09.06.2021 Reportáž

I s Kladnem s jediným, vítězným gólem! Tentokrát rozhodl v oslabení Šťastný!

Půl hodiny po ukončení zápasu s Kelty se hráči hodili do bílých dresů a téměř všichni se sami dostavili na plochu a pilovali, co bylo potřeba pilovat. Derby s Kladnem, to je vždycky tvrdá hokejbalová lahůdka.

10.kolo, neděle 6.6.2021

KLA

Kladno

0:1

0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 28:08 Šťastný .
Rozhodčí: Tománek, Pečený . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 59 . Střely na branku: 15:12 . Průběh utkání: 0:1 .

Štěpánek - Drechsler, Hamouz, Ježek, Opatrný, Petrášek, Špalek, Tomášek, Čacký, Daníček, Honke, Jedelský, Jelínek, Patera, Rod, Schönherr, Schönherr, Vela

Keprt (Drahoš) - Houška, Munk, Ilušák, Vodehnal, Zámečník - Ferfecki, Grepl, Lehner, Maali, Prager, Smetana, Šťastný, Stoulil, Vrzák

Od úvodního vhazování byl se dalo říct, že je na hřišti jiný hostivařský tým. Chuť do hry byla patrná na každém hráči. Co se nedařilo v zápase s Kelty, nyní vycházelo. Ze hry jsme měli víc, jen dopravit míček do branky kladenských se nedařilo. Mnoho střel bylo zblokovaných, občas nějaká ulétla mimo tři tyče. Stejně tak na naší straně, kde teď hájil v brance naše barvy Keprt. Co se dostalo až k němu bylo zlikvidováno. V desáté minutě se poroučel na trestnou Vodehnal, ale oslabení jsme přestáli bez ztráty kytičky. Ve třinácté minutě šel na trestnou kladenský Patera, ale ani my jsme se nedokázali prosadit proti dobře bránícím hráčům Kladna. 9 vteřin před koncem první části si šel oddechnout Ilušák a prodloužil si tak pauzu.

Druhá část hry se po změně stran a návratu hry potrestaného opět vrátila do původní podoby. Akce střídala akci, střelba byla ještě intenzivnější, ale co naplat, nepadlo to tam a nepadlo. Za zmínku stojí skvělá akce kdy se do breaku dostal Prager a tváří v tvář se ocitl osamocený před kladenským Štěpánkem. Blafák do pravé strany nevyšel podle představ a míček síť branky nerozvlnil. Nabídnuté přesilovky ve 21. a 25. minutě od Kladna jsme nedokázali zúročit ať jsme dělali co dělali. Ve 28. minutě musel na trestnou Grepl a tentokrát jsme to byli my, kdo se musel bránit a vykrývat střelbu na Keprta. V polovině trestu si na levé straně soupeřovic hráč moc nerozuměl s míčkem. Toho se zmocnil Šťastný a nabral rychlost směr branka Kladna. Na levém kruhu pro vhazování si ještě prostrčil míček mezi nohami bránícího Drechslera a i když dobíhal Rod a Štěpánek v bráně se hokejkou snažil vypíchnout míček, Šťastný si jej přehodil na forhand a v poklidu jej zastrčil do branky. Diváci explodovali. Radost, řev, bubny a hrdost byly téměř hmatatelné. 28:08, 1:0. Bohužel si za 50 vteřin šel sednout na trestnou Zámečník a opět oslabení ve třech, i když jen na 4 vteřiny. Samozřejmě zela kladenská branka prázdnotou. Naštěstí a díky píli našich hráčů se nic nestalo a při powerplay, již ve čtyřech, jsme měli dvě šance, kdy se mohlo naše skóre navýšit, ale to nebylo primárním úkolem. Ten zněl jasně, vyhrát vhazování a držet jej na našich holích do konce. Napodruhé se toto povedlo, míček jsme měli pod kontrolou a se zvukem sirény se ve vzduchu ocitlo mnoho našich rukavic a holí. Tribuna slavila, soupeř lehce sklonil hlavu a u mantinelu, po levé straně, taktéž bezchybně chytajícího Keprta, vyrostl velký bíložlutomodrý chuchvalec.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Špičková práce našich brankářů, skvělé výkony všech hráčů v zápase s Kladnem. Dvě výhry po jednom góle, ale plný počet bodů. Zvolená taktika, o které nebudu hovořit (smích), se vyplatila. Kladno dost často nemělo kam rozehrát.

Tomáš Keprt (brankář HBC Hostivař) - Ač to tak možná nevypadal, tak rozhodčí pískali dobře, drželi si respekt a pořádek na obou stranách. Trochu povolit, tak by to bylo hodně drsné.