09.05.2019 Reportáž

Junioři zvládli i druhé čtvrtfinále a jsou jistým medailistou!

Na Den vítězství se junioři Hostivaře vypravili do Hradce Králové, kde je čekal druhý čtvrtfinálový duel proti silným, po základní části osmým Pirátům.

ČF2, středa 8.5.2019

HKR

Hradec Králové

0:4

0:2, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 13:15 Čejka (D. Vaniš), 13:50 J.Vaniš (Čejka), 39:38 Čejka (J.Vaniš), 43:55 D.Vaniš (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Kánský, Vrba . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 78 . Střely na branku: 24:27 . Průběh utkání: 0:4 .

Novotný - Bartoš, Bláha, Čech, Černý, Fiedler, Flos, Kubát, Kulhánek, Kynčl, Novák, Novotný, Novotný, Rakovský, Rakovský, Šedivý, Telenský

Štoural - Kubeš, Dušák, D. Vaniš, Macek, Fic - J. Vaniš, Čejka, Zyta, Bůžek, Vosátka, Jachek, Hroch, Kucharčík, Mazura, Mareš, Němeček, Maťocha

Stejně jako v prvním duelu, i tentokrát dal soupeř zapomenout na papírovou pozici a byl Hostivaři vyrovnaným bojovníkem. Ba co víc, první třetina patřila především jemu! Piráti byli u většiny míčků rychleji a díky první přesilovce hráli prim. Hostivařští mnohdy nevěděli kam dřív skočit a za bezbrankový stav museli děkovat především pozornému Štouralovi. Ačkoliv měli domácí více ze hry, byli to paradoxně hráči z Prahy, kteří se dostali do vedení. Z ojedinělé akce v útočném pásmu se míček dostal od obránce Daniela Vaniše k zapomenutému Čejkovi, ten si před brankou roztáhl Novotného a otevřel skóre. Uběhlo pětatřicet vteřin a úderná útočná dvojice přidala další gól! Čejka tentokrát zachoval klidnou hlavu a našel nabíhajícího Jiřího Vaniše, pro kterého nebyl problém uklidit míček do prázdné klece. Domácí tým měl herně v první části sice více ze hry, z dvoubrankového vedení se ale těšila Hostivař!

Soupeře viditelně dvojice slepených branek zaskočila a hosté rázem byli od druhé části aktivnější. Dařilo se jim bránit i rychlé protiútoky hradeckých a Štoural si konečně mohl odfrknout. Z jediné přesilovky Hostivaře další gól nepadl a i po dvou třetinách tak Pražané vedli 2:0.

V přestávce se dala očekávat bouřka v kabině domácích a stažení sestavy, hosté si ale hlídali nadějné vedení i nadále. Změnu nepřineslo ani vyloučení Dušáka, za kterým po minutě cestoval na trestnou i domácí kapitán Rakovský. Minuty ubíhaly ke spokojenosti Hostivaře a když už se zdálo, že gólově nezahřmí, vyhrál v útočném pásmu čistě Vaniš vhazování, Čejka jenom škubl zápěstím a bylo to 3:0! Třetí gól přinesl definitivní uklidnění, domácí to ale ještě zkoušeli s hrou bez brankáře. Po opakovaném pokusu se přes celé hřiště nakonec trefil obránce Daniel Vaniš, který dal druhému čtvrtfinále konečně podobu. Hostivař zvítězila 4:0 a postoupila do semifinále, kde se utká s Ústím nad Labem.

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Předně, je třeba pochválit soupeře. Opravdu první a osmé místo po základní části nehrálo, dle našeho očekávání, žádnou roli. V prvním utkání byl soupeř lepší, nám skvěle zachytal brankář. I druhý zápas začal převahou Hradce, nám ale pomohla dvojice slepených branek, které soupeře viditelně položily. Nás naopak nakopla k lepšímu výkonu. Nemáme letos snadnou pozici, hrajeme dvě náročné soutěže, ve kterých hraje stejný základ. Jsme rádi, že jsme se dostali tak daleko a že kluci podstoupili takovou zkušenost.