07.03.2023 Reportáž

Starší žáci rozhodli o výhře nad Kladnem v poslední minutě!

Hostivařští starší žáci, si po příjezdu k úvodnímu mistrovskému utkání jarní části museli na kladenském stadionu připadat, jako v ledovém království. Díky úsilí místního pana správce bylo ale hřiště velmi dobře připravené a oba týmy toho od úvodního hvizdu začaly bezezbytku využívat.

12.kolo, sobota 4.3.2023

KLA

Kladno

4:5

1:3, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 6:56 Hradil (Michek), 8:51 Votava (Hradil), 14:14 Otras (Havlík), 18:47 Michek (Hradil), 44:04 Skála (Hradil, Michek) .
Rozhodčí: Kasner . Vyloučení: 4:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 31:33 .

Novák (Patera) - Barták, Bažant, Mašek, Podhorský, Soukup, Svoboda, Drechsler, Franc, Holý, Koláčný, Lovětinský, Mařík, Novotný, Paták, Pulec, Schnaubelt

Kotík (Exner) - Votava, Němec, Režnárek, Martinec - Skála, Hradil, Michek, Otras, Havlík, Bajkai, Vysoký, Klein, Čejka

Hra měla spád, o důrazné souboje nebyla nouze a byli to zejména kladenští Rysové, kteří si vypracovali několik dobrých příležitostí. Hostivařští se začali osmělovat pomaleji a zejména díky pozornému Kotíkovi v jejich brance, vyšli z úvodního tlaku kladenských s čistým štítem. Také kladenský gólman se při přicházejících šancích Pražanů nedával zahanbit, ale byl to on, kdo musel míček ze svojí svatyně lovit jako první. Po tlaku první hostivařské pětice dotlačil míček do sítě Hradil. Téměř záhy bylo ale srovnáno, když Kladno využilo nedorozumění v hostivařské obraně. Hosté z Prahy ale nesložili zbraně a do konce třetiny opět navýšili skóre. Nejprve se prosadil oslavenec Adam Votava, aby ještě před koncem první třetiny Theo Otras, neomylným baseballovým úderem, vsítil třetí branku Hostivaře.

Hostivařští v té době byli aktivnějším týmem, vypracovávali si velké množství brankových příležitostí a když v začátku druhé třetiny zvyšoval Michek na průběžných 4-1 z pohledu hostivařských, jen málokdo pochyboval o vítězi utkání. Rysové ale neskládali zbraně, hra se postupně vyrovnávala a Kotík musel likvidovat dobré šance domácích. Po nedůrazu hostivařských u modré obranné čáry se Kladno nakonec dokázalo podruhé prosadit a protože téměř vzápětí přidali domácí svoji třetí branku, Hostivař držela před závěrečnou třetinou pouze jednogólový náskok.

Závěrečná část hry přinesla podobný obrázek, jako na začátek utkání. Aktivnější domácí, lehce rozpačití, leč stále tlaku odolávající hosté. Paradoxně, ve chvíli, kdy hostivařští vyrovnali hru a měli k dispozici přesilovou hru, dokázali kladenští vyrovnat. Domácí útočník ve sporné situaci obral o míček hostivařského obránce a zkušeně zasunul míček do branky Pražanů. Od vyrovnání se začal hrát velmi atraktivní žákovský hokejbal, který mohutným povzbuzováním oceňovali zaplněné tribuny místního svatostánku. Šance na rozhodnutí měly oba týmy, ale ujala se až přesilovková dorážka hostivařského Skály. Tento moment se, i přes závěrečný nápor Kladna, ukázal jako rozhodující a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla explodovat hostivařská radost. Na světelné tabuli svítil výsledek 5-4 v jejich prospěch.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Předem bych rád poděkoval kladenskému panu správci, který skvěle připravil na první pohled nehratelné hřiště. Z mého pohledu předvedly oba týmy velmi dobrý výkon a jsem samozřejmě rád, že vítězství si odvážíme my. Dovedu si sice představit, že za stavu 4-1 se dá utkání dohrát ve větším klidu, ale i to svědčí o kvalitě našeho soupeře. Jen více podobných zápasů.

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!