Tým Keltů třikrát srovnal! Zápas mladšího dorostu rozhodla až třetí část!

Ke čtvrtému ligovému duelu přivál hostivařské mladší dorostence los na půdu berounských Keltů...

KEL

Kelti 2008

3:7

2:3, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 0:32 Kucharčík (Srp), 8:17 Čejka (Kořínek), 14:01 Mašek (Čejka), 23:59 Čejka (Vosátka), 30:34 Vaniš (Vosátka), 39:25 Sedláček (Čejka), 41:27 Bůžek (Mašek) .
Rozhodčí: Gráca, Kalabza . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 51 . Střely na branku: 21:29 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:7 .

Günther - Tušl, Cihlář, Knotek, Fatzenhauer, Krbec, Krásl, Špeta, Kolář, Jandač, Bureš, Taufer, Vozdecký

Dostál - Vaniš, Sedláček, Fic, Kolář, Jirsák, Kořínek - Kucharčík, Srp, Vosátka, Mašek, Čejka, Bůžek, Trávníček, Waltr, Mareš

Stejně jako v minulém víkendu proti Pardubicím, i tentokrát se Hostivař radovala z brzké, úvodní branky, když se po individuální akci prosadil stejný střelec, Samuel Kucharčík. V dresu Keltů ale brzy parádní střelou z úhlu kontroloval kapitán Krbec, který tak dal na zřetel, že se domácí rozhodně nehodlají pasovat do role outsiderů. V čase 8:17 šli hosté opět do vedení po úniku Čejky, uplynulo ale pouhých 43 vteřin a bylo opět srovnáno. Minutu před koncem první části ovšem vrátil jednogólové vedení na stranu hostivařských Pavel Mašek a do kabin se tak svěřencům Jiřího Vaniše odcházelo přeci jen trochu lépe.

Zatímco hráči poslouchali v šatně pokyny svých trenérů, brankář Dostál hledal alespoň na chvilku vrh stínu za střídačkou hostí a sebekriticky konstatoval, že by dnes nechytil ani rýmu. Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhé části a ačkoliv v jejím úvodu byla o něco aktivnější Hostivař, gólová radost se arénou nesla jen na druhé straně. Krásl čistě vyhrál vhazování a obránce Cihlář bez velkých rozpaků poslal míček skrz klubko hráčů až za záda Dostála, 3:3. Hostivař do dvacáté minuty v utkání třikrát vedla, bojující tým ale dokázal pokaždé reagovat a stav srovnat. Ve čtyřiadvacáté minutě vrátil počtvrté vedení Hostivaři agilní Čejka a ačkoliv poté dostali hráči Keltů další šanci k vyrovnání, po vyloučení Trávníčka, skóre už se do další sirény neměnilo.

První přesilovku si v závěru druhé části zahráli i hostivařští a její pokračování v části závěrečné dokázali využít v pátý, zřejmě klíčový gól! Daniel Vaniš našel ideální pozici ke své pověstné střele z mezikruží a Güntherovi nedal šanci! Hosté byli rázem na koni, jejich snažení ale na krátko přibrzdila dvě současná vyloučení. Ani oslabení ale nakonec nebylo překážkou a Hostivař brzy udeřila pošesté. V té době hráli na ploše pouze tři hráči proti čtyřem a prostoru tak využil obránce Ota Sedláček, který se parádně uvolnil a přesnou střelou navýšil skóre na rozdíl tří branek. Na konečných 7:3 pro Hostivař upravil tři a půl minuty před koncem utkání Štěpán Bůžek, který využil zmatků v brankovišti domácích a údajně byl poslední, kdo míček zasunul za čáru.

Vyrovnané utkání proti dobře hrajícímu soupeři tak nakonec rozhodla především třetí perioda, ve které hostivařští vstřelili tři branky a rozhodli definitivně o osudu utkání. Mladší dorost po výhře v Berouně směřuje do Pardubic, kde se pokusí na hřišti Svítkova vybojovat další tři body do ligové tabulky.