HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.03.2019 Reportáž

Lehner rozhodl o výhře v Plzni! Dorost stále neporažen!

Druhé jarní kolo extraligy dorostu přichystalo souboj prvních dvou týmů tabulky. Hostivařská družina vyrazila do Plzně. Zraněné útočné duo Srp, Štastný nahradili starší žáci Lehner a Ferfecki a do sestavy se po zranění vrátil i Svoboda.

16.kolo, neděle 10.3.2019

PLZ

HBC Plzeň

2:4

0:1, 0:1, 2:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:51 Kucharčík (Fic), 25:26 Lehner (Vaniš, Kucharčík), 41:28 Lehner (Vaniš), 43:47 Fic (Svoboda) .
Rozhodčí: Liška, Soukup . Vyloučení: 2:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 23 . Střely na branku: 28:17 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4 .

Sestava domácích

Šlechta (Šubrt) - Pecka, Pavlík, Krejčí, Nádraský, Horažďovský, Deja, Svoboda, Banýr, Miksan, Zíka, Král, Kopal, Hanuš

Sestava hostí

Skalický (Janšta) - Sedláček, Fic, Ježdík, Svoboda - Vaniš, Kucharčík, Mašek, Hroch, Trávníček, Jirsák, Waltr, Lehner, Ferfecki

Komentář k zápasu

V krásné plzeňské hale již čekali natěšení Mečouni, kteří chtěli hostivařským vrátit podzimní porážku a dotáhnout se na čelo tabulky. Od začátku se hrál oboustranně rychlý a důrazný hokejbal, který ale díky pozorným obranám nepřinášel zcela vyložené šance. S pokusy ze střední vzdálenosti si pozorní brankáři poradili. Vyrovnaný průběh třetiny se pomalu začal naklánět na stranu Hostivaře, která si především díky své první útočné formaci začala vytvářet uzemní převahu. Následně ji i dokázala přetavit v první branku. Samuel Kucharčík se dokázal vytočit z rohu hřiště a svojí pověstnou střelou zápěstím vymetl všechny pavouky ze šibenice plzeňské branky. Do konce třetiny se již skóre neměnilo.

Druhá třetina přinesla zcela jiný obrázek hry. Plzeňstí vlétli do druhé třetiny jako vítr a vytvářeli si často velkou převahu v obranném pásmu hostivařských. Ti se i díky dobře chytajícímu Skalickému v bráně bránili poměrně úspěšně a snažili se každou možnost využít k rychlému protitoku. V jednom takovém se ocitl, po krásné přihrávce Kucharčíka, Vaniš. Jeho šanci dokázal plzeňský brankář ještě zlikvidovat, ale na dorážku dobře postaveného Lehnera již nedosáhl. Zčista jasna tak Hostivař navýšila svoje vedení na 2-0. To ale ještě nebylo z druhé třetiny vše. Plzenští se rozhodně nehodlali vzdát a když jim rozhodčí sporně darovali přesilovku 5 na 3, bylo hostivařské družině pořádně horko. Pro další vývoj zápasu bylo navíc velmi důležité, že hostivařský kapitán Fic dostal po zbytečných protestech osobní trest na deset minut. Dvojité oslabení se Hostivaři podařilo přežít, nicméně před oběma týmy byla ještě třetí třetina.

Ta nabídla podobný obrázek jako třetina druhá. Domácí zatlačili hostivařské do jejich vlastní třetiny a upravená sestava jen těžko odolávala nájezdům odhodlaných Mečounů. Těm se nakonec podařilo po sérii závarů před hostivařskou brankou nejprve snížit na rozdíl jediné branky a po několika minutách využili zaváhání v obraně hostů a mohlo se začínat od znova. Na ukazateli svítil stav 2-2 a hostivařské mužstvo bylo na pokraji fyzických sil. Ne tak ale psychických. Klíčovým okamžikem se jevil návrat obránce Fice z trestné lavice. Hostivařskému mužstvo tato situace opět umožnila přeskupit útočné řady a výsledek se dostavil téměř vzápětí. Kucharčík vysunul dlouhým pasem do útočné třetiny Vaniše. Ten obral plzeňského obránce o míček a zpoza brány našel dobře postaveného Lehnera, který ranou z první rozvlnil síť a spustil obrovskou radost na straně Hostivaře. Plzeň tak měla zhruba tři a půl minuty na vyrovnání. Hostivař si ale svoji výhru nechtěla nechat vzít a pozornou hrou nepouštěla plzeňské hráče do žádných šancí nebo setrvalého tlaku. Dvě minuty před koncem si vzal domácí trenér oddychový čas a Mečouni zkusili hru bez brankáře. Jejich naděje ale vzápětí ukončil Fic, který neomylně trefil přes celé hřiště odkrytou branku a ustanovil konečný výsledek na 4 - 2 z pohledu HBC Hostivař. V každém případě ale byli diváci svědky velmi pěkného a dramatického utkání. Oba týmu odměnili dlouhotrvajícím potleskem.

Ohlasy po utkání

Jaroslav Skalický (trenér HBC Hostivař) - Hráli jsme zřejmě nejtěžší zápas v dosavadním průběhu sezóny. Kluci zápas neskutečně odjezdili, dobře nám zachytal brankář a mladší kluci výborně doplnili mužstvo. Velmi si cením odhodlání našeho mužstva jít za vítězstvím. Utkání si myslím bylo zážitkem nejen pro hráče, ale také diváky. Závěrem bych ještě rád ocenil výkon plzeňských hráčů, kteří dle mého odehráli velmi dobré utkání.

Redakce

 
 

Starší žáci se chystají na kvalifikační turnaj do Karviné!

23.5.2019

Nerovný souboj dorostu s Olympem a hattrick Davida Waltra!

22.5.2019

A další vystoupení na celé hřiště! Přípravce se na Palmovce dařilo!

22.5.2019

Junioři v prvním semifinále padli! Série pokračuje příští sobotu v Ústí!

21.5.2019

Partneři klubu