HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz

Historie

Sezona 2007-2008

Ve třetí sezoně Hostivař do oficiálních soutěží opět přihlásila dva týmy. Mužský tým dál působil v 2.NHbL regionu střed, mládež měla zastoupení v Národní hokejbalového lize téhož regionu, a to v kategorii mladšího dorostu.

Tým mužů začal svou sezonu neslavně. Už podoba letní přípravy a úvodní ligový zápas v Kladně nastínily temnou podobu celé sezony. Tým se k zápasům scházel v nevalném počtu, ještě horší to bylo s tréninky. Už od úvodu soutěže se náš celek nacházel na posledním místě v ligové tabulce, které mu zůstalo až do samotného závěru, a to i přesto, že v jarní části došlo k hernímu zlepšení, především ve střelecké produktivitě. Mužský celek HBC Hostivař se tedy ve své druhé sezoně ve 2.Národní lize umístil na nelichotivém 13.místě (viz tabulka mužů), když si připsal pouhé dvě výhry nad pražským týmem Ďáblů Praha a jednu kontumační výhru proti Rakovníku. I přes nepovedenou kompletní sezonu dal kvalitnější závěr jarní části naději do dalšího počínání našeho mužského týmu, což se doufáme projeví už v úvodu nové sezony. V červnu se tým opět zúčastnil Goblins Cupu, kde obsadil podruhé za sebou šesté místo.

Tým mladšího dorostu čekala v této sezoně těžká zkouška. Náš tým se spojil s hráči ročníku 1992 z malešického celku South Park Cows, což v úvodu přineslo značný risk. Hráči ale utvořili dobrý kolektiv a v sezoně si nepočínali špatně. Nakonec v lize pod vedením trenéra Martina Borečka obsadili sedmé místo z deseti celků, což bylo považováno za úspěch. Ze 36 utkání vyhrál náš tým sympatických 15 utkání a získal 45 bodů. Jednou v základní části porazil i celkového vítěze ligy, tým Rakovníka, výhru v prodloužení si naši mladíci připsali i proti DDM Ústí nad Labem, kteří dominovali základní části. Naše mládež se zúčastnila dvou turnajů. Na únorovém Pražském míčku obsadila předposlední osmé místo, když největším úspěchem byla remíza s extraligovou Škodou Plzeň. Na námi pořádaném červnovém Hostivařském poháru 2008, obsadil náš tým čtvrté místo (ze šesti) a potvrdil tak svou úspěšnou sezonu.

Náš mládežnický turnaj Hostivařský pohár, narostl opět do většího objemu. V jeho třetím ročníku se ho zúčastnilo šest celků a celkem 77 hráčů. Po dvou letech vlády ďáblické Bohemie se z prvenství na turnaji radoval tým Plzně-Litic. Mladší dorost Hostivaře obsadil čtvrté místo.

I oproti loňské, už tak na společenské akce nebohaté sezoně, tyto klubové radovánky ubyly. Jako obvykle se ovšem konal závěrečný Galavečer klubu, který tentokrát navštívilo 40 lidí. Zvolit nejvýjimečnějšího hráče v neúspěšné sezoně nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se Hráčem roku stal obránce Jan Zvolský, nejlepším mládežníkem byl zvolen Marek Kalaš.

Hráčské milníky

Nejvíce bodů v sezoně - BROŽ Marek (23 bodů)

Nejvíce branek - BROŽ Marek (17 branek)

Nejvíce asistencí - POPELKA Ondřej (11 asistencí)

Nejvíce TM - BOREČEK Martin (104 tm)

Nejvíce bodů obránce - ZVOLSKÝ Jan (11 bodů)

Nejrychlejší gól - ZVOLSKÝ Jan (00:30)

Nejlepší % úspěšnost - KUCAROV Michal (86,82%)

Nejlepší průměr branek - KUCAROV Michal (4,55)

Nejvíce vychytaných nul - KUCAROV Michal (1 nula)

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu