25.09.2022 Reportáž

Junioři deklasovali Rakovník! Ve středu zavítají do Berouna!

Víkend se s víkendem sešel a junioři po úspěšně zvládnutém pražském derby s Kovem přivítali dalšího vyzyvatele. Ze středočeského kraje totiž dorazil Rakovník, se kterým se Pražané již dlouhou dobu nesetkali, a tak i přes jasnou papírovou převahu domácích se nesmělo zapomenout na nevyzpytatelnost této staré známosti.

3.kolo, sobota 24.9.2022

12:1

6:1, 4:0, 2:0

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 5:04 Chramosta, 6:20 Ferfecki (Prager), Malysz (Smetana, Maali), 9:12 Ilušák (Hroch), 9:59 Lehner (Chramosta, Hroch), 13:17 Munk (Grepl), 16:43 Hroch (Ilušák, Lehner), 20:23 Hroch (Grepl), 27:52 Ilušák (Malysz, Maali), 28:23 Hroch (Lehner, Grepl, 35:29 Grepl, 42:08 Chramosta (Zámečník) .
Rozhodčí: . Vyloučení: 4:5 . Využití: 2:0 . V oslabení: . Diváci: 28 . Střely na branku: 53:12 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 12:1 .

Drahoš (od 31.Soukup), Ilušák, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Maali, Malysz, Němeček, Prager, Smetana

Hedl, Císař, Kaňka, Mendel, Nistor M., Nistor D., Parkman, Svoboda, Sýkora, Tonyka, Trajer

Počátečních pět minut hry mohlo domácím příznivcům nahnat vrásky s domněnkou, že toto bude zase jeden z těch zápasů, kdy naši junioři budou i přes jasnou převahu se soupeřem bojovat a kýžené tři body budou opět na úkor trápení se v koncovce a jistých nepřesností. Naštěstí hned v šesté minutě domácí střídačku probudil gólem v oslabení Jan Chramosta, na kterého záhy navázal i navrátilec do sestavy Ferfecki. O sedmnáct vteřin později se zapsal mezi střelce Marek Malysz, pro kterého to byla první trefa letošní sezony a na domácích bylo s trojbrankovým náskokem vidět zvyšující se sebevědomí a chuť soupeři nasázet, co se do něho jen vejde. Malou kaňkou na úvodní patnáctiminutovce bylo zaváhání brankáře Drahoše, který při snaze rozehrát na své dobíhající obránce smolně namazal napadajícímu Trajerovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil a připsal na konto Rakovníku alespoň jeden zásah. Krátce na něj se ale z domácích řad trefil obránce Ilušák, poté Lehner a úvodní třetinu uzavíral přesilovkovým gólem Munk.

Druhá třetina byla gólově slabší. Obraz hry hostivařských se však zlepšoval, soupeře měli uzavřeného na dlouhou dobu v obranném pásmu a každá lajna si díky této převaze byla schopna vytvořit nespočet šancí. Hattrick zaznamenal Hroch, Ilušák mířil přesně podruhé a na rakovnických už byla vidět jistá odevzdanost, či dokonce vyčerpání z diktovaného tempa domácích. Do kabin se šlo za stavu 10:1, poslední třetina tak měla být pouze zkouška střelecké vytrvalosti domácích, kolik toho jsou v této formě soupeři nadělit.

Velká kanonáda se ale v závěrečném dějství neudála. První gól sezony zaznamenal Lukáš Grepl a krátce před poslední sirénou se jak vyhlášený hokejový střelec Alexandr Ovečkin trefil podruhé v utkání Chramosta. Junioři tedy krom tuctu branek zapisují do tabulky další tři body a v celkovém pořadí se tak nachází na třetím místě v divizi západ. Svou pozici si mohou vylepšit hned na středeční státní svátek, kdy vyrážejí bojovat o další výhru na půdu Keltů z Berouna.

Marek Malysz (útočník HBC Hostivař) - ‚Myslím si, že s výsledkem zápasu můžeme být spokojeni, na soupeře jsme vytvořili tlak hned ze začátku a jasně jsme dominovali.’

redakce

16.4.2024

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!