HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
15.05.2019 Reportáž

Dorostenecký zápas s Plzní musela rozhodnout nájezdová loterie!

Hostivařský dorost přivítal v nedělním odpoledni na Palmovce tým Plzně, který v závěru sezóny bojuje o druhou příčku v tabulce, zajišťující přímý postup na finálový turnaj dorostenecké extraligy. Hostivař si naopak chtěla potvrdit svoje stávající první místo. Dal se tedy očekávat kvalitní a vyrovnaný zápas. Vše se splnilo beze zbytku.

25.kolo, neděle 12.5.2019

HOS

Hostivař

3:4ss

0:0, 1:1, 2:2

PLZ

HBC Plzeň

Branky a nahrávky: 16:25 Šťastný (Vaniš, Jágr), 30:10 Šťastný (Jágr, Vaniš), 38:58 Kučera (Jágr) .
Rozhodčí: Gráca, Bartoš . Vyloučení: 5:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 32:24 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4 .

Sestava domácích

Skalický (Keprt) - Fic, Kučera, Zíma, Ježdík, Svoboda - Jirsák, Waltr, Vaniš, Mašek, Trávníček, Štoural, Jágr, Šťastný

Sestava hostí

Šlechta - Pecka, Pavlík, Krejčí, Hanuš, Kanta, Horažďovský, Bárta, Miksan, Rejda, Banýr, Deja, Svoboda, Matoušek, Zíka, Kopal, Bokr

Komentář k zápasu

Hosté do zápasu vstoupili velice aktivně a zaskočená Hostivař se ocitla několikrát v úzkých. Dobře chytající Skalický ale vyřešil všechny šance soupeře a domácí se pomalu, ale jistě začali oklepávat. Postupem času zlepšili pohyb, přidali na důrazu a i před brankou Plzně se začaly dít zajímavé věci. Také gólman hostů byl ale pozorný a tak první třetina žádné branky nepřinesla.

Skóre se měnilo až se začátkem druhé třetiny. Dobrou práci Jágra u mantinelu využil Vaniš, který milimetrovou přihrávkou našel před odkrytou brankou Šťastného, který se nemýlil. Hostivaři úvodní gól pomohl a byli to domácí, kteří přebrali otěže zápasu. Jejich další šance ale zůstaly nevyužité a tak se ke slovu dostali i hosté z Plzně. Svůj gól si nechali až na konec druhé části hry, kdy se prosadili dorážkou z bezprostřední blízkosti. Po dvou třetinách pohledného zápasu byl vyrovnaný stav 1-1.

Do třetí třetiny vlétli opět domácí a z branky se radovali hned po první akci, kdy se do akce zapojilo hned pět hráčů. Míček putoval po ose Ježdík, Fic, Vaniš, Jágr a povedenou střelou zakončující Šťastný. Plzeňské hráče ale tento vývoj nezlomil. Hra s množstvím šancí na obou stranách se přelévala ze strany na stranu a diváci měli možnost sledovat velmi pohledné utkání. Plzeň se díky dvěma povedeným akcím, a jejich přesnému zakončení, dostala do vedení a byli to hostivařští, kteří museli dotahovat. Po několika nevyužitých šancích a tlaku před brankou plzeňských našla přesná přihrávka Jágra Kučeru a ten rozjásal řady domácích. Domácí pak byli do konce základní hrací doby aktivnější, ale ke změně skóre již nedošlo a na řadu přišlo prodloužení. V tom byli opět aktivnější domácí, ale plzeňský brankář svůj tým podržel a zápas dovedl do prodloužení, v němž vychytal všechny tři pokusy domácích. Hostům se naproti tomu podařilo jeden nájezd proměnit a tak si z Prahy odvezli cennou výhru 4-3 po samostatných nájezdech.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Sehráli jsme dnes dobré utkání s dobrým soupeřem. Vyhrát mohla obě mužstva. Plzni gratulujeme k vítězství a děkujeme za pěkný zápas.

Redakce

 
 

V řadách dorostu se na soustředění představilo hned několik nových tváří!

15.8.2019

Středeční den na soustředění pojala přípravka jako výletní!

14.8.2019

Starší žáci za sebou mají druhý tréninkový den ve Světlé!

13.8.2019

„Nejvíce nás baví tréninky na hřišti", shodují se nejmenší účastníci letního soustředění!

12.8.2019

Partneři klubu