22.04.2019 Reportáž

V Ústí bod! Juniorka ale stále ve hře o prvenství v základní části!

Na velký pátek odcestovali junioři Hostivaře do Ústí nad Labem, k dalšímu z těžkých utkání s domácí Elbou! Na severu panovalo až nepříjemné, slunečné počasí a hráče obou týmů tak zdobily kapky potu už při vstupu do areálu...

20.kolo, pátek 19.4.2019

UNL

Ústí n. Labem

4:3p

1:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 5:38 Kucharčík (Hroch), 17:23 Zyta (Dušák, J.Vaniš), 26:14 Čejka (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Cícha, Pečený . Vyloučení: 3:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 86 . Střely na branku: 30:35 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3 .

Toth - Čermák, Černý, Dörner, Giesel, Gottfried, Hruška, Jičínský, Magasanik, Rop, Sedláček, Stuchlý, Stupka, Tůma, Tůma, Zilcher, Bečvář, Costa, Maule, Dolata, Škurla

Štoural - Kubeš, Dušák, Vaniš D., Macek - Vaniš J., Čejka, Zyta, Bůžek, Vosátka, Jachek, Hroch, Kucharčík, Mareš, Zámečník

V utkání samotném se projevila především větší početnost domácích, kteří ale museli dotahovat po prvním gólu Kucharčíka z šesté minuty. Na vyrovnání jim ale stačila chvilka a nedůraz hostí v mezikruží, kteří nechali domácího hráče neposedný míček nejen zpracovat, ale i zakončit. Z mírné střelecké převahy (13:7) už v první části Hostivař více vytěžit nedokázala a stav tak byl nerozhodný.

I druhá část byla zahájena převahou hostující Hostivaře a dalším gólem, který pohotově vstřelil Marek Zyta. Po jeho gólu ale převzali otěže utkání domácí a hostivařské zatlačili. Ti se chvilkami bránili velkému tlaku, který ale až v polovině utkání využil v signalizovaném vyloučení Černý. V sedmadvacáté minutě ale hráči Elby chybně střídali, Jiří Vaniš našel přes celé hřiště zapomenutého Čejku, který v úniku vrátil vedení na stranu Hostivaře. Minutu před koncem druhé periody se ale pakoval s trestem do konce utkání Filip Macek a před ústeckými tak byla dobrá příležitost k dalšímu vyrovnání.

Tu umocnilo i další vyloučení hostí ve třetí minutě třetí části. Dvojnásobnou početní výhodu domácí využili a začínalo se od nuly. Oba týmy poté mohly rozhodnout v dalších přesilovkách, skóre už se ale neměnilo a zápas tak dospěl k prodloužení.

V tom mělo více sil domácí Ústí, které v čase 47:12 vstřelilo rozdílový gól a rozhodlo tak o zisku dalšího bodu. Další měření sil těchto dvou týmů se odehraje netradičně už v úterý, od 15 hodin, na pražské Palmovce.

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - V utkání se projevil širší kádr domácích, zvláště v zadních řadách. Po vyloučení Macka a zranění Dušáka bylo v závěru znát, že už nemáme dostatek sil. Bod bereme.