22.11.2019 Reportáž

Starší žáci si poradili se třetími Kelty! V Berouně rozhodla první třetina!

Starší žáci zajeli po dvou porážkách na půdu Keltů, s odhodláním krátkou sérii bez bodu utnout. Papírově nemělo utkání favorita, a tak se dal očekávat dramatický duel...

9.kolo, sobota 16.11.2019

KEL

Kelti 2008

5:8

1:5, 2:2, 2:1

Branky a nahrávky: 1:19 Lehner (Prager), 3:00 Maali, 4:03 Lehner (Hnyk), 8:14 Hnyk (Prager, Dvořák), 11:42 Hnyk (Prager, Spurný), 16:12 Prager (Hnyk, Lehner), 22:13 Lehner (Hnyk), 44:15 Smetana (Dvořák) .
Rozhodčí: Vaňourek, Tománek . Vyloučení: 2:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 47:34 . Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7, 5:7, 5:8 .

Koudela - Hrubý, Kadeřábek, Krutina, Tkadlec, Tvaroch, Stolejda, Beneš, Černý, Dobřemysl, Havel, Kolman, Netuka, Šlechta, Váca

Knotek (Drahoš) - Zámečník, Dvořák, M.Mikšovský, Spurný, Höfner - Maali, Stoulil, Smetana, Hnyk, Lehner, Prager, Tytyuk, Halíř, Olišar

Utkání začalo dobrou šancí domácího týmu, karta se ale brzy obrátila a byla to Hostivař, která hrozila. Tlak druhého útoku přetavil ve vedoucí gól nakonec Lehner, kterého přesným pasem vybídl ke skórování Prager. V aktivní hře poté hosté pokračovali a odměnou jim byla druhá branka z hole Maaliho, který nadvakrát prostřelil z úhlu Koudelu. Ještě veseleji bylo za další minutu, když Hnyk našel v kruhu dobře postaveného Lehnera a ten střelou bez přípravy zvýšil už na 3:0! Hostivařští se těšili po čtyřech minutách z nadějného vedení, obraz hry ale zcela tak jednoznačný nebyl. I přesto to byla dále Hostivař, která se v dalších minutách prosazovala! Snížit mohl domácí Šlechta, jeho dva pokusy ale Knotek zlikvidoval, stejně jako další pokusy Keltů. A tak opět zahřmělo na druhé straně! Po vysunutí Dvořáka využil přechodu po mantinelu k finální přihrávce Prager, jehož nabídku zužitkoval Matěj Hnyk! Stejná dvojice byla v akci i za další tři minuty a po přesné střele Hnyka to bylo už 5:0! Domácí poté po nepřehledné situaci před brankou snížili, hostivařští přesto mohli být po první části o poznání spokojenější.

Jejich spokojenost znásobil i úvod druhého dějství, ve kterém se už po minutě prosadil Jonáš Prager. Nebezpeční byli i domácí, Knotek byl ale vždy na svém místě. Přehlídku efektivity pak završil v polovině duelu Petr Lehner, který z otočky zametl míček do branky a zakončil hattrick! S domácími to nevypadalo dobře, hra ale byla stále otevřena. Do konce prostřední části totiž dokázali berounští dvě ze svých akcí přetavit v gól a do třetí části tak vstupovali opět s čtyřbrankovou ztrátou.

Hostivař mohla hned v úvodu třetí části zvýšit, hostující střelec ale velkou šancí pohrdl. Domácí se naopak radovali z dvojice slepených branek a stav 7:5 rázem dával duelu nový náboj! Kelti mohli posléze snížit na rozdíl jediné branky, Knotek ale už větší zdramatizování nepřipustil. V samotném závěru naopak šikovnou tečí Dvořákova nahození skóroval Richard Smetana, který dal divokému utkání definitivní tečku. Hostivař zvítězila především díky povedené první třetině 8:5 a vystřídala svého oponenta na třetím místě tabulky.

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Utkání jsem tentokrát viděl pouze z videozáznamu, bylo ale zřejmé, že rozhodla naše efektivita v zakončení, hned v úvodní třetině. Hra byla jinak po celý zápas vyrovnaná, s mnoha nepřesnostmi a okny v defenzivě na obou stranách. Zřejmá byla převaha našeho druhého útoku co do kombinace a zakončení.