19.10.2014 Reportáž

Domácí tvrz už není nedobytná! A tým letos v Koma Areně ztrácí!

Heslo můj dům, můj hrad si v loňské sezoně áčko Hostivaře velmi přesvědčivě osvojilo. Sezona 2014/2015 zatím bohužel vyznívá zcela opačně. V neděli se A tým utkal doma s Mladou Boleslaví a všechny tři body si po výhře 5:4 urvali tygři!

8.kolo, neděle 19.10.2014

4:5

2:1, 1:1, 1:3

MBL

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 05:45 Palička Ondřej (Šimon Tomáš) EQ 07:11 Palička Ondřej (Vrábel Tomáš, Adamec Tomáš) EQ 20:48 Suchý Petr (Zahálka Aleš, Brož Marek) PP 40:13 Palička Ondřej (Brož Marek) EQ 13:04 Bernard Tomáš (Krejčí Martin, Kosina Martin) EQ 21:50 Sýkora Patrik (Bernard Tomáš) EQ 33:08 Krejčí Martin (Bernard Tomáš, Bydžovský Martin) EQ 35:45 Krejčí Martin (Kvaizar Svatopluk, Kosina Martin) PP 43:35 Flek Martin (Vaněk Pavel, Bydžovský Martin) EQ.
Rozhodčí: Tuček Michal, Havelka Dušan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 26:29.

B 30 Lain Václav SS B 39 Žežulík Jiří O 77 Michálek Lukáš B O 18 Přeslička Martin B O 20 Suchý Petr O 13 Šimon Tomáš O 92 Štuka Vladimír U 24 Adamec Tomáš SS U 9 Brož Marek U 3 Hrabák Tomáš B U 69 Lehner Marek U 61 Palička Ondřej U 22 Pavel Jakub B U 68 Vrábel Tomáš U 31 Zahálka Aleš (C) U 67 Zápotocký Marek

B 30 Fukárek Jaroslav B 2 Turczyn Michal O 17 Bydžovský Martin O 20 Cihlář David O 88 Kettner Martin O 11 Kosina Martin O 44 Kvaizar Svatopluk O 87 Mrhálek Michal (A) U 10 Bernard Tomáš (C) U 77 Flek Martin U 68 Houška Tomáš U 22 Knížek Roman U 71 Krejčí Martin U 21 Sýkora Patrik (A) U 69 Vaněk Pavel U 99 Zörkler Lukáš

Pohled do nedávné historie hovoří jasně: 10 utkání, z toho 8 výher, 1 výhra po nájezdech a 1 smolná porážka v posledním kole s pozdějšími mistry z Kova. Takové jsou rok staré statistiky z domácích utkání Hostíku. Letošní sezona ani náhodou tak brilantní není.

Ale hovořme konkrétně: 5 utkání, z toho 1 výhra, 2 výhry po nájezdech a 2 prohry. Víc než polovinu bodů si z Horních Měcholup odvezli naši soupeři… Naposledy se to povedlo v nedělním 8 kole nejbližším sousedům v tabulce i na mapě.

Mladá Boleslav se zatím letos prezentuje ve velmi dobrém světle. A s atraktivní hrou i proti Hostivaři chtěla ukázat, že na čelo tabulky 1. ligy patří. Jenže když v prvních osmi minutách dvakrát udeřil letos nezastavitelný Ondřej Palička, vedli naši borci brzy 2:0. Třetí branku přidal Zápotocký a legendární gólman Fukárek už mířil z brankoviště na střídačku. Rozhodčí ovšem gól pro posunutou klec neuznal a ráz utkání se záhy změnil. Produktivní kapitán Tygrů Bernard totiž ještě do první sirény snížil na 1:2.

Ve vyrovnaném utkání jsme znovu převážily misky vah na svou stranu ve 21 minutě, když se poprvé v druhé nejvyšší soutěži střelecky prosadil Suchý. Jenže dvoubrankový náskok nám vydržel přesně minutu a dvě vteřiny. Rychlý protiútok zakončil Sýkora, a protože Hrabák nedal brejk a Palička se Zápotockým neproměnili stoprocentní tutovku dva na nikoho, do kabiny jsme znovu odcházeli jen s těsným náskokem!

A trest za mrhání šancemi přišel. Po třech minutách Tygři srovnali zásluhou Krejčího a stejný hráč zvyšoval už na 4:3 pro hosty! Hostivař ale nesklopila zbraně a za mohutného povzbuzování přihlížejícího týmu mladších žáků od té chvíle svírala Boleslav v obranném pásmu. Vyrovnání vystřelil pět minut před koncem svojí třetí brankou Palička. Radost to byla ohromná, ale zbytečná… Minutu a půl před závěrečným hvizdem prokázal důraz Flek a Laina v naší svatyni překonal popáté. Na tuhle trefu už Hostivař odpovědět nestihla, a tak letos podruhé padla v normální hrací době.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!