17.03.2018 Reportáž

Starší dorost uspěl na hřišti Třebové! Kucharčík v premiéře skóroval dvakrát!

Zatímco se po republice rušil z důvodu sněhových nadílek jeden zápas za druhým, zajížděl starší dorost Hostivaře do daleké České Třebové, k osmnáctému ligovému duelu.

20.kolo, sobota 17.3.2018

CTR

Č. Třebová

1:7

0:0, 1:3, 0:4

Branky a nahrávky: 15:45 Čejka (T. Lhota), 25:18 Kucharčík (Čejka, Novotný), 27:13 T. Lhota (Čejka, L. Lhota), 31:53 Kucharčík (T. Lhota, Čejka), 32:05 Plohmer (L. Lhota), 37:47 L. Lhota (Plohmer), 44:10 L. Lhota (T. Lhota) .
Rozhodčí: Řezníček, Málek . Vyloučení: 3:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 15 . Střely na branku: 23:38 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7 .

Břeň - Pleskot, Orlich, Verner, Vostrčil, Kříž - Faltejsek, Řehák, Smutný, Karlík, Zeman, Valíček, Hyvsa, Kvasničková

Štoural - Kubeš, Vaniš D., Kořínek, Novotný, Němec, Dušák - Lhota T., Čejka, Kucharčík, Plohmer, Lhota L., Jachek, Pajas, Němeček, Maťocha, Zámečník, Srp

v Třebové spadla na asfaltovou plochu první sněhová vločka až těsně před zahájením ligového duelu a hřiště tak bylo pro konfrontaci obou týmů připravené. Hostivař začala lépe a už v prvním střídání vyslala na brankáře domácích tři pokusy. Největší šance si ale vytvořila v nabídnuté přesilovce, všechny střely ale s jistotou pochytal Břeň. Na druhé straně se vyznamenal i Štoural, který efektivně zlikvidoval přečíslení domácích. Ti v závěru periody vyrovnali hru, gól ale nepadl a do kabin se tak šlo po první části bez branek.

Do druhé třetiny vstoupili hostivařští opět lépe a tentokrát se konečně radovali z gólu, po šťastné trefě Čejky. Pražané byli i posléze aktivnější, v jednadvacáté minutě ale udeřil z brejku soupeř, který využil zaváhání vojáka Kubeše a byl to exkovák Karlík, který střelou na bližší tyč překonal vymrzlého Štourala. Hostivaři vrátil po pěti minutách vedení Samuel Kucharčík, po přesné přihrávce Čejky. Patnáctiletý Kucharčík si tak připsal ve své premiéře první gól v kategorii staršího dorostu, nebyl to ale jeho poslední zásah v tomto utkání. Na rozdíl dvou branek zvýšil a více klidu na stranu hostí přinesl Tomáš Lhota, který vytěžil z přesné přesilovkové souhry třetí gól. Po ose Novotný - Čejka se míček dostal mezi kruhy k pravorukému střelci, který se střelou bez přípravy nemýlil. Požáry musel hasit ve druhém dějství na druhé straně ale i Štoural, kterému hostivařští museli děkovat za udržení dvoubrankového vedení až do sirény značící konec druhé části.

V závěrečné patnáctiminutovce bylo cílem vstřelit brzy čtvrtý, uklidňující gól. To se povedlo v podání již zmíněného Kucharčíka, kterému sice po nahrávce mladšího z bratrů Lhotových střela nesedla, přesto skončila za překvapeným Břeněm. Na čtvrtý gól přilepil posléze pátý zásah Jakub Plohmer, který byl důrazný v předbrankovém prostoru a z úhlu zavěsil. Stejný hráč navíc po několika minutách našel zpoza brány Lukáše Lhotu, který po srovnání míčku zamířil a nemýlil se! Byla to jeho první trefa v dresu Hostivaře, na kterou dokázal navázat ještě v poslední minutě utkání a po přihrávce svého bratra dal dalším gólem utkání definitivní tečku. Hostivař zvítězila v České Třebové přesvědčivě, 7:1. Množství šancí si ale vytvořil i soupeř, více než jeden gól mu ale nedovolil dobře chytající Štoural.

V dalším víkendu přivítají hostivařští v dohrávce Buldoky Stříbro.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Z našeho pohledu povedené utkání a vítězství založené na trpělivosti, časté střelbě a disciplíně. Dobře zachytal brankář a zmínit musím i výbornou koncovku patnáctiletého Sama Kucharčíka, který dal ve svém prvním utkání za starší dorost dva góly, ale i bratrů Lhotových, kteří potvrdili pověst nekompromisních střelců a výrazně se podíleli na této výhře.