HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
05.03.2018 Reportáž

Z Písku vezou st. dorostenci dva body! V nájezdech tentokrát uspěli!

Po utkání v Třemošné přejížděli starší dorostenci do Písku, kde je druhý den čekalo další z náročných utkání.

19.kolo, neděle 4.3.2018

PIS

Písek

4:5ss

2:3, 2:1, 0:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 4:15 Čejka, 4:25 J.Vaniš (Čejka), 10:20 Čejka, 27:58 Zyta (Čejka, Kubeš), rozh.nájezd Čejka .
Rozhodčí: Daněk, Honzík . Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 28 . Střely na branku: 41:37 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5 .

Sestava domácích

Čapek - Šimůnek, Janoušek, Tampier, Bárta, Hokr, Sýkora - Rychlík, Daněk, Duchoň, Čadil, Malecha, Trojan, Štěpánek, Sládek, Pechlát, Novotný, Šuhaj

Sestava hostí

Dušák (Štoural) - Vaniš D., Kubeš, Novotný, Němec, Kořínek - Vaniš J., Čejka, Zyta, Lhota T., Nocar, Zámečník, Pajas, Němeček, Maťocha, Plohmer, Srp

Komentář k zápasu

Vzhledem k postavám v obou brankovištích se možná příliš gólů neočekávalo. Vít Čapek a Daniel Dušák totiž patří statisticky k tomu nejlepšímu, co letošní soutěž nejstarší mládežnické kategorie nabízí. Domněnka ale byla převedena v omyl hned v první části, kdy oba brankáři lovili míček z klece hned pětkrát. Jako první se už asi tradičně prosadil v předbrankovém prostoru Čejka, který po chvilce ještě vybídl Vaniše a ten přesnou střelou z mezikruží zvýšil na 2:0. Stále nebezpečnější byl ale i soupeř, který využíval především našich ztrát míčků na vlastní modré čáře a brzy snížil. Jako první překonal Dušáka Sládek. Čejka sice posléze opět zvýšil v samostatném úniku, po perfektně provedené kličce proslavené po švédském bojovníku Peteru Forsbergovi, domácí se ale v další minutě dostali opět na dostřel, když milimetrově zamířil Hokr, který míček otřel snad o všechny tyčky za Dušákem.

I ve druhém dějství byli domácí o něco střelecky aktivnější a zaslouženě otočili dvojicí slepených branek stav. Po Sládkově dobře zakončeném úniku nachytal Dušáka bleskurychlou střelou z dálky Ondřej Duchoň. Hostivařští dokázali vyrovnat v osmadvacáté minutě, když vyražený míček doběhl Čejka a jeho nahrávku neměl problém přetavit v gól Marek Zyta. Osmá branka zápasu byla i poslední, která padla v základní hrací době.

Stejně jako v sobotu, ani v neděli se totiž žádná střela ve třetí části neujala. Hostivařští přitom konečně soupeře přestříleli a byl to Čapek, kterému museli zvláště po střele Jiřího Vaniše domácí děkovat. Utkání tak bylo opět zakončeno samostatnými nájezdy, tentokrát ale se šťastnějším koncem pro Hostivař. Čejka hned z prvního nájezdu Čapka překonal a protože Dušák zneškodnil všechny tři pokusy domácích, stěhoval se bonusový bod do Prahy.

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Pro utkání v Písku jsme nemohli počítat s druhým útokem, takže jsme se trochu obávali. Oproti sobotě se hrál útočnější hokejbal, na můj vkus ale s dosti nepřesnostmi. Prosadil se pouze první útok, tažený Čejkou, takže jsme za dva body asi rádi.

Redakce

 
 

„Už nejsem nejmladší", směje se nejlepší hráč mládeže pro letošní sezónu!

23.6.2018

Třináctý Galavečer je minulostí! Hráčem roku je Marek Kalaš, mládežníkem opět Jan Čejka!

22.6.2018

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Partneři klubu