25.09.2018 Reportáž

Výborně! Áčko vykradlo Poličku a slaví první výhru v 1.lize!

Tak dlouho se na první výhru v první lize nečekalo! Velké překvapení se událo v Poličce, kam Hostivař přijela i s trojicí posil. Obráncem Martinem Konečným, který již dva týdny s Hostivaří trénuje, a útočníky Lukášem Lhotou a Marcelem Malinou.

3.kolo, neděle 23.9.2018

POL

Polička

4:5

1:2, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 0:13 Malina (Lhota, Kalaš), 7:40 Zyta (Vaniš, Čejka), 20:19 Palička (Malina, Přeslička), 21:33 Čejka (Vaniš, Brož), 30:08 Malina (Palička) .
Rozhodčí: Hrazdíra, Ščudla . Vyloučení: 4:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 30:30 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5 .

Novák - Geba, Grubhoffer, Augustin, Rokos, Hnát, Derka, Hejtmánek, Schauer, Hubálek, Holec, Tobiáš, Šafář, Štefka, Štefka

Dušák (Štoural) - Brož, Kalaš, Kubeš, Kerouš, Konečný, Přeslička - Lhota, Palička, Malina, Vaniš, Čejka, Zyta, Staněk, Píša, Jachek

A právě posledně jmenovaný, který je juniorským mistrem světa z Kanady, vtrhl do utkání jako hurikán a už ve třinácté vteřině vítězným gestem slavil svůj první gól. Hostivař posléze mohla navýšit v přesilové hře, brankář Novák byl ale proti. Co se nepovedlo v početní výhodě, to vyšlo o několik minut později. Na konci souvislého tlaku juniorského útoku našel Jiří Vaniš před brankou Marka Zytu, který svým premiérovým gólem v mužské soutěži zvýšil na 2:0. Hostivař poté mohla přidat třetí gól, z rychlého protiútoku se ale nakonec radoval soupeř, který snížil na rozdíl jedné branky. Šanci k vyrovnání posléze v krátké přesilovce nevyužil a protože se ve stejné situaci nepodařilo skórovat ani druhé straně, šla Hostivař do kabin s nejtěsnějším vedením.

Přesilovku, tentokrát celou, nevyužil domácí tým ani v úvodu druhé části. Ta už byla výrazně vyrovnanější než první, v krátkém sledu v ní ale udeřil tým z Prahy vedl a pro mnohé nečekaně navýšil vedení už na 4:1. Třetí gól nejdříve vstřelil Ondřej Palička, za více jak minutu přidal čtvrtý a zřejmě klíčový šestnáctiletý Jan Čejka, který využil přesilovou hru ranou od modré čáry. Domácí si v dalším pokračování vypracovali několik šancí, z nichž nejvíce zaujal únik Davida Hejtmánka, který si vylámal zuby na Dušákovi v brance Hostivaře. Ten přesto ještě v prostředním dějství kapituloval, když rozkouskovanou poslední minutu třetiny přetavil v kontaktní gól Filip Štefka.

Dvougólové vedení Hostivaři hrálo do karet! Bylo ale zřejmé, že domácí přeřadí ve třetí části na jiný rychlostní stupeň. Klacek do drátů jim ale už po osmi vteřinách vrazil opět Marcel Malina, který zakončil akci Ondřeje Paličky. Domácí ale brzy šťastně snížili zpět na rozdíl dvou branek a na drama zadělali po úspěšném využití další přesilové hry. Hostivařské čekalo více jak deset minut dlouhé bránění hubeného vítězství! S vypětím všech sil a s pomocí zúžení sestavy do dvou pětic se ale jednoubrankové vedení podařilo udržet až do závěrečné sirény a Hostivař se tak mohla radovat z první výhry v letošní sezóny.

Jiří Vaniš (útočník HBC Hostivař /0+2/) - Myslím, že jsme byli dvě třetiny lepším týmem. Všichni jsme hráli týmově, bojovně, nikdo nevynechal jediný souboj. Na začátku třetí třetiny jsme dostali gól na 5:3 a od té doby to byl celkem kolotoč, který jsme naštěstí ubránili a řekl bych, že jsme zaslouženě vyhráli.

Ondřej Kubeš (obránce HBC Hostivař) - Odehráli jsme velice dobrý zápas proti těžkému soupeři. V zápase dominoval náš první útok a v těžkých situacích nás hodně podržel i náš dobře chytající brankář. Díky skvělému týmovému výkonu jsme myslím po právu získali tři body.