24.03.2019 Reportáž

Tříbodový Vrzák a skvělá hra starších žáků! Strašecí v odvetě padlo!

Starší žáci si v dalším utkání vyšlápli na soupeře z Nového Strašecí, které v podzimním měření sil na vlastním hřišti uspělo. Oba týmy stále bojují o postup mezi republikovou elitu a zápas tak měl od začátku pořádný náboj!

15.kolo, sobota 23.3.2019

5:0

0:0, 3:0, 2:0

NOV

Nové Strašecí

Branky a nahrávky: 22:41 Lehner (Sucharda), 23:57 Houška (Vrzák), 24:56 Vrzák (Ilušák), 37:38 Lehner (Maali), 40:33 Vrzák (Maali) .
Rozhodčí: Vokalová, Zedníková . Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 35:25 . Průběh utkání: 5:0 .

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Šťastný, Sucharda, Zámečník - Prager, Lehner, Houška, Ferfecki, Zavřel, Smetana, Maali, Vrzák

Horák - Běloušek, deFin, Drechsler, Jakoubek, Kníže, Kot, Kučera, Němec, Vojna, Husák, Itner, Křeček

První část začala tlakem Hostivaře a za zmínku stojí především šance Adama Šťastného, který se z pozice ofenzivního obránce zjevil v levém křídle a mohl otevřít skóre, proti byl ale brankář Horák. Brzy se osmělil i soupeř a stejně jako jeho protějšek, i Keprt si brzy připsal první zákroky. Při pohledu na houževnatou hru obou týmů se dalo brzy očekávat nějaké to vyloučení, přišlo ale až v závěru první části, kdy si přesilovku zahrála Hostivař. Po problémech se zavezením ji ale nesehrála vůbec dobře a byl to naopak rychlonohý Vojna, který mohl hostivařským připravit hořké vyústění početní výhody. Keprt byl ale na místě a první perioda tak končila bezbrankovou remízou.

O říznou hru nebyla nouze ani v prostředním dějství, ve kterém brzy inkasoval tahoun Šťastný desetiminutový trest za nesportovní chování. Hostivař mohla jít do vedení zásluhou Milana Zavřela, rozhodčí ale po vstřelení gólu vzpomněly na faul hostivařských ve středním pásmu a místo radosti z úvodní trefy tak na tým z Prahy čekalo dvouminutové oslabení. V tom mohl po nabídce od Houšky skórovat Lehner, ale po rychlém protiútoku posléze i hostující útočník, jehož pokus našel ve své lapačce Keprt. Hostivař početní nevýhodu ustála a brzy vstřelila tentokrát platný gól. Sucharda našel v přečíslení kapitána Lehnera, který se po kličce nemýlil. Netrvalo dlouho a Hostivař se radovala z dalšího gólu, když našel Vrzák od levého mantinelu v ose postaveného Houšku, který překvapivým švihem prostřelil Horáka. A ani to nebylo vše! Aktivně hrající Ilušák za další minutu našel lépe postaveného Jana Vrzáka a bylo to 3:0! Právě obránce Dominik Ilušák mohl v závěru i zvýšit, gól už ale v tvrdším závěru třetiny nepadl a hostivařští tak odcházeli ze hřiště o poznání spokojenější, než soupeř.

Čtvrtý gól mohl přijít už v prvních minutách třetí části, dvojnásobné přesilovce ale chyběla střelba. Maali poté pěkně vybídl Ferfeckiho, jeho pokus ovšem brankář hostí lapil. Další zářezy tak padly až po změně stran. Hned po vhazování posunul ve středním pásmu Maali na Lehnera, který prošel skrz obránce jako nůž máslem a efektivně procedil míček skrz betony strážce novostrašecké branky. Na 5:0 zvýšil za další tři minuty Jan Vrzák, který ukázal své rychlé nohy a po úniku v levém křídle i on mířil mezi nohy brankáře. Hostivař tak v jinak vyrovnaném a pohledném utkání zvítězila 5:0.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Těžký zápas, byť to dle výsledku nevypadá. Věděli jsme, že bude rozhodovat každá maličkost a musím říct, že kluci zápas odjezdili po "prdeli". Dařilo se nám napadat rozehrávku soupeře, dostávat je pod tlak a zakončovat. Zároveň Tomáš vytvořil zeď v bráně a lapil vše co měl. Nesmíme se ovšem uchlácholit, zítra nás čeká další nejednoduchý zápas.