04.04.2022 Reportáž

V Hradci rozhodovaly přesilovky! Hostivař zvýšila šance na play-off!

Duel v Hradci Králové měl pořádný náboj! Pirátům se v posledních utkáních dařilo, Hostivař naopak dvakrát nebodovala! Oběma týmům šlo o důležité body v boji o play-off!

20.kolo, sobota 2.4.2022

HKR

Hradec Králové

4:7

1:1, 2:2, 1:4

Branky a nahrávky: 8:44 Urbanec, 15:47 Kucharčík (Hroch, Vaniš), 25:36 Urbanec (Čejka, Dušák), 32:30 Dušák (Malina, Macek), 35:46 Čápek (Urbanec, Čejka), 40:13 Čejka (Kucharčík, Urbanec), 43:14 Čejka .
Rozhodčí: Olesz, Orlich . Vyloučení: 6:3 . Využití: 2:4 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 55 . Střely na branku: 26:21 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:7 .

Brykner (Dvořáček) - Fiedler, Jiřík, Rakovský, Švanda, Svoboda, Zeman - Bacovský, Březina, Černý, Hrubý, Novák, Šedivý, Šimek, Šimůnek, Tesař

Štoural (Novotný) - Čápek, Dušák, Konečný, Kubeš, Macek, Morrison - Čejka, Hroch, Komanec, Krupka, Kucharčík, Malina, Píša, Urbanec, Vaniš, Vosátka

Pražané začali lépe a už brzy dostali možnost první přesilové hry. Skóre se ale měnilo až v deváté minutě, když se po souboji u mantinelu dostal míček k nehlídanému Urbancovi, který bombou do šibenice otevřel gólový účet hry. V závěru první části ale vyrovnal Šedivý a začínalo se od nuly.

Už v úvodu druhé fáze ale předvedl nádhernou akci Samuel Kucharčík, který se u mantinelu rychle uvolnil a před brankou si počínal stejně precizně! Skóre se ale měnilo v prostředním dějství ještě třikrát, když Urbanec vyslal další pumelenici, tentokrát v početní výhodě. I domácí tým ale měl svého přesilovkového snajpra! Josef Šimůnek byl dvakrát na správném místě a i s přispěním štěstěny vyrovnal ještě do konce periody na 3:3!

Méně disciplinovaní ale byli v konečném součtu domácí! Za zdržování hry byl vyloučen Svoboda a Hostivař trestala! Malina našel v ideální pozici Daniela Dušáka a ten vrátil vedení na stranu svého týmu. Vyloučen byl posléze Šimůnek, za další dvě minuty ale i Šimek, který dvakrát přistrčil k mantinelu dobíhajícího Macka a pakoval se s pětiminutovým trestem, čímž prakticky rozhodl o osudu svého týmu. Přesilovku bleskurychle využil Čápek, který dorazil od plexiskla odražený pokus Urbance a bylo to 5:3! V závěru pětiminutové přesilovky navíc přidal po individuální akci šestou trefu Čejka a zdálo se být rozhodnuto! Rakovský sice ještě záhy snížil, od domácích to ale bylo vše. Odkrytou branku při powerplay v závěru trefil Čejka a Hostivař si tak z horké půdy Hradce Králové odvezla důležité tři body, po výhře 7:4!

Jan Čejka (útočník HBC Hostivař) - První dvě třetiny jsme byli v Hradci lepším týmem, ale zbytečným golem z předbrankového prostoru a dvěma nabídnutými přesilovkami jsme Hradci pomohli vždy vyrovnat skóre. Ve třetí třetině jsme naštěstí Hradci už utekli o dostatečný náskok, který jsme udrželi. Výjimečně nás podržely přesilovky, ve kterých se nám podařilo čtyřikrát skórovat. Snad na tento výkon navážeme i proti Pardubicím a zajistíme si play off.