21.05.2019 Reportáž

Junioři v prvním semifinále padli! Série pokračuje příští sobotu v Ústí!

Do semifinálové série, hrané letos pouze na dva vítězné zápasy, vkročili v posledním víkendu i hostivařští junioři, kteří si zajistili medailový úspěch čtvrtfinálovým vítězstvím nad Hradcem Králové.

SF1, sobota 18.5.2019

1:3

0:0, 1:1, 0:2

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 17:42 Čejka (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Pečený, Volkán . Vyloučení: 6:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 22:21 . Průběh utkání: 1:0, 1:3 .

Štoural (Keprt) - Kubeš, Dušák, Vaniš D., Macek, Zámečník - Vaniš J. Čejka, Zyta, Vosátka, Srp, Jachek, Hroch, Kucharčík, Mazura, Mareš

Toth (od 6.Rechtorik) - Čermák, Giesel, Gottfried, Hruška, Jičínský, Kastner, Krejčí, Magasanik, Rop, Sedláček, Stuchlý, Stupka, Tůma, Tůma, Bečvář, Costa, Maule, Polata, Škurla

Na vítěze základní části čekal v semifinále tým Ústí nad Labem, který vyšel z posledních dvou vzájemných duelů jako vítěz. A slavil i v prvním semifinálovém klání...

Dle předpokladů vyrovnaný zápas rozhodla až třetí část, ve které ústečtí vstřelili dvě branky. Zápas se přitom pro Hostivař nevydal špatným směrem. První část skončila bez branek, v té druhé se ale domácí dostali do vedení, když čistě vyhrané vhazování Vaniše přetavil v gól Jan Čejka. Soupeř ale využil ve stejné třetině přesilovou hru a do kabin se tak šlo opět za nerozhodného stavu.

Ve třetí části se projevila únava především v zadních řadách! Soupeř zvýšil aktivitu a dělal domácím problémy. V pětatřicáté minutě se prosadil Magasanik a dostal tým Elby poprvé do vedení. O pět minut později zvýšil Tůma na 3:1 a se znavenou Hostivaří to nevypadalo dobře. Z posledních sil si sice pár šancí ještě vypracovala, hostující brankář i obrana už ale nezaváhala a Ústí si tak domů odvezlo první semifinálový bod!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Myslím, že jsme do zápasu nevkročili špatně a v úvodu druhé části jsme šli do vedení. Soupeř ale s přispěním náhody využil přesilovou hru a ve třetí části byl na koni. Bylo znát, že naši kluci už toho mají po těžkém utkání za muže plné cvičky. Nešli už nám zkrátka tolik nohy, což silný soupeř musel cítit a zaslouženě zápas dovedl k vítězství.