Historie

Sezona 2005-2006

V historicky první hokejbalové sezoně 2005/2006 byl přihlášen jeden mužský tým, který nastoupil do druhé pražské soutěže. Ve zmíněném ročníku se jednalo o nejnižší místní soutěž a okupovalo ji celkem 16 celků včetně Hostivaře. Vzhledem ke kvalitnímu složení nového týmu z Prahy 15 nebylo přehnané vytyčit si jako hlavní cíl postup do playoff. Po celou sezonu nás provázely převážně veliké úspěchy a my se tak po základní části umístili na nádherné třetí příčce ligové tabulky. Ve vytouženém play off jsme ve čtvrtfinále porazili tým Aviru Reloaded "B" 3:0 na zápasy a potvrdili tak, že jsme v této sezoně patřili mezi čtyři nejlepší celky této soutěže. V semifinále nás čekal těžký soupeř v podobě týmu HBC Kolín. Tomu jsme po třech tvrdých bojích podlehli 0:3 na zápasy a obsadili konečnou bronzovou příčku, kterou jsme považovali za skutečný úspěch.

V sezoně jsme se zúčastnili i významného a zároveň největšího hokejbalového turnaje v republice, Českého poháru 2006, kde jsme dokonce postoupili do druhého kola a tam potrápili celky z vyšších soutěží.

V průběhu celé sezony se utvořil výjimečný kolekiv, který tvrdou prací a odhodláním došel velice daleko ve svých cílech. Často se tým scházel i při společných akcích, jako například na turnaji v šipkách, Vánoční besídce, návštěvy pražské ZOO a dalších. Rovněž s pohledu organizační činnosti jsme naplnili svá předsevzetí. Hlavním úspěchem byl vznik prvního mládežnického celku, a to tým starších žáků. Ti se v jarní části tréninky připravovali na svoji první ligovou sezonu a na konci června se zúčastnili i námi pořádaného turnaje dětí s oficiálním názvem Hostivařský pohár 2006. Naši žáčci v něm vybojovali velice cenný pohár za druhé místo.

Sezonu zakončil první Galavečer HBC Hostivař, na němž se při účasti 37 osob rozdávali i individuální ceny pro naše hráče. Prvním Hráčem roku se stal brankář Jakub Svatoš.