaře nastoupila netradičně ve čtvrteční podvečer ke svému druhému utkání v rámci nadstavby 2. Ligy – Střed. V něm po druhé v krátké době přivítala na svém hřišti loňského vítěze regionální soutěže, tým Rafanů Praha. Ve velké gólové přestřelce plné zvratů dokázala Hostivař proti svému soupeři vybojovat dva body a také čtvrté vítězství v řadě!

NAD3, čtvrtek 4.4.2024

8:7p

1:3, 4:1, 2:3 - 1:0

RAF

Rafani Praha

Branky a nahrávky: 3:44 Krupka, 19:20 Vrzák (Jirsák), 22:55 Jirsák (Waltr, Mareš) 23:21 Vrzák (Ilušák, Mareš), 27:03 Trajer (Jirsák, Munk), 30:34 Krupka (Trajer), 44:27 Mareš (Krupka), 45:37 Trajer (Krupka) .
Rozhodčí: Řešátko, Živný . Vyloučení: 4:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 24 . Střely na branku: 27:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:7, 8:7 .

Majerníček (Paleček) - Dušák, Přeslička, Ilušák, P.Němeček, Vodehnal, Munk, Bakoš - Mareš, Trajer, Paško, Waltr, Krejčí, Vrzák, Krupka, Vosátka, Jirsák, Čejka, Hroch

Sýkorka (Drahoš) - Tichý, Plecitý, Průcha, Švanda, Ruda, Vostracký - Pařízek, Kukačka, Benda, Bureš, Kovář Marušinec, Horáček, Strejček, Veselý, Němček, Hlister

Hostivařský B tým mužů po druhé v krátké době nastoupil proti svému Pražskému rivalovi. Rafani měli v úvodu utkání lepší vstup do utkání. Ve 2. minutě potrestal chybu v Hostivařské obraně útočník hostů Hlister. O rychlé vyrovnání se postaral ve 4. minutě Hostivařský útočník Lukáš Krupka! V 12. minutě si vzal ovšem soupeř své vedení zpět, Hostivařského brankáře Adama Majerníčka překonal hostující Pařízek. Hostivař se poté provinila dvojnásobným vyloučením a dala Rafanům možnost přesilové hry 5 na 3. Hostivař ze začátku dokázala této přesile odolávat, přesto nakonec povolila. V 13. minutě zvýšil na 1:3 pro hosty přesnou ranou do horního růžku branky obránce Průcha. Hostivař tedy po první třetině ztrácela na svého soupeře dvě branky.

Ve druhé třetině, konkrétně v 19. minutě se provinil faulem Hostivařský obránce Petr Němeček a dal Rafanům možnost další přesilové hry. V ní ovšem tentokrát udeřila Hostivař! Při vlastním oslabení v 20. minutě skóroval po krásné individuální akci nejlepší střelec Hostivařského B týmu Jan Vrzák! Hostivař tato branka nakopla a brzy se dočkala vyrovnání! V 23. minutě překvapil hostujícího brankáře Sýkorku svou ranou útočník Jakub Jirsák! V 24. minutě Hostivař dokázala dokonat obrat ve skóre po druhé brance Jana Vrzáka! Rafani se ovšem během chvíle oklepali z tohoto obratu a opět dokázali skóre srovnat. V 25. minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Pařízek. A přestřelka pokračovala. V 28. minutě vstřelil svou první branku v Hostivařském b týmu mužů junior Štěpán Trajer! Hostivař tak opět vedla, tentokrát 5:4! Tento stav platil i během druhé přestávky.

Hostivař na začátku 3. třetiny pokračovala tam, kde skončila. V 31. minutě vstřelil druhou branku v utkání obránce Lukáš Krupka a Hostivař vedla 6:4. Rafani se ovšem tak lacino nedali a i nadále trestaly chyby v Hostivařské obraně. V 32. minutě snížil na rozdíl jedné branky přesnou ranou nad rameno Adama Majerníčka útočník Kukačka. V 33. minutě vyrovnal svým Hattrickem skóre utkání Pařízek. Obrat Rafanů obstaral v 41. minutě útočník Němček. Skóre utkání tak bylo už 6:7 z pohledu Hostivaře. Hostivař v závěrečných minutách přepnula do závěrečného útoku který byl úspěšný! 33 vteřin před koncem dotlačil míček do sítě útočník Hostivaře Jáchym Mareš a za stavu 7:7 se šlo do prodloužení!

Vstup do prodloužení měli lepší hosté, kteří po sedmi vteřinách orazítkovali tyčku Majerníčkovi branky. Rafani poté propadli ve své obraně a v následném protiútoku rozhodl utkání svým druhým gólem v zápase junior Štěpán Trajer! Hostivař tedy porazila Rafany 8:7 po prodloužení a bere tak o bod navíc!

Další utkání čeká Hostivařskou rezervu hned tuto sobotu 6. dubna, kdy se vypraví na půdu Rakovníka. Úvodní buly tohoto střetnutí bude hozeno přesně v 13:00!

Štěpán Trajer (Útočník HBC Hostivař) - Do svého prvního zápasu jsem se opravdu moc těšil. Cítil jsem se v zápasu skvěle jak na hřišti, tak mimo něj s týmem. Byl jsem moc rád za komfort, který mi byl v týmu poskytnut. Zápas jsem si užíval od začátku do konce, který se nakonec ukázal šťastným. Těším se na své další působení v týmu.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!