26.09.2022 Reportáž

Starší žákovský tým na výhru stále čeká! Proti Kladnu bral pouze bod!

Sobotní odpoledne připravilo krásné podzimní počasí a starším žákům přivedlo do cesty dalšího tradičního soupeře, kladenské Rysy.

3.kolo, sobota 24.9.2022

3:4ss

1:1, 2:1, 0:1

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 01:28 Otras (Martinec), 17:10 Havlík (Votava), 28:38 Havlík (Vaniš) .
Rozhodčí: Radka Synková, Petr Štípek . Vyloučení: 4:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 49:41 .

Exner (Kotík) - Martinec, Němec, Režnárek, Votava - Bajkai, Havlík, Hradil, Hrodek, Michek, Otras, Skála, Vaniš, Vysoký

Novák (Patera) - Bažant, Mašek, Petrášek, Podhorský - Barták, Drechsler, Franc, Lovětínský, Mařík, Navrátil, Novotný, Paták, Pulec, Schnaubeit

Domácí neprožívají ideální vstup do sezóny a hned od prvních vteřin utkání bylo znát, že si chtějí napravit svoji reputaci. Soupeře z Kladna zatlačili hned z kraje utkání a již ve druhé minutě se po velkém náporu druhé pětky mohli radovat z gólu. Po několika dorážkách se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Otras. Domácí hráli s velkou chutí a hra se převážně odvíjela před brankou hostujících Rysů. Žádnou s dalších příležitostí ale hostivařští nedokázali přetavit v gólovou radost a kladenští je za to do konce třetiny ještě stihli potrestat. Po nedůrazu v obranném pásmu domácích dokázali vyrovnat a tato branka viditelně otřásla domácím sebevědomím.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, nicméně zápas díky četným vyloučením ztratil tempo. Doplácela na to zejména Hostivař. Ta se sice po pumelenici Havlíka opět ujala vedení, ale čtyři oslabení během třetiny neumožnili domácím stupňovat tlak a držet nastolené tempo. Toho využili hosté z Kladna a jejich přesilovkový gól znamenal srovnání stavu. Hostivařští se v závěrečných minutách třetiny konečně dostali do plného počtu, vytvořili si několik slibných šancí a odměnou jim byla třetí branka. V závaru před brankou se opět nejlépe zorientoval Havlík a z blízka dotlačil balónek do Kladenské branky.

Třetí třetina přinesla opět zajímavý průběh, kdy většinu času mělo více ze hry hostivařské mužstvo. To ale naráželo na výborného kladenského brankáře i na svoji vlastní nepřesnost. Kladenští se rozhodně nevzdávali a v závěrečné pasáži hry se několikrát tlačili za vyrovnáním. Hostivařská obrana, v čele s brankářem Exnerem, odolávala, ale kladenským se nakonec přeci jen podařilo vyrovnat. Závěrečný hostivařský tlak a několik šancí už na vyrovnaném stavu 3 - 3 nic nezměnily a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V těch se Hostivař nedokázala ani jednou prosadit, a protože kladenští jednou skórovali, odvezli si z Prahy vítězství.

Oboustranně vyrovnané utkání, ze kterého bohužel bereme jen bod. Škoda, že jsme nedokázali vytěžit více z našeho tlaku a šancí, které jsme si vytvořili. Soupeř bojoval až do konce a nakonec nás přetlačil na nájezdy.