11.10.2022 Reportáž

Starší žáci konečně s pocitem vítězství v nové sezóně! Obrali Kelty A!

Po zisku prvního bodu do tabulky soutěže starších žáků a týdenním zápasovém půstu, vyrazili starší žáci HBC Hostivař změřit síly s dalším soupeřem. V Berouně je čekal souboj s SK Kelti 2008 A.

5.kolo, sobota 8.10.2022

KEL

Kelti 2008

3:6

0:2, 0:1, 3:3

Branky a nahrávky: 12:29 Skála (Hradil, Michek), 14:58 Skála (Hradil), 15:13 Hradil, 32:39 Votava (Havlík), 34:52 Skála (Němec), 36:33 Martinec.
Rozhodčí: Fingerhut, Živný . Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 41 . Střely na branku: 30:38 .

Mašek - Biskup, Bohun, Buroň, Černý, Fortuník, Hájek, Holá, Holovský, Jílek, Koller, Lhotka M., Lhotka Š., Šlechta, Vaculíková, Vorel

Exner (Kotík) - Režnárek, Němec, Votava, Martinec, Klein, Hrodek - Skála, Hradil, Michek, Otras, Havlík, Vaniš, Bajkai, Vysoký, Zářecký, Čejka

Od úvodního buly se hrál vcelku svižný hokejbal. Hra se střídavě přelévala na obě strany, i když opticky měli více ze hry hostující hráči Hostivaře. Jejich snaha ale narážela na pozorného brankáře Keltů a jejich vlastní nepřesnost. Také domácí si vytvořili několik nadějných situací, ale všechny dokázal vyřešit dobře chytající Exner v hostivařské brance. Když už to vypadalo, že branka v první třetině nepadne, zaúřadoval dvakrát po sobě první útok Hostivaře. Na konci tlaku v útočné třetině byl vždy dobře postavený Skála a hosté se konečně zaslouženě dostali do vedení. A to hned dvoubrankového.

Ještě veseleji z pohledu hostujícího týmu bylo hned po zahájení druhé třetiny. Michek zavezl míček do třetiny, ten se po sérii odrazů dostal k Hradilovi a jeho střelu švihem zastavila až síť za zády brankáře domácích. Hostivař v těchto fázích zápasu evidentně pookřála a její hráči si vypracovali několik velmi dobrých příležitostí a těžiště zápasu systematickým tlakem přenesli téměř výhradně na polovinu domácích. Ti nakonec mohli děkovat svému brankáři a částečně i nemohoucnosti hostivařských za to, že ve druhé třetině už žádný gól nepadl.

Co nenabídla třetina druhá, dohnala ta třetí. Hostivařský Votava nejprve navýšil skóre na průběžných 4 - 0, nicméně téměř vzápětí se trefili poprvé i domácí. Tempo hry lehce upadalo, hostivařská družina v klidu, a místy až příliš bohorovně, kontrolovala průběh utkání. Svůj hattrick zkompletoval Skála a povedenou individuální akcí završil střelecký účet hostivařských Martinec. Domácí ještě dokázali využít polevení hostujících hráčů ke snížení skóre na konečných 3 - 6 z jejich pohledu, ale nic už se nezměnilo na tom, že hostivařští si zpět do Prahy odvezli svoje první letošní vítězství.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Za naše první vítězství jsme samozřejmě rádi. Dnes jsme si ho zasloužili, po celý průběh utkání jsme byli lepším týmem. Rozhodně není ale čas usínat na vavřínech. Další zápasy před námi. To samé pak platí i o našich soupeřích a postavení v tabulce.

Ondřej Baleka (trenér SK Kelti A) - "První třetina byla jasně v režii Hostivaře. Ta nás přehrávala v osobních soubojích, které jsme všechny prohráli. Do zápasu jsme se dostali, měli jsme i vyložené šance, ale ty jsme opět neproměnili a dnes jsme tak zaslouženě nebodovali. Naprosto selháváme v komunikaci, přebírání hráčů a v soubojích jsme měkcí jako králíček Azurit. Výsledek byla branka, kdy hostující hráč proběhl mezi dvěma beky jako nůž máslem. Máme co zlepšovat, ale sezóna je dlouhá, takže věřím, že progres bude vidět."

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!