29.04.2018 Reportáž

Vosátka rozhodl o výhře mladšího dorostu nad Kladnem v samotném závěru!

Neděle přinesla sérii tří utkání hostivařských mužstev proti tradičním rivalům z Kladna. V posledním z těchto utkání nastoupili mladší dorostenci a stejně tak, jako v prvních dvou utkáních, i tady se bylo na co dívat...

21.kolo, neděle 29.4.2018

2:1

1:1, 0:0, 1:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 5:34 Kucharčík (Srp), 42:33 Vosátka (Kolář) .
Rozhodčí: Bačo, Danylec . Vyloučení: 2:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 57 . Střely na branku: 30:22 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Skalický (Dostál) - Sedláček, Fic, Kolář, Zíma, Jirsák - Kucharčík, Srp, Bůžek, Mašek, Hroch, Vosátka, Trávníček, Waltr, Sousedík, Mareš, Šťastný

Křemenák (Černý) - Kužel, Rychlý, Teinetzer, Gutwald, Tor, Frühauf, Barták, Cajthaml, Švec, Říha, Čejka

Od začátku se hrálo velmi rychle a důrazně, zejména domácí tým, hnaný hlasitou diváckou kulisou, se snažil aktivním pohybem získat převahu a dostat soupeře pod tlak. Kladenští ale pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Šance se objevovali na obou stranách, nicméně jako první se prosadili hráči Hostivaře. Kucharčík měl dostatek času na svoji pověstnou střelu zápěstím a od pravého mantinelu našel skulinu mezi betony kladenského gólmana. Hostivař byla na koni, nicméně již za pár minut bylo vyrovnáno. Kladenští využili přesilovou hru a začínalo se znovu. První třetina již další branky nepřinesla.

Druhá třetina přinesla opět velmi kvalitní hokejbal s velkým nasazením, množstvím osobních soubojů a šancemi na obou stranách. Brankáři ovšem zcela bezchybně zavřeli svoje svatyně.

Podobný scénář přinesla i třetí třetina, přičemž více ze hry začínala mít Hostivař. Z tlaku domácích ale branka ne a ne přijít. Kladno bránilo, ale snažilo se každou možnost využít k rychlému protiútoku. jeden takový se Hostivaři málem stal osudným, když kladenský útočník běžel zcela sám na brankáře Skalického. Ten si ale včasným vysunutím svojí hole s tímto brejkem poradil a Hostivařští chvilku na to na druhé straně trestali. V narůstajícím tlaku obránce Kolář udržel modrou čáru, natlačil se na kruhy a tísněný poslal balónek na branku kladenských. Jeho střelu, možná i přihrávku, v předbrankovém prostoru zametl do brány důrazný Vosátka. Časomíra v té době ukazovala dvě a půl minuty do konce utkání. Kladno rozhodně nesložilo zbraně a Skalický se musel ještě vyznamenat při dvou šancích soupeře. Do své brány už ale žádnou střelu nepustil a domácí si nakonec závěr zápasu pohlídali.

Ve velmi dobré utkání tak nakonec zdolali kladenské 2-1.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Odehráli jsme dnes velmi dobré utkání před skvělou diváckou kulisou. Je radost hrát v takovém prostředí a myslím, že kluci si to všichni jak se patří užili.