30.09.2018 Reportáž

V Prachaticích bez bodu! Jediný gól vstřelil Dominik Jachek!

K dalšímu utkání zajížděl A tým Hostivaře bez dvou členů prvního útoku, Marka Kalaše a Ondřeje Paličky, ale i bez posil, které se ukázali v nejlepším světle v duelu s Poličkou. I Prachatice měli být favoritem klání... vždyť ve dvou úvodních duelech nepoznali hořkost porážky!

13.kolo, neděle 30.9.2018

PRA

Prachatice

4:1

2:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 29:21 Jachek (Staněk) .
Rozhodčí: Daněk, Jeletz . Vyloučení: 0:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 86 . Střely na branku: 29:19 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1 .

Pixa (Dudla) – Šaršok, Bárta, Šperl, Švácha, Laurinc – Paule L., Korous, Květoň, Mikoláš, Malecha, Sitter R., Válek, Turek, Zavřel, Štěpánek, Šilhán, Markytán

Dušák (Janovec) - Přeslička, Kubeš, Macek, Novotný - Vaniš, Čejka, Zyta, Staněk, Píša, Jachek, Krupka, Kucarov, Brož

Hned po vhazování se do útoku vrhal Čejka, v dalších minutách byl ale více aktivnější domácí tým a mohl to být Šperl, kdo otevře skóre, jeho projektil ale branku Dušáka minul. Na brankáři Hostivaře si v dalších minutách vylámal zuby i Květoň a posléze i další střelci domácího celku. Prachatičtí se přesto dostali do vedení, když Laurincova střela od modré skončila až v síti. Stejný střelec posléze mohl zvýšit z trestného střílení, míček mu ale ujel a nájezd neproměnil. Hostivař se poté osmělila a Pixu v brance Highlanders po delší době zaměstnala, gólově ale zahřmělo opět na druhé straně, když jedovku Korouse dorazil do branky Šaršok.

Do druhé části vstoupil tým z Prahy aktivně, brzy se ale na trestnou poroučel Jachek a domácím se naskytla možnost své vedení navýšit. V přesilovce ale chybovali a k šancím se dostala Hostivař, ani ona ale neskórovala a naopak se musela mít v dalších minutách opět na pozoru, zvláště, když za katr v polovině utkání putoval jinak výborně hrající obránce Macek. Domácím se ale branku Dušáka příliš ohrozit nepodařilo a po osvobození patřily další minuty spíše Hostivaři, která nejdříve nevyužila nadějné přečíslení a posléze ani tlak v soupeřově pásmu. V poslední minutě se ale přeci jen z gólu radovala po výtečném napadání Jachka, který si vyměnil míček se Staňkem a z předbrankového prostoru po nezištné přihrávce skóroval.

Hráči Prachatic chtěli hned v úvodu třetí části ukázat, kdo je na hřišti domácím týmem, v dalších minutách se ale mohla dočkat vyrovnání Hostivař. Útočník pražského týmu ale branku přestřelil. A tak přišel čas na další gólovou trefu prachatických, když zpoza branky našel Turek Válka a ten dokázal skórovat, 3:1. Minutu po točení stran si navíc našel ve skrumáži míček Turek a s pomocí hokejky hostujícího hráče navýšil na rozdíl tří branek. Hostivař posléze mohla korigovat a udělat závěr zajímavějším, Pixa ale domácí tým podržel a skóre se už do závěrečné sirény neměnilo.

Hostivař tak ve třetím duelu v 1.lize tentokrát nestačila na dosud stoprocentní tým Prachatic. Premiérový gól ve druhé nejvyšší soutěži si připsal junior Dominik Jachek, skvělý výkon ale podal i brankář Daniel Dušák, který čelil téměř třiceti střelám domácího týmu.

Daniel Dušák (brankář HBC Hostivař) - Do Prachatic jsme přijeli v oslabené sestavě a většinu zápasu jsme bohužel tahali za kratší konec provazu. Všichni kdo přijeli, ale odevzdali maximum a myslím, že se nemáme vůbec za co stydět. Z naši strany to byl z pohledu na bojovnost a obětavost dobrý týmový výkon. Věřím, že příště budeme schopni v plné sestavě ukázat kvalitnější výkon, s lepším výsledkem.

Dominik Jachek (střelec branky Hostivaře) - Do zápasu jsme nastupovali bez první lajny a bylo to znát. V první třetině jsme dvakrát inkasovali. Ve druhé třetině měl soupeř převahu a míček více na hokejkách, nicméně žádné výrazné šance neměl. Nám se podařilo na konci třetiny snížit na rozdíl jediného gólů a dostat se do hry. Ve třetí části se hrálo vyrovnaně, byl to ale soupeř, kdo dokázal opět skórovat, navíc dvakrát rychle po sobě. Ke konci třetiny jsme ještě tlačili a zkoušeli se dostat na dostřel, ale bez úspěchu.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!