12.03.2019 Reportáž

Lehner rozhodl o výhře v Plzni! Dorost stále neporažen!

Druhé jarní kolo extraligy dorostu přichystalo souboj prvních dvou týmů tabulky. Hostivařská družina vyrazila do Plzně. Zraněné útočné duo Srp, Štastný nahradili starší žáci Lehner a Ferfecki a do sestavy se po zranění vrátil i Svoboda.

16.kolo, neděle 10.3.2019

PLZ

Plzeň

2:4

0:1, 0:1, 2:2

Branky a nahrávky: 10:51 Kucharčík (Fic), 25:26 Lehner (Vaniš, Kucharčík), 41:28 Lehner (Vaniš), 43:47 Fic (Svoboda) .
Rozhodčí: Liška, Soukup . Vyloučení: 2:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 23 . Střely na branku: 28:17 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4 .

Šlechta (Šubrt) - Pecka, Pavlík, Krejčí, Nádraský, Horažďovský, Deja, Svoboda, Banýr, Miksan, Zíka, Král, Kopal, Hanuš

Skalický (Janšta) - Sedláček, Fic, Ježdík, Svoboda - Vaniš, Kucharčík, Mašek, Hroch, Trávníček, Jirsák, Waltr, Lehner, Ferfecki

V krásné plzeňské hale již čekali natěšení Mečouni, kteří chtěli hostivařským vrátit podzimní porážku a dotáhnout se na čelo tabulky. Od začátku se hrál oboustranně rychlý a důrazný hokejbal, který ale díky pozorným obranám nepřinášel zcela vyložené šance. S pokusy ze střední vzdálenosti si pozorní brankáři poradili. Vyrovnaný průběh třetiny se pomalu začal naklánět na stranu Hostivaře, která si především díky své první útočné formaci začala vytvářet uzemní převahu. Následně ji i dokázala přetavit v první branku. Samuel Kucharčík se dokázal vytočit z rohu hřiště a svojí pověstnou střelou zápěstím vymetl všechny pavouky ze šibenice plzeňské branky. Do konce třetiny se již skóre neměnilo.

Druhá třetina přinesla zcela jiný obrázek hry. Plzeňstí vlétli do druhé třetiny jako vítr a vytvářeli si často velkou převahu v obranném pásmu hostivařských. Ti se i díky dobře chytajícímu Skalickému v bráně bránili poměrně úspěšně a snažili se každou možnost využít k rychlému protitoku. V jednom takovém se ocitl, po krásné přihrávce Kucharčíka, Vaniš. Jeho šanci dokázal plzeňský brankář ještě zlikvidovat, ale na dorážku dobře postaveného Lehnera již nedosáhl. Zčista jasna tak Hostivař navýšila svoje vedení na 2-0. To ale ještě nebylo z druhé třetiny vše. Plzenští se rozhodně nehodlali vzdát a když jim rozhodčí sporně darovali přesilovku 5 na 3, bylo hostivařské družině pořádně horko. Pro další vývoj zápasu bylo navíc velmi důležité, že hostivařský kapitán Fic dostal po zbytečných protestech osobní trest na deset minut. Dvojité oslabení se Hostivaři podařilo přežít, nicméně před oběma týmy byla ještě třetí třetina.

Ta nabídla podobný obrázek jako třetina druhá. Domácí zatlačili hostivařské do jejich vlastní třetiny a upravená sestava jen těžko odolávala nájezdům odhodlaných Mečounů. Těm se nakonec podařilo po sérii závarů před hostivařskou brankou nejprve snížit na rozdíl jediné branky a po několika minutách využili zaváhání v obraně hostů a mohlo se začínat od znova. Na ukazateli svítil stav 2-2 a hostivařské mužstvo bylo na pokraji fyzických sil. Ne tak ale psychických. Klíčovým okamžikem se jevil návrat obránce Fice z trestné lavice. Hostivařskému mužstvo tato situace opět umožnila přeskupit útočné řady a výsledek se dostavil téměř vzápětí. Kucharčík vysunul dlouhým pasem do útočné třetiny Vaniše. Ten obral plzeňského obránce o míček a zpoza brány našel dobře postaveného Lehnera, který ranou z první rozvlnil síť a spustil obrovskou radost na straně Hostivaře. Plzeň tak měla zhruba tři a půl minuty na vyrovnání. Hostivař si ale svoji výhru nechtěla nechat vzít a pozornou hrou nepouštěla plzeňské hráče do žádných šancí nebo setrvalého tlaku. Dvě minuty před koncem si vzal domácí trenér oddychový čas a Mečouni zkusili hru bez brankáře. Jejich naděje ale vzápětí ukončil Fic, který neomylně trefil přes celé hřiště odkrytou branku a ustanovil konečný výsledek na 4 - 2 z pohledu HBC Hostivař. V každém případě ale byli diváci svědky velmi pěkného a dramatického utkání. Oba týmu odměnili dlouhotrvajícím potleskem.

Jaroslav Skalický (trenér HBC Hostivař) - Hráli jsme zřejmě nejtěžší zápas v dosavadním průběhu sezóny. Kluci zápas neskutečně odjezdili, dobře nám zachytal brankář a mladší kluci výborně doplnili mužstvo. Velmi si cením odhodlání našeho mužstva jít za vítězstvím. Utkání si myslím bylo zážitkem nejen pro hráče, ale také diváky. Závěrem bych ještě rád ocenil výkon plzeňských hráčů, kteří dle mého odehráli velmi dobré utkání.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!