HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.11.2017 Reportáž

Starší dorost ve městě tvarůžků uspěl! Gladiátorům nasázel jedenáct branek!

Po dlouhé třítýdenní přestávce čekala starší dorost cesta za druhým nejvzdálenějším soupeřem do Olomouce.

11.kolo, sobota 11.11.2017

OLO

HBC Olomouc

2:11

1:4, 0:5, 1:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 3:46 Jachek (Brabec), 4:32 Novotný (Zyta), 5:26 Srp (Maťocha), 12:24 Zyta (Vaniš), 16:27 Vaniš (Macek), 18:17 Jachek (Plohmer), 23:28 Vaniš (Zámečník), 24:16 Zámečník (Zyta), 27:24 Zámečník (Vaniš), 36:36 Vaniš (Zyta), 42:49 Němeček (Dušák, Zámečník) .
Rozhodčí: Popelka, Zoubek . Vyloučení: 12:7 . Využití: 0:3 . V oslabení: 1:0 . Diváci:? . Střely na branku: 25:34 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:10, 2:10, 2:11 .

Sestava domácích

Kubalík - Doubrava, Jílek, Tisoň, Wolf - Rýgel, Rýgel, Schejbal, Haniška, Dostál, Rarásek, Nedorostek, Půlpán

Sestava hostí

Štoural - Novotný, Sedláček, Němec, Macek, Kořínek, Dušák - Plohmer, Brabec, Jachek, Zámečník, Vaniš, Zyta, Pajas, Maťocha, Němeček, Srp

Komentář k zápasu

Dvojice stabilních členů dostala volno a vyrazila do Stockholmu okouknout zápas Ottawy s Coloradem. Několika dalším vystavila stopku nemoc či školní "úspěchy" a dokonce trenér Novák se musel ujmout organizace turnaje přípravek, takže na zápas vyrazila hostivařská družina ve značně promíchané sestavě. A protože celkový výsledek hovoří za vše, pojďme si připomenout jen několik zajímavostí.

Zábava začala už před zápasem, když vyšlo najevo, že domácí mají pouze tmavomodrou sadu dresů. A protože Hostivař má tmavě modrou sadu venkovní, tak nakonec domácím nezbylo než své dresy otočit na rub.

V šesté minutě nastoupil ke svému prvnímu střídání v utkání staršího dorostu mladší dorostenec David Srp a hned svou první účast zakončil gólem. A aby toho nebylo málo, tak mu na něj přihrával "Pes Karel" (pozn. red. Karel Maťocha), který se konečně dočkal prvního letošního bodu. Pro zvýšení motivace vyhlásila trenérská dvojice pro tento zápas Němec - Zámečník výzvu "Dej hattrick a vyber si spoluhráče". To se podařilo splnit v šestatřicáté minutě Jiřímu Vanišovi, a tak v dalším střídání vyběhla na plac nově poskládaná pětice Dušák, Novotný - Maťocha, Vaniš, Srp.

Své roteirovské dovednosti ukázaly nově používané míčky Winnwell, když dva hostivařské góly padly poté, co míček nečekaně zaplaval během letu a vyhnul se připravené lapačce. Do skóre promluvil i asfaltový povrch, respektive jeden z kamínků v něm. To když se v přesilovce vydal brankář Štoural do rohu rozehrát míček, ale k čekajícímu obránci Němcovi nedorazil, na terénní nerovnosti změnil směr a zamířil k soupeři, který trefil opuštěnou branku. A pak už jen Brabec musel ručně vysvětlit domácím, že Vašek není díra a mohlo se jet domů...

Ohlasy po utkání

Jan Němec (vedoucí HBC Hostivař) - Upřímně řečeno se do Olomouce nikomu moc nechtělo. Dlouhá cesta, neoblíbený asfaltový povrch, soupeř z konce tabulky. Prostě takové utkání z povinnosti. Naštěstí jsme však tentokrát soupeře nepodcenili, asfalt přestáli a po 6 minutách bylo jasno. Pak už šlo jen o to nenechat se zranit, v klidu dohrát a v pořádku dojet domů.

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu